• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про торговельно-економічні звязки та науково-технічне співробітництво

Чехія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 17.03.1994
Реквізити
  • Видавник: Чехія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 17.03.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Чехія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 17.03.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про торговельно-економічні зв'язки та науково-технічне співробітництво
Дата підписання: 17.03.1994
Дата набуття чинності: 17.03.1994
Уряд України та Уряд Чеської Республіки, що надалі іменуються Договірними Сторонами,
усвідомлюючи важливе значення традиційних торговельно-економічних зв'язків,
враховуючи глибокі зміни, які відбуваються в економіці обох держав,
а також керуючись в торговельно-економічних відносинах принципами рівноправності, взаємної вигоди та міжнародного права,
домовились про нижчевикладене:
Договірні Сторони нададуть одна одній режим найбільшого сприяння по відношенню до торгівлі товарами, що походять з території їх держав, та інших форм економічного співробітництва.
Режим найбільшого сприяння не розповсюджується на:
а) привілеї та пільги, які одна з Договірних Сторін надала чи надасть сусіднім державам в цілях полегшення прикордонної торгівлі або міжрегіональної торгівлі з іншими державами;
б) привілеї та пільги, які випливають з участі Договірних Сторін в митних союзах або зонах вільної торгівлі.
Фізичні та юридичні особи країн Договірних Сторін, що надалі іменуються суб'єктами, проводять розрахунки та платежі у вільно конвертованій валюті та поточними світовими цінами та за принципами, що застосовуються в світовій торговельній та фінансовій практиці з усього комплексу торговельно-економічних зв'язків між Україною та Чеською Республікою, крім домовленостей, що випливають із чинних угод.
Договірні Сторони сприятимуть розвитку торговельних відносин, направлених на збільшення взаємного товарообігу та обсягу послуг, що надаються на загальноприйнятих комерційних умовах. При цьому не виключається можливість на рівні відповідних органів розглядати взаємні поставки важливіших товарів, що мають значення для забезпечення пріоритетних потреб Договірних Сторін.
Договірні Сторони спільно аналізуватимуть стан торговельно-економічних відносин та обмінюватимуться відповідними даними та інформацією для подальшого розвитку взаємних економічних зв'язків.
Договірні Сторони створюватимуть сприятливі умови для укладання та реалізації контрактів на поставки товарів та надання послуг.
Договірні Сторони домовились, що в разі необхідності між відповідними банками будуть укладені угоди про технічний спосіб розрахунків, кредитування та платежі за поставки товарів та надання послуг.
Суб'єкти країн Договірних Сторін за угодою між собою укладатимуть контракти, у тому числі довгострокові, особливо на поставки товарів з тривалим циклом виготовлення, при досягненні домовленості по цінах та інших комерційних умовах на основі положень цієї Угоди.
Договірні Сторони сприятимуть поглибленню економічного та науково-технічного співробітництва. Напрями такого співробітництва, окрім взаємної торгівлі, включатимуть розширення кооперації виробництва, створення спільних підприємств, об'єднань та організацій а також розвиток та запровадження інших прогресивних форм співробітництва, прийнятих у світовій практиці.
При цьому Сторони згідно з законодавством, чинним в кожній з країн, створюватимуть сприятливі умови для відкриття на територіях своїх країн філій, відділень, представництв організацій, підприємств, фірм, банків, торговельних домів, товарних та фондових бірж, кооперативів, компаній для їх торговельної, промислової та економічної діяльності з наданням фізичним та юридичним особам країни іншої Договірної Сторони відповідних прав.
Договірні Сторони підтверджують взаємну зацікавленість в створенні передумов для руху капіталу, в об'єднанні інвестицій обох країн для реалізації важливих проектів, в створенні умов для активізації припливу інвестицій з третіх країн, в участі господарських суб'єктів Договірних Сторін в процесі приватизації, у відповідності до чинного законодавства кожної з країн, з урахування особливостей їх економік.
Договірні сторони створюватимуть сприятливі умови для розвитку спільної підприємницької діяльності, включаючи заохочення та захист інвестицій, запобігання подвійного оподаткування та не застосовуватимуть у взаємному економічному співробітництві дискримінаційні заходи.
Товари, що постачаються згідно з положеннями цієї Угоди, можуть реекспортуватися в третю країну тільки з письмової згоди експортерів.
Результати науково-технічних досліджень та розробок, отриманих спільно українськими та чеськими суб'єктами, не можуть передаватися третім особам та публікуватися без згоди цих суб'єктів.
Для розгляду ходу виконання цієї Угоди уповноважені представники Договірних Сторін, за взаємною домовленістю, зустрічатимуться почергово в Україні та в Чеській Республіці та при необхідності прийматимуть відповідні рішення.
Для досягнення цілей цієї Угоди та розвитку економічних, виробничих та науково-технічних зв'язків між Україною та Чеською Республікою Договірні Сторони створять українсько-чеську комісію з питань торговельно-економічного співробітництва, яка складається з представників повноважних органів країн Договірних Сторін.
До цієї Угоди можуть бути внесені зміни або доповнення за згодою Договірних Сторін.
Ця Угода набуває чинності з дати її підписання.
Ця Угода укладається на невизначений строк, причому її дію м ожна припинити шляхом нотифікації кожної з Договірних Сторін. В такому випадку Угода втрачає чинність після спливу шести місяців з дня повідомлення про припинення її дії.
По відношенню до контрактів, укладених до спливу строку дії цієї Угоди, її положення залишатимуться чинними до їх повної реалізації.
З підписанням цієї Угоди втрачають силу:
- Платіжна Угода між Урядом України та Урядом Чеської та Словацької Федеративної Республіки від 15 листопада 1991 року.
Здійснено у м.Празі 17 березня 1994 р. у двох дійсних примірниках, кожний українською та чеською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд За Уряд
України Чеської Республіки
(підпис) (підпис)