• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Азербайджанської Республіки про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і вчені звання

Азербайджан, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний договір від 16.03.2000
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Азербайджан, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 16.03.2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Азербайджан, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 16.03.2000
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Азербайджанської Республіки про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і вчені звання
( Угоду затверджено Постановою КМ N 975 від 09.08.2001 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Азербайджанської Республіки, далі - "Сторони",
бажаючи сприяти подальшому розвитку та поглибленню двостороннього співробітництва у галузі освіти та науки,
з метою установлення норм взаємного визнання документів про освіту і вчені звання,
домовились про таке:
Ця Угода поширюється на документи державного зразка про освіту і вчені звання, що видаються в Україні та Азербайджанській Республіці.
Документи державного зразка про загальну середню та професійно-технічну освіту, видані в Україні та Азербайджанській Республіці, взаємно визнаються і є еквівалентними при продовженні освіти на наступному рівні згідно з чинним законодавством держав Сторін.
Дипломи та атестати про закінчення професійно-технічних навчальних закладів в Україні і дипломи та атестати про закінчення професійно-технічних навчальних закладів в Азербайджанській Республіці взаємно визнаються та є еквівалентними при влаштуванні на роботу відповідно до присвоєної професії, кваліфікації, якщо термін навчання та зміст освіти у них за спеціальністю та професією подібні.
Українська Сторона визнає дипломи, видані в Азербайджанській Республіці, які відповідають дипломам, виданим вищими начальними закладами України про присвоєння кваліфікації "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст" і "магістр" з відповідним терміном навчання, як такі, що дають право на продовження навчання, якщо термін навчання та зміст освіти у них за спеціальністю подібні, а також при влаштуванні на роботу відповідно до присвоєної кваліфікації.
Азербайджанська Сторона визнає дипломи, видані в Україні, які відповідають дипломам, виданим вищими начальними закладами Азербайджанської Республіки про присвоєння кваліфікації "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст" і "магістр" з відповідним терміном навчання, як такі, що дають право на продовження навчання, якщо термін навчання та зміст освіти у них за спеціальністю подібні, а також при влаштуванні на роботу відповідно до присвоєної кваліфікації.
Положення цієї Угоди, які стосуються вищої освіти, поширюються на акредитовані вищі навчальні заклади всіх форм власності України та Азербайджанської Республіки.
Атестат про присвоєння вченого звання доцента, виданий в Україні, і атестат про присвоєння вченого звання доцента, виданий в Азербайджанській Республіці, взаємно визнаються.
Атестат про присвоєння вченого звання професора, виданий в Україні, і атестат про присвоєння вченого звання професора, виданий в Азербайджанській Республіці, взаємно визнаються.
Для реалізації цієї Угоди Сторони нададуть одна одній зразки державних документів про освіту та вчені звання, а також інші нормативно-правові акти, що регулюють правила і процедури їх оформлення та видачі.
Сторони консультуватимуться з питань виконання цієї Угоди, інформуватимуть одна одну про зміни у їх системах освіти, у назвах і критеріях видачі документів про освіту та вчені звання, а також направлятимуть одна одній, в разі необхідності, відповідні офіційні роз'яснення.
Сторони створять спільну комісію експертів (далі "Спільна комісія") для вирішення спірних питань, які можуть виникати після укладення цієї Угоди. Про склад Спільної комісії Сторони інформуватимуть одна одну по дипломатичних каналах.
Спільна комісія поновлюватиме перелік навчальних закладів всіх форм власності Сторін, на які поширюється ця Угода.
Спільна комісія працюватиме в міру необхідності. Місце та час засідань узгоджуватимуться по дипломатичних каналах.
Зміни та доповнення до цієї Угоди можуть вноситися за згодою Сторін шляхом оформлення відповідних протоколів, що будуть невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення про виконання внутрішньодержавних процедур необхідних для набуття чинності цією Угодою і діятиме протягом п'яти років.
Дія Угоди щоразу атоматично продовжуватиметься на наступний п'ятирічний період, якщо жодна із Сторін не заявить про своє бажання припинити її дію шляхом письмового повідомлення не пізніше ніж за шість місяців до закінчення чергового терміну.
У разі припинення дії Угоди її положення продовжуватимуть застосовуватись до згаданих у попередніх статтях документів, виданих до припинення дії Угоди, і до тих осіб, що навчаються, які прибули в Україну або в Азербайджанську Республіку до припинення дії Угоди.
Отримані ними документи про освіту визнаватимуться еквівалентними відповідно до положень цієї Угоди.
Вчинено у м. Баку 16 березня 2000 року у двох примірниках, кожний українською, азербайджанською та російською мовами при цьому всі тексти є автентичними. У разі розбіжностей у тлумаченні положень цієї Угоди перевага надається російському тексту.
За Кабінет Міністрів України
За Уряд Азербайджанської Республіки