• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Державним митним комітетом України і Державним департаментом митного контролю Республіки Молдова про співпрацю в боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил (укр/рос)

Державний митний комітет України  | Угода, Міжнародний документ від 20.03.1993
Реквізити
  • Видавник: Державний митний комітет України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1993
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний митний комітет України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1993
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Державним митним комітетом України і Державним департаментом митного контролю Республіки Молдова про співпрацю в боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил
Дата підписання: 20.03.1993
Дата набрання чинності для України: 20.03.1993
Державний митний комітет України і Державний департамент митного контролю Республіки Молдова, які далі іменуються Договірні Сторони,
впевнені в тому, що дотримання митних законів і правил в боротьбі з митними правопорушеннями можуть більш успішно здійснюватися при співпраці митних служб обох країн,
домовились про таке:
Договірні Сторони будуть приймати всі необхідні заходи, направлені на прискорення митного контролю у вантажному і пасажирському сполученні і поштовому обміні, а також на попередження незаконного ввезення, вивезення і транзиту транспортних засобів, вантажів, багажу, поштових відправлень, валюти, інших платіжних засобів і валютних цінностей, для уникнення можливої шкоди економічним і іншим інтересам держав-учасниць цієї Угоди.
Договірні Сторони при умові дотримання законів і правил, які діють в їх державах, будуть взаємодіяти з метою запобігання, розслідування та попередження контрабанди і порушень митних правил.
Договірні Сторони будуть обмінюватись:
а) інформацією про діюче митне законодавство,
б) інформацією про методи боротьби з контрабандою, з порушеннями митних правил, а також даними, які можуть сприяти розкриттю, попередженню контрабанди і порушень митних правил,
в) досвідом використання технічних засобів контролю, спеціально тренованих собак,
г) публікаціями, науковими, професійними і учбовими роботами з питань боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил,
д) інформацією про види і маршрути контрабанди,
е) інформацією про нові види і місця виробництва наркотиків і психотропних речовин, маршрути їх незаконного переміщення, результати їх ідентифікації і лабораторного аналізу.
Договірні Сторони з власної ініціативи чи за запитом можуть надавати один одному оперативні дані:
а) про осіб, про які відомо, що вони займаються контрабандою, чи нелегальною торгівлею наркотиками або які в цьому підозрюються,
б) про транспортні засоби, вантажі і поштові відправлення, які використовуються для переміщення контрабанди,
в) про факти виявлення предметів контрабанди.
Надана Договірними Сторонами інформація як в усному, так і в письмовому вигляді буде вважатися конфіденційною і використовуватися тільки з метою виконання цієї Угоди.
Договірні Сторони не надають іншим відомствам та засобам масової інформації відомості, отримані у відповідності з цією Угодою, без згоди іншої Договірної Сторони.
Якщо звернення з запитом про сприяння відповідно до статей 3 і 4 може завдавати шкоди суверенітету, безпеці, здійснюваній політиці чи іншим життєво-важливим інтересам запитуваної Сторони, то звернення може бути відхилено з зазначенням підстав та мотивів.
Договірні Сторони будуть застосовувати метод контрольованої поставки наркотиків або інші методи, направлені на підвищення ефективності боротьби з контрабандою.
Договірні Сторони за умови дотримання законів і правил, які діють в їх державах, будуть співпрацювати в рамках цієї Угоди з метою утримання культурних цінностей, що незаконно провозяться.
Культурні цінності у випадках передбачених законодавством держав Договірних Сторін можуть вивозитись з цих держав за дозволом на вивіз, що видається уповноваженими на те органами держави вивезення.
Договірні Сторони інформують одна одну про факти затримання незаконно вивезених з їх держав культурних цінностей.
Ця Угода не регулює питання про повернення культурних цінностей, незаконно вивезених з держав Договірних Сторін, оскільки вказані питання виходять за межі компетенції Договірних Сторін.
Якщо одна з Договірних Сторін зацікавлена в участі посадової особи митних органів іншої Договірної Сторони як свідка або експерта за фактом контрабанди або порушення митних правил, вона має право звернутися до іншої Договірної Сторони з відповідним запитом. Задоволення такого запиту регламентується статтею 6 цієї Угоди.
Посадові особи Договірних Сторін в період перебування на території іншої держави-учасниці цієї Угоди повинні мати документальне підтвердження своїх офіційних повноважень, не носити форменого одягу і не мати зброї.
Безпека перебування посадових осіб однієї Договірної Сторони на території держави іншої Договірної Сторони забезпечується приймаючою Стороною.
Всі спірні питання, пов'язані з тлумаченням і виконанням цієї Угоди, вирішуються на основі взаємної домовленості Договірних Сторін.
Ця угода набуває чинності з дня її підписання і діє до 31 грудня 1993 року, після чого вона автоматично продовжується на річний строк, якщо за 6 місяців до закінчення строку жодна з Договірних Сторін не заявить письмово про своє бажання припинити її дію.
Вчинено в м. Кишиневі 20 березня 1993 року в трьох примірниках українською, молдавською і російською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.
За Державний митний За Державний департамент
комітет України митного контролю
Республіки Молдова
(підпис) (підпис)