• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Національним банком України і Центральним банком Російської Федерації про організацію розрахунків і платежів у звязку з введенням українського карбованця

Росія, Національний банк України  | Угода, Міжнародний договір від 03.10.1992
Реквізити
  • Видавник: Росія, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 03.10.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Росія, Національний банк України
  • Тип: Угода, Міжнародний договір
  • Дата: 03.10.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
УГОДА
між Національним банком України і Центральним банком Російської Федерації про організацію розрахунків і платежів у зв'язку з введенням українського карбованця
У зв'язку з введенням в обіг українського карбованця Національний банк України і Центральний банк Російської Федерації домовились про наступне:
Розрахунки і платежі за товари та послуги між фізичними та юридичними особами України і Російської Федерації по договорах (контрактах), укладених після підписання Угоди між Урядом Російської Федерації і Урядом України про порядок розрахунків за взаємні поставки товарів та здійснення неторгових платежів, проводяться за взаємною домовленістю Сторін за договором в рублях або українських карбованцях.
Зазначені рахунки та платежі здійснюються через кореспондентські рахунки Центрального банку Російської Федерації в Національному банку України і Національного банку України в Центральному банку Російської Федерації, а також через кореспондентські рахунки комерційних банків Російської Федерації і України, що відкриваються один у одного відповідно з законодавством цих країн.
Для здійснення розрахунків в рублях в Центральному банку Російської Федерації зберігається кореспондентський рахунок в рублях, відкритий Національному банку України з 1 липня 1992 року, а для здійснення розрахунків в українських карбованцях Національний банк України відкриває кореспондентський рахунок Центральному банку Російської Федерації в українських карбованцях.
За бажанням банка-власника кореспондентського рахунку йому відкриваються субкореспондентські рахунки відповідно філіалами Центрального банку Російської Федерації та Національного банку України.
Взаємні зобов'язання (вимога) Центрального банку Російської Федерації і Національного банку України, що виникли за міжбанківськими розрахунками за 1990-1991 роки, а за кореспондентськими рахунками - с 1 січня 1992 року до дня введення українського карбованця, підлягають уточненню з врахуванням "сум в дорозі" до 1 березня 1993 року.
Питання врегулювання залишків рахунків за міжбанківськими рахунками і кореспондентськими рахунками Центрального банку Російської Федерації в Національному банку України і Національного банку України в Центральному банку Російської Федерації, уточнених за станом на день введення українського карбованця, вирішується відповідно з угодою між Урядом Російської Федерації і Урядом України.
Центральний банк Російської Федерації і Національний банк України, відповідно з рекомендаціями Урядів Російської Федерації і України про врегулювання розрахунків за поставлені товари та надані послуги, організують проведення міждержавного заліку взаємних вимог, маючи на увазі оплату фактично поставлених товарів і наданих послуг за пред'явленими в банку розрахунковими документами, станом на день введення українського карбованця.
Розрахунки проводяться тільки при наявності коштів на кореспондентському (субкореспондентському) рахунку. Проценти за кошти, що знаходяться на кореспондентських рахунках, не виплачуються. При необхідності банки надають один одному кредит, розміри і умови видачі якого визначаються окремою міжбанківською угодою.
Розрахунки між банками виконуються на підставі платіжних доручень, вимог-доручень та акредитивів юридичних і фізичних осіб-клієнтів банків.
Документи по міжбанківських розрахунках оформлюються російською, українською або англійською мовами і можуть надсилатись (передаватись) поштою, телексом або електронною поштою.
Операції по рахунках Центрального банку Російської Федерації у Національному банку України і Національному банку України у Центральному банку Російської Федерації проводяться не пізніше наступного робочого дня надходження належно оформлених банківських документів.
Зарахування коштів на кореспондентський рахунок проводяться на підставі доручень розрахунково-касових центрів з обов'язковим додатком екземплярів первинних документів, що підлягають передачі одержувачам коштів, і опису цих документів.
Списання коштів з кореспондентського рахунку виконується тільки на підставі доручень банку-власника рахунку, оформлених печатками і підписами двох посадових осіб, зразками яких власники рахунків обмінюються протягом тижня. До доручення банку-власника рахунку додається опис документів, які є підставою до списання коштів з кореспондентського рахунку, і по одному примірнику цих документів.
Виписки з кореспондентського рахунку Центрального банку Російської Федерації до Національного банку України та з кореспондентського рахунку Національного банку України до Центрального банку Російської Федерації надсилаються один одному, як правило, не пізніше наступного робочого дня після проведення платежу. До виписок додаються копії доручень банків та первинні документи при описах.
Контрольні списки проведення за місяць операцій по кореспондентських рахунках Центрального банку Російської Федерації у Національному банку України і Національного банку України у Центральному банку Російської Федерації надсилаються один одному не пізніше 15 числа наступного місяця.
Відкриття у банках Російської Федерації рахунків для юридичних осіб України допускається тільки при наявності дозволу Національного банку України.
Відкриття у банках України розрахунків для юридичних осіб Російської Федерації допускається тільки при наявності дозволу Центрального банку Російської Федерації.
Рублева готівка, вилучена з обігу при введенні українського карбованця, в сумі, що перевищує п'ять мільярдів рублів, залишається в розпорядженні Національного банку України при умові заліку еквівалентної суми в українських карбованцях (в співвідношенні 1:1) на кореспондентський рахунок Центрального банку Російської Федерації в Національному банку України.
Ця Угода вступає в силу з дня підписання.
Здійснено в м. Києві 3 жовтня 1992 року у двох примірниках українською і російською мовами, кожен з яких має однакову силу.
(підписи)
За Центральний банк За Національний банк Російської Федерації України