• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво прикордонних областей України та адміністративно-територіальних одиниць Республіки Молдова

Молдова, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ від 11.03.1997
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 11.03.1997
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Молдова, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 11.03.1997
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво прикордонних областей України та адміністративно-територіальних одиниць Республіки Молдова
Уряд України та Уряд Республіки Молдова, далі "Сторони",
враховуючи добросусідські відносини, що історично склалися, високий ступінь інтегрування економік держав,
вважаючи необхідним відновлення порушених взаємовигідних зв'язків, а також те, що їхній розвиток і поглиблення усвідомлені на рівні прикордонних областей та адміністративно-територіальних одиниць,
грунтуючись на взаємній заінтересованості у створенні сприятливих умов для розвитку економічних відносин між господарюючими суб'єктами в межах чинних міжурядових угод,
домовились про нижченаведене:
Сторони погодилися сприяти прикордонному співробітництву Вінницької, Одеської і Чернівецької областей України та Бриченського, Окницького, Сорокського, Дондушенського, Кам'янського, Рибницького, Дубесарського, Григоріопольського, Слобозийського, Штефан-Воде, Кеушенського, Бесарабського, Чадир-Лунгського, Тараклійського, Вулкенештського районів Республіки Молдова.
Сторони визнають необхідним прийняття відповідних нормативних актів, спрямованих на врегулювання взаємовідносин і розширення зв'язків між прикордонними областями України та адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова і господарюючими суб'єктами на їхніх територіях і доручать відповідним державним органам спільно підготувати пропозиції з зазначених питань.
Кожна із Сторін надає право органам виконавчої влади прикордонних областей та адміністративно-територіальних одиниць забезпечувати сприятливі умови для збереження та розвитку торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва, виробничої кооперації і інтеграції виробництва, взаємного інвестування відповідно до національного законодавства України та Республіки Молдова, а також чинними двосторонніми договорами.
Торговельно-економічне і науково-технічне співробітництво, а також співробітництво в галузі розвитку виробничої кооперації між прикордонними областями та адміністративно-територіальними одиницями регулюються відповідно до чинного законодавства Сторін, двосторонніх угод і здійснюються шляхом укладення договорів (контрактів) між господарюючими суб'єктами, незалежно від форм власності та підпорядкованості.
Сторони погодились на те, що розрахунки за поставки продукції між підприємствами та організаціями, розташованими в прикордонних областях та адміністративно-територіальних одиницях обох держав, будуть здійснюватися на підставі контрактів за договірними цінами і в порядку, який визначається Національним банком України і Національним банком Молдови відповідно до чинного законодавства Сторін.
Сторони доручають органам центральної виконавчої влади розробити заходи по спрощенню прикордонного і митного контролю щодо громадян України і Республіки Молдова, які постійно проживають на території прикордонних областей та адміністративно-територіальних одиниць.
Сторони домовилися забезпечувати сприятливі умови для роботи всіх видів транспорту, що здійснює перевезення пасажирів та вантажів між прикордонними областями та адміністративно-територіальними одиницями.
Умови та порядок організації перевезень визначаються окремими угодами Сторін по видах транспорту.
Сторони сприятимуть розвитку в прикордонних областях та адміністративно-територіальних одиницях рівноправного і взаємовигідного співробітництва у галузі освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, широкому інформаційному обміну, вживатимуть дійових заходів по створенню необхідних умов, що забезпечують розвиток співробітництва в гуманітарній галузі.
Сторони погодились встановити через місцеві органи виконавчої влади узгоджену систему контролю стану та змін довкілля на основі міжнародних критеріїв, забезпечити обмін інформацією з екологічних питань, цивільної оборони прикордонних областей та адміністративно-територіальних одиниць, надавати одна одній допомогу в разі стихійного лиха, катастроф, надзвичайних ситуацій та в ліквідації їх наслідків.
Спори щодо тлумачення та застосування цієї Угоди вирішуватимуться шляхом консультацій і переговорів.
Зміни та доповнення до цієї Угоди можуть бути прийняті за взаємною згодою Сторін і оформлені Протоколом, який вважатиметься невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ця Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення Сторін про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Ця Угода укладається строком на п'ять років. Її дія буде автоматично продовжуватись на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить у письмовому вигляді іншу Сторону, не пізніше ніж за шість місяців до закінчення чергового терміну дії цієї Угоди, про свій намір її денонсувати.
Вчинено в м. Кишиневі 11 березня 1997 р. в двох дійсних примірниках, кожний українською, молдавською і російською мовами, причому всі тексти є автентичні. У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення українського чи молдавського тексту цієї Угоди, Сторони візьмуть за основу текст, викладений російською мовою.
За Уряд України За Уряд Республіки Молдова