• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Індія

Індія, Україна | Договір, Міжнародний договір від 27.03.1992
Реквізити
  • Видавник: Індія, Україна
  • Тип: Договір, Міжнародний договір
  • Дата: 27.03.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Індія, Україна
  • Тип: Договір, Міжнародний договір
  • Дата: 27.03.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Договір
про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Індія
( Договір ратифіковано Постановою ВР N 2528-XII від 01.07.92 )
Україна і Республіка Індія (надалі іменуються "Договірні Сторони"),
впевнені, що поглиблення історичної взаємодії між ними було б взаємно корисне для їхніх народів,
сповнені рішучості розширювати і зміцнювати свої відносини дружби і співробітництва на засадах взаємної поваги, суверенітету, рівності і невтручання у внутрішні справи одна одної,
підтверджуючи свою прихильність до загальних ідеалів миру, демократії, ненасильницьких дій, прав людини та фундаментальних свобод,
визнаючи, що дружба між ними сприяла б справі розвитку міжнародного миру та безпеки,
домовились про таке:
Стаття I
Україна і Республіка Індія розвивають свої відносини як дружні держави, постійно керуючись принципами суверенної рівності, незастосування сили або погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, невтручання у внутрішні справи одна одної, поваги прав людини та основних свобод, виконання міжнародних зобов'язань з огляду на спільність інтересів і співробітництво.
Стаття II
Договірні Сторони докладають зусиль для збереження і зміцнення миру в усьому світі, припинення гонки озброєнь і досягнення загального і повного роззброєння, особливо ядерного. В цьому контексті вони підтверджують свій обов'язок щодо побудови вільного від ядерної зброї і ненасильницького світу.
Договірні Сторони вважають, що скорочення збройних сил і озброєнь до рівня, що диктується мінімальними потребами оборони, приведе до зміцнення безпеки і стабільності на регіональному і світовому рівнях.
Стаття III
Договірні Сторони розвивають взаємовигідне і всебічне співробітництво в галузі політики, торгівлі, культури, промисловості, науки, техніки та охорони навколишнього середовища на основі проголошених вище принципів і суверенної рівності, взаємної вигоди, а також режиму нації найбільшого сприяння.
Стаття IV
Договірні Сторони, керуючись національними правовими та іншими нормами і міжнародними зобов'язаннями, сприяють розвиткові торговельно-економічного співробітництва між ними і укладатимуть відповідні угоди з питань такого співробітництва.
Стаття V
Договірні Сторони, прагнучи забезпечити необхідні умови для взаємодії між своїми народами, надають всіляку допомогу для розширення контактів між своїми громадянами як на приватному, так і на офіційному рівнях.
У відповідності із своїм національним законодавством Договірні Сторони сприяють створенню належних умов для розширення контактів і співробітництва між громадськими організаціями, профспілками, інститутами, культурними закладами, науково-дослідними інститутами, засобами масової інформації і молодіжними організаціями.
Стаття VI
Договірні Сторони сприяють подальшому розвитку співробітництва і контактів в галузі культури, освіти, науки і техніки, мистецтва, літератури, охорони здоров'я, засобів масової інформації і масового зв'язку (включаючи радіо і телебачення), туризму і спорту.
Стаття VII
Договірні Сторони погодились, що для розвитку багатогранного співробітництва для взаємної користі їх народів буде створено міжурядову українсько-індійську Спільну Комісію з питань торгового, економічного, наукового, технічного, промислового і культурного співробітництва та інше.
З цією метою Сторони укладуть окрему угоду.
Стаття VIII
Кожна з Договірних Сторін зобов'язується не приєднуватись і не брати участі у будь-яких воєнних союзах, спрямованих проти іншої Сторони. Вони також зобов'язуються утримуватись від надання допомоги будь-якій третій стороні, що бере участь у збройному конфлікті з іншою Стороною.
Стаття IX
Договірні Сторони співробітничають і здійснюють обмін відповідним досвідом згідно зі своїми міжнародними зобов'язаннями і національним законодавством у справі боротьби з кримінальними правопорушеннями в цілому, включаючи організовану злочинність, тероризм, незаконний обіг наркотиків, повітряне та морське піратство, незаконну торгівлю культурними та історичними цінностями.
Вони також зобов'язуються протистояти всім формам релігійної нетерпимості, ненависті і насильства.
Договірні Сторони співробітничають також з питань взаємної правової допомоги в цивільних, кримінальних та сімейних справах.
Стаття Х
Договірні Сторони домовились, що розвиток співробітництва між Україною і Індією не порушуватиме їх права і обов'язків щодо будь-яких існуючих двосторонніх і багатосторонніх договорів, учасниками яких вони є, і не буде здійснюватись за рахунок їх відносин з будь-якою третьою країною.
Стаття XI
Договірні Сторони вирішують будь-які спори стосовно тлумачення або застосування цього Договору, насамперед, шляхом двосторонніх консультацій і переговорів, а також інших методів обумовлених ними.
Стаття XII
Цей Договір укладається строком на 10 років. Його дія потім автоматично продовжуватиметься на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не сповістить іншу Сторону про свій намір денонсувати його шляхом письмового повідомлення за один рік до закінчення дії Договору.
Стаття XIII
Цей Договір підлягає ратифікації відповідно до конституційних процедур кожної із Сторін і набере чинності з дня обміну ратифікаційними документами.
Стаття XIV
Цей Договір буде зареєстровано в Секретаріаті ООН відповідно до Статті 102 Статуту Організації Об'єднаний Націй.
Здійснено у Делі 27 березня 1992 року в двох примірниках, кожний з яких українською, хінді та англійською мовами, причому всі тексти мають одинакову силу.
За Україну
Президент
(підпис)
Леонід М.Кравчук
За Республіку Індія
Прем'ер-міністр
(підпис)
П.В.Нарасимха Рао
Протокол
про обмін Ратифікаційними Грамотами
Ми, нижчепідписані, зустрілися сьогодні з метою обміну Грамотами про ратифікацію Договору про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Індією, який був підписаний в Нью Делі 27 березня 1992 року і ратифікований Верховною Радою України 1 липня 1992 року та Урядом Індії 28 вересня 1992 року.
Ратифікаційні Грамоти перевірені та встановлено, що вони складені в повному порядку і в належній формі.
На посвідчення чого складено цей Протокол.
Вчинено в м.Києві 10 листопада 1992 року, в двох примірниках, кожний українською, хінді та англійською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
Анатолій Зленко
(підпис)
Міністр закордонних
справ України,
за Уряд України
Судхір Деваре
(підпис)
Надзвичайний і Повноважний Посол
Республіки Індії в Україні,
за Уряд Республіки Індії