• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Міністерством звязку України і Міністерством звязку і інформатики Республіки Молдова про співробітництво у галузі звязку

Молдова, Міністерство звязку України  | Угода, Міжнародний документ від 28.05.1996
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Міністерство звязку України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.05.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Міністерство звязку України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.05.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Міністерством зв'язку України і Міністерством зв'язку і інформатики Республіки Молдова про співробітництво у галузі зв'язку
Дата підписання: 28.05.1996
Дата набуття чинності: 28.05.1996
Міністерство зв'язку України і Міністерство зв'язку і інформатики Республіки Молдова, далі - "Сторони",
керуючись бажанням сприяти розвитку дружніх відносин між Україною і Республікою Молдова,
відзначаючи існуючі досягнення в двосторонньому співробітництві в галузі зв'язку та взаємний інтерес і наміри створити надійні основи його подальшого розвитку,
прагнучи поглиблювати і розширювати економічні і науково-технічні взаємовідносини у галузі зв'язку,
погодились про наступне:
Сторони будують свої відносини у галузі зв'язку згідно з положеннями цієї Угоди, законами та іншими регламентуючими документами, які діють в кожній країні, і з принципами, нормами та рекомендаціями міжнародних організацій зв'язку, таких як Всесвітній Поштовий Союз (ВПС) і Міжнародний Союз Електрозв'язку.
Питання, не врегульовані цією Угодою, а також міжнародними угодами, учасницями яких є обидві Сторони, вирішуються відповідно до законодавства кожної Сторони.
Сторони забезпечують на територіях своїх держав безперешкодний прийом, обробку, перевезення та доставку адресатам всіх поштових відправлень і документальних повідомлень, що пересилаються, а також надають можливість розповсюдження періодичних видань іншої Сторони, зареєстрованих в установленому порядку.
Порядок обміну грошовими переказами між Україною і Республікою Молдова та здійснення взаємних розрахунків готівкою визначається спеціальними угодами між відповідними відомствами Сторін.
Сторони мають намір, впроваджуючи ефективні правила і політику, сприяти розвитку сучасних послуг поштово-банківської справи і телекомунікацій між Україною і Республікою Молдова.
Сторони мають намір співробітничати і обмінюватися інформацією й досвідом в політичних, державних та інших принципових питаннях поштового і електричного зв'язку, таких як:
- вдосконалення національного законодавства, яке регулює послуги зв'язку;
- перспективи національної політики в галузі зв'язку;
- регулювання і технічний розвиток в галузі зв'язку.
Встановлення, розвиток і розрахунок за поштовий, поштово-банківський обмін і електрозв'язок належать до компетенції експлуатаційних підприємств, операторів і окремих організацій обох Сторін, які при необхідності укладатимуть окремі угоди про співробітництво в сфері своєї діяльності.
Сторони мають намір вживати всіх можливих заходів для тісного і взаємовигідного співробітництва в області використання і координації частотного спектра, проводити взаємні консультації, семінари, обмін спеціалістами та підготовку кадрів.
Сторони забезпечуватимуть розробку і застосування необхідних угод про прикордонну координацію частотних присвоєнь і погоджуватимуть, при необхідності, рекомендації за умовами застосування частотних присвоєнь.
Сторони будуть при відповідних умовах впливати на інші національні організації в своїх країнах, які мають справу з використанням частот, щоб у конкретних випадках приходити до загального рішення.
Беручи до уваги зростаюче значення використання Європейських Стандартів телекомунікації, з метою гармонізації норм на сучасну техніку і технологію телекомунікації, Сторони розвиватимуть й зміцнюватимуть співробітництво в питаннях стандартизації та сертифікації обладнання.
Сторони мають намір використовувати всі існуючі можливості для проведення взаємних консультацій, обміну інформацією та досвідом співробітництва з питань, що складають взаємний інтерес, у таких міжнародних організаціях поштового та електричного зв'язку, як Всесвітній Поштовий Союз (ВПС), Міжнародний Союз Електрозв'язку (МСЕ), Міжнародні Організації супутникового зв'язку та інших, членами яких вони є.
Сторони співробітничатимуть в області видання поштових марок тим, що обмінюватимуться інформацією про це. Сторони підтримуватимуть в даній області проведення філателістичних виставок.
Сторони використовуватимуть відповідно до своїх можливостей і потреб існуючі в своїх країнах наукові установи і навчальні заклади поштового та електрозв'язку з метою розвитку взаємовигідного двостороннього співробітництва (наприклад, дослідження і розвиток, навчання і підвищення кваліфікації та інші).
Теми і умови реалізації такого роду співробітництва погоджуватимуться в кожному конкретному випадку.
Сторони сприяють одна одній у пріоритетній передачі по мережах і засобах зв'язку повідомлень про стихійні лиха і аварії.
Сторони вирішуватимуть всі спірні питання, які можуть виникнути в зв'язку із тлумаченням чи застосуванням цієї Угоди, шляхом переговорів і взаємних консультацій.
Ця Угода не зачіпає прав і зобов'язань Сторін, які випливають з інших, укладених ними міжнародних угод.
При взаємному письмовому обміні, консультаціях та нарадах Сторони використовуватимуть російську мову. В разі потреби в кожному окремому випадку може бути використана якась інша мова, згідно з домовленістю обох Сторін.
Ця Угода набуває чинності з дня її підписання і залишається чинною до закінчення 90 днів з дня, коли одна із Сторін в письмовій формі повідомить іншу Сторону про свій намір припинити її дію.
Вчинено в м. Києві 28 травня 1996 р. в двох примірниках, кожний українською та молдавською мовами, при цьому обидва тексти є автентичні.
За Міністерство зв'язку За Міністерство зв'язку
України і інформатики
Республіки Молдова