• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про співробітництво між Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством праці та соціальної політики Республіки Болгарія

Болгарія, Міністерство праці та соціальної політики України  | Меморандум, Міжнародний документ від 09.06.1999
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 09.06.1999
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство праці та соціальної політики України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 09.06.1999
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про співробітництво між Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством праці та соціальної політики Республіки Болгарія
Дата підписання: 09.06.1999
Дата набуття чинності: 09.06.1999
Міністерство праці та соціальної політики України та Міністерство праці та соціальної політики Республіки Болгарія, далі "Сторони",
враховуючи зацікавленість у розвитку дружніх стосунків і співробітництві між Сторонами у сфері праці, зайнятості, індустріальних відносин, життєвих стандартів, соціального забезпечення та соціальної допомоги,
усвідомлюючи, що таке двостороннє співробітництво між ними буде сприяти стимулюванню економічного та соціального прогресу в Україні та Республіці Болгарія,
прагнучи до взаємної підтримки усіх спільних намірів, спрямованих на закріплення двосторонніх зв'язків у сфері праці, зайнятості, індустріальних відносин, життєвого стандарту, соціального забезпечення та соціальної допомоги,
домовились про таке:
Сторони розвиватимуть і розширятимуть співробітництво в галузі праці та соціальної політики.
Співробітництво здійснюватиметься у наступних галузях:
1. Правове регулювання проблем праці та соціальної політики.
2. Планування та розвиток людських ресурсів, включаючи зайнятість різних груп населення, інформаційні системи ринку праці, активну політику ринку праці, підтримку ініціатив у галузі зайнятості, регулювання процесів зайнятості громадян України в Республіці Болгарія та громадян Республіки Болгарія в Україні.
3. Розвиток професійної підготовки, стандарти професійної класифікації.
4. Політика доходів, захист доходів населення, співвідношення між рівнями захищених доходів населення, системи оплати праці, вартість робочої сили.
5. Соціальне страхування, включаючи законодавче регулювання пенсій, соціальних допомог, захисту від безробіття, страхування від нещасних випадків на виробництві, встановлення моделей фінансування відповідних соціальних страхових фондів.
6. Поліпшення управління системою соціального страхування та соціального захисту населення через виплати соціальних допомог особам, які мають право на допомогу; вдосконалення контролю за використанням бюджетних коштів на ці цілі. Надання соціальних послуг недержавними організаціями.
7. Індустріальні відносини, включаючи їхнє законодавче регулювання, інспектування праці, шляхи вирішення трудових спорів.
8. Політика в галузі безпеки праці і здоров'я та їхні стандарти, система контролю за дотриманням норм охорони праці та здоров'я на робочому місці, моніторинг і контроль за потенційним ризиком, запобігання нещасним випадкам на виробництві.
9. Політика в галузі альтернативної служби і всі інші галузі, з яких буде досягнута взаємна згода Сторін.
Сторони приймають, але не обмежуються наступними формами співробітництва:
1. Обмін законодавчими і нормативними документами, що стосуються праці та соціального забезпечення.
2. Консультації на експертному рівні.
3. Участь експертів Сторін у конференціях, семінарах та інших міжнародних заходах, які проводитимуться на територіях обох Сторін.
4. Стажування у державних установах іншої Сторони.
5. Підвищення рівня кваліфікації працівників відповідних державних органів.
6. Навчальні поїздки спеціалістів на територію іншої Сторони.
Сторони будуть обмінюватися досвідом у галузі професійної та трудової реабілітації інвалідів з метою надання їм допомоги в питаннях їхньої інтеграції у суспільство кожної з країн.
Сторони будуть створювати можливості обміну досвідом між фахівцями обох країн в галузі відносин "робітник-роботодавець", міграції робочої сили, інспекцій в галузі праці та зайнятості; забезпечення зайнятості, управління соціальним страхуванням та соціальним захистом.
Сторони домовились у разі необхідності організовувати зустрічі на відповідному рівні по черзі в одній із держав Сторін. Під час проведення цих зустрічей обговорюватимуться питання, що є предметом реалізації цього Меморандуму.
Фінансове забезпечення реалізації цього Меморандуму здійснюватиметься на взаємовигідних для Сторін умовах. Кошти, необхідні для здійснення запланованих конкретних заходів для виконання даного Меморандуму, будуть забезпечуватися Сторонами в рамках їхніх бюджетних можливостей відповідно до чинного в них законодавства.
Даний Меморандум вчинено 9 червня 1999 року в м. Києві у двох примірниках, кожний українською, болгарською і російською мовами, причому ці тексти є автентичними. У разі розбіжностей редакція тексту російською мовою буде використана для тлумачення цього Меморандуму.
За Міністерство праці За Міністерство праці
та соціальної політики та соціальної політики
України Республіки Болгарія