• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про додаткові заходи довіри і безпеки

Білорусь, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 16.10.2001 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 16.10.2001
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 16.10.2001
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Дію Угоди припинено - див. Постанову КМ N 1435 від 23.12.2022 )
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про додаткові заходи довіри і безпеки
( Угоду затверджено Постановою КМ N 323 від 13.03.2002 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 3 січня 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-1079 від 04.01.2023 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Білорусь, далі "Сторони",
висловлюючи взаємне прагнення сприяти подальшому зміцненню довіри і безпеки в регіоні та на європейському континенті,
підтримуючи розвиток різнобічних контактів між ними у військовій сфері,
прагнучи до розширення на двосторонній основі заходів, спрямованих на підвищення довіри і транспарентності військової діяльності України та Республіки Білорусь,
керуючись зобов'язаннями, викладеними в Хартії Європейської безпеки, прийнятої на Стамбульському самміті ОБСЄ 1999 року, і Віденському документі 1999 року переговорів по заходам зміцнення довіри і безпеки (далі Віденський документ 1999 року),
погодилися про таке:
Сторони розвивають військове співробітництво в позначеному районі, визначеному в Статті 3 цієї Угоди, з метою подальшого зміцнення взаємної довіри і підвищення транспарентності військової діяльності України та Республіки Білорусь.
Ця Угода, укладена в розвиток Віденського документа 1999 року, використовує передбачені в ньому визначення і процедури здійснення заходів довіри і безпеки.
Ця Угода поширюється на діяльність військових сил, визначених Главою I Віденського документа 1999 року, у позначеному районі.
Для цілей цієї Угоди позначений район включає територію України та територію Республіки Білорусь в районі між 52 град. 10 хв. і 51 град. 14 хв. північної широти, 23 град. 35 хв. і 31 град. 20 хв. східної довготи.
Одночасно з щорічним обміном військовою інформацією відповідно до вимог Віденського документа 1999 року, Сторони на двосторонній основі здійснюють обмін військовою інформацією в узгодженому між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Білорусь форматі про плани на наступний рік щодо:
- тимчасового або постійного розгортання нових військових частин, починаючи з рівня полку/бригади і вище, а також нових типів озброєнь і техніки, які раніше були відсутні в позначеному районі;
- проведення військових навчань на рівні полку/бригади і вище, у випадку перевищення рівнів військової діяльності, визначених у Статті 5 цієї Угоди.
Сторони повідомляють одна одну про вказані нижче види військової діяльності в позначеному районі не пізніше, як за 42 доби до їхнього початку:
- проведення військових навчань на рівні полку/бригади і вище;
- розгортання військових частин.
Військова діяльність повинна бути предметом повідомлення, якщо:
1) у ній бере участь:
- не менше 5000 військовослужбовців, або
- не менше 100 бойових танків, або
- не менше 150 бойових броньованих машин, або
- не менше 75 артсистем калібру 100 мм і більше;
2) здійснюється не менше 50 літако-вильотів бойових літаків і/або вертоліто-вильотів бойових вертольотів;
3) у висадках з вертольоту або парашутних десантах бере участь не менше 1000 військовослужбовців.
У випадку скасування або перенесення термінів запланованих заходів, Сторона повідомляє про це іншу Сторону не пізніше, як за 10 діб до запланованої дати початку заходу.
Сторони також узгодять механізм консультацій і співробітництва у відношенні незвичайної військової діяльності і не пізніше, як за 48 годин зобов'язуються, у випадку запиту, надавати одна одній інформацію про таку військову діяльність, враховуючи можливість запрошення спостерігачів іншої Сторони.
Діяльність військових частин, викликана необхідністю ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного і техногенного характеру, допомоги цивільному населенню, не обмежується. У випадку, якщо чисельність військовослужбовців або військової техніки, задіяних у ліквідації наслідків стихійного лиха або техногенної катастрофи, перевищує рівні військової діяльності, які визначенні в Статті 5 цієї Угоди, відповідна Сторона своєчасно інформує іншу Сторону.
На додаток до квоти на проведення інспекцій і відвідувань, передбачених Віденським документом 1999 року, кожна Сторона зобов'язується приймати одну додаткову інспекцію і одне додаткове відвідування іншої Сторони військових формувань і частин, розміщених у позначеному районі, визначеному в Статті 3 цієї Угоди.
Обмін інформацією, передбачений цією Угодою, здійснюється в письмовій формі дипломатичними каналами. За згодою Сторін може використовуватися мережа зв'язку ОБСЄ.
Інформація, якою Сторони будуть обмінюватися в ході виконання цієї Угоди, не розголошується публічно і не передається третій стороні інакше як з конкретно вираженої згоди Сторони, яка передала або представила таку інформацію.
Для оцінки виконання положень цієї Угоди і розробки спільних пропозицій щодо розвитку і зміцнення заходів довіри і безпеки Сторони не менше одного разу на рік проводять зустрічі по черзі на території Республіки Білорусь та України.
Процедури і умови проведення зустрічей погоджуються Сторонами дипломатичними каналами.
Ця Угода може бути змінена чи доповнена за взаємною письмовою згодою Сторін. Зміни та доповнення оформлюються відповідними Протоколами до цієї Угоди, які набувають чинності в порядку, передбаченому Статтею 11 цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності через 30 днів з дати останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
Ця Угода укладена терміном на п'ять років і її дія автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не пізніше, як за шість місяців до закінчення відповідного періоду дії Угоди не повідомить іншій Стороні про свій намір припинити її дію.
Вчинено в м. Києві 16 жовтня 2001 року в двох примірниках, кожний українською, білоруською і російською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу.
За Кабінет Міністрів За Уряд
України Республіки Білорусь