• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол зустрічей

Лівія, Україна | Протокол, Міжнародний документ від 14.10.2003
Реквізити
  • Видавник: Лівія, Україна
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 14.10.2003
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Лівія, Україна
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 14.10.2003
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол зустрічей
Дата підписання: 14.10.2003
Дата набрання чинності: 14.10.2003
У рамках зміцнення дружніх відносин та співробітництва між Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамагирією та Україною на запрошення полковника Муаммара Каддафі, Лідера Великої Вересневої Революції, Його Високоповажність Президент України Леонід Кучма на чолі делегації високопоставлених осіб здійснив візит до Лівійської Джамагирії 11-14 жовтня 2003 року.
Протягом візиту делегація мала зустрічі з Лідером Революції, під час яких були обговорені двосторонні відносини між двома країнами, а також шляхи їх розвитку та зміцнення з метою розширення співробітництва у різноманітних галузях, включаючи реалізацію спільних інвестиційних проектів на території Джамагирії, України та африканського континенту, з урахуванням вигідного географічного розташування Джамагирії, яка є північними воротами Африки.
Лідери держав обговорили головні сучасні міжнародні та регіональні проблеми, які представляють спільний інтерес.
Президент України Л.Д.Кучма прийняв Секретаря Вищого Народного Комітету Лівії Ш.Ганема, з яким обговорив різноманітні напрямки співпраці між двома країнами та шляхи її розвитку.
В атмосфері дружби та порозуміння сторони провели конструктивні та докладні переговори з питань розвитку та активізації співробітництва у різних сферах. Переговори очолили з лівійського боку доктор Аль-Багдаді Алі Аль-Махмуді, заступник Секретаря Вищого Народного Комітету з питань виробництва Лівії, з українського боку - пан Віталій Гайдук, Віце-прем'єр-міністр України (списки членів делегацій обох країн додаються - додатки 1 і 2).
Виходячи із важливості розвитку відносин між обома країнами в інтересах двох народів, були досягнуті домовленості про таке:
1) Політичний діалог
- Президент України передав запрошення Лідеру Великої Вересневої Революції здійснити візит в Україну, яке було з вдячністю прийняте. Конкретна дата візиту буде визначена ближчим часом.
- Президент України направив запрошення Секретарю Вищого Народного Комітету відвідати Україну. Конкретна дата візиту буде визначена ближчим часом.
- Міністр закордонних справ України направив запрошення Секретарю Головного Народного Комітету закордонних зв'язків та міжнародного співробітництва відвідати Україну на початку 2004 року, яке було ним прийняте.
- Сторони домовилися про формування спільної групи, яка очолюватиметься заступником Міністра закордонних справ України та заступником Секретаря Головного Народного Комітету закордонних зв'язків і міжнародного співробітництва. Метою роботи групи буде проведення регулярних політичних консультацій та спостереження за розвитком співробітництва між двома країнами на африканському континенті.
2) У сфері житлово-комунального господарства та будівництва доріг
Досягнуто домовленості щодо участі українських будівельних компаній у реалізації проектів на території Великої Джамагирії. Українська сторона висловила свою готовність надати пропозиції щодо проектів за конкурентоспроможними цінами. Українські компанії мають розпочати опрацювання проектів у різноманітних сферах (водопостачання, очисні споруди, дороги, будівництво житлових комплексів) в містах шаабіятів Тріполі, Бенгазі, Тобрук, Гар'ян, які мають реалізовуватися спільно з лівійськими підприємствами.
Делегація української компанії "Інтербудмонтаж" мала зустріч з делегацією спеціалістів муніципалітету (шаабіяту) Тріполі, під час якої були обговорені наступні проекти:
- Розробка та реалізація проекту будівництва східної дорожньої розв'язки у місті Тріполі, що складається з головного мосту, тунелю та кільцевої дороги (згідно з проектними схемами), включаючи всі роботи, пов'язані зі стоком дощових вод, освітленням та безпекою.
- Реалізація проекту каналізаційного колектора у Ваді Ель-Маджінін (довжина якого визначена проектними схемами), включаючи всі роботи, пов'язані з поєднанням вторинних мереж, контрольних пунктів та іншими необхідними технічними роботами. Також обговорювалися питання прокладення каналізаційного трубопроводу до моря.
- Проект будівництва каналізаційного колектора Аль-Хашан згідно з підготовленими схемами, характеристиками та даними.
- Реалізація проекту місцевої насосної станції та насосної лінії у напрямку очисної споруди у районі Аль-Хадра згідно з підготовленими схемами та характеристиками.
- Реалізація проекту з очистки каналізаційних вод у районі Ейн-Зара потужністю 110 куб. метрів в день, а також проекту будівництва головної насосної станції у Сук Ель-Джума та лінії, яка їх поєднуватиме.
- Проект будівництва мереж водопостачання у центральному районі Тріполі, районі Ель-Джамії та Сук Ель-Джума згідно з підготовленими характеристиками та проектами.
- Проект будівництва 300 житлових будинків з необхідною інфраструктурою.
3) Співробітництво у науковій, технічній та культурній сферах
- Сторони домовилися про співробітництво з метою проведення спільного вивчення та модернізації Центру досліджень у місті Таджура.
- Сторони підкреслили важливість культурної співпраці, зокрема відкриття культурних центрів в обох країнах.
- Українська сторона виявила свою готовність прийняти лівійських студентів на навчання в українських учбових закладах за різними спеціальностями.
- Сторони домовилися про обмін візитами та організацію семінарів та спільних наукових виставок в обох країнах.
- Сторони домовилися налагодити прямий зв'язок між науковими та культурними організаціями обох країн.
- Сторони домовилися організувати візити технічних груп у різних сферах, а також проведення днів культури та культурних виставок в обох країнах.
4) Співробітництво у сфері інвестицій
- Створення спільної компанії з вирощування зернових. Визначено розмір статутного фонду компанії, який був порівну розподілений між лівійською та українською сторонами. В рамках проекту планується вирощування пшениці, а також будь-яких інших видів сільськогосподарської продукції на території України з подальшим збутом у Великій Джамагирії, в Україні та третіх країнах.
- Здійснення лівійською робочою групою під керівництвом Секретаря Головного Народного Комітету - директора Лівійської арабської компанії зовнішніх інвестицій (ЛАФІКО) візиту до України з метою виконання економічного обгрунтування інвестиційних проектів у наступних сферах:
- туристична та готельна сфера;
- суднобудування та будівництво портових споруд;
- літакобудування;
- вжиття необхідних заходів щодо цього.
- Невідкладно приступити до здійснення спільного інвестування у низку заводів у Великій Джамагирії, зокрема з виробництва медичного спирту, який буде передано протягом місяця українській стороні для оцінки його стану, розвитку та експлуатації.
- Визначено решту заводів загальною кількістю 10 об'єктів, щодо здійснення інвестування в які українська сторона висловила зацікавленість, зокрема заводи з виробництва труб, електропроводів, холодильників та водонагрівачів.
Було створено робочу групу, яка забезпечить вивчення можливостей кожного заводу та всі формальності, пов'язані зі спільним інвестуванням в ці заводи.
5) Співробітництво в галузі енергетики (нафта, газ, електроенергетика)
А) Нафта і газ
Завершення всіх формальностей, пов'язаних з реєстрацією української нафтової компанії, яка розпочала свою діяльність у Великій Джамагирії, та спрощення процедурних питань її роботи у нафтогазовій сфері.
Б) Електроенергетика
- вивчити можливість приєднання українських підприємств, що спеціалізуються в галузі електроенергетики, до участі у виконанні лівійськими національними підприємствами, які підписали з Генеральною електричною компанією Лівії контракти на виконання проектів прокладання ліній електропередач, за умови представлення українськими підприємствами конкурентних пропозицій національним компаніям;
- українські спеціалізовані підприємства мають подавати конкурентоспроможні пропозиції щодо виконання цивільних робіт, пов'язаних з виробництвом електроенергії та опрісненням води, з метою участі у тендерах, які оголошуватиме Генеральна електрична компанія на виконання цих робіт;
- Лівійська спеціалізована технічна група Генеральної електричної компанії відвідає протягом першої половини грудня 2003 р. українські підприємства, що виробляють електротехнічні матеріали та продукцію, з метою ознайомлення з їх можливостями та характеристиками, а також вивчення можливості імпорту необхідної продукції.
6) Охорона здоров'я
Національний центр мікрохірургії ока України розпочне роботу офтальмологічної клініки в Тріполі. Сторони узгодять питання започаткування роботи клініки протягом двох місяців з дати підписання цього Протоколу.
7) Транспорт
- Лівійська сторона висловила бажання придбати 5 літаків АН-74 і звернулася до української сторони з приводу надання відповідної технічної і фінансової пропозиції;
- Лівійська сторона погодилася на українську пропозицію щодо створення технічного центру ремонту літаків та звернулася з проханням направити на її адресу відповідну технічну і фінансову пропозицію;
- Українська сторона висловила готовність до участі в проекті будівництва залізниці згідно з наступним:
- вивчити технічні аспекти проекту;
- підготувати концепцію виконання проекту;
- визначити етапи будівництва;
- створити базову інфраструктуру проекту та передбачити використання у виробництві місцевих компонентів за участю лівійських заводів (виробництво вагонів);
- знизити вартість реалізації проекту на 10-15% порівняно з цінами конкурентних пропозицій;
- здійснити підготовку лівійських кадрів;
- передбачити постачання сталевих рейок до Великої Джамагирії.
8) Банківське співробітництво
Направлення у першій половині грудня 2003 р. делегації Лівійського арабського закордонного банку до України з метою проведення переговорів з їх колегами щодо створення спільного банку.
9) Сторони підписали наступні угоди:
- Угода в галузі ветеринарії;
- Угода про співробітництво в галузі карантину рослин;
- Угода про співробітництво в галузі випробування та охорони сортів рослин;
Сторони домовилися про формування спільної Робочої групи вузького складу, яка складатиметься з Секретарів та Міністрів, з метою здійснення контролю за реалізацією досягнутих домовленостей.
Цей Протокол було вчинено та підписано в місті Тріполі 14.10.2003 у двох оригінальних примірниках арабською та українською мовами, обидва варіанти мають однакову юридичну силу.
Від Великої Соціалістичної Від України
Народної Лівійської Арабської
Джамагирії
доктор Аль-Багдаді Алі Віталій Гайдук
Аль-Махмуді - Заступник Віце-прем'єр-міністр
Секретаря Вищого Народного
Комітету з питань
виробництва