• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за зверненням Пєскова Альберта Валентиновича щодо офіційного тлумачення статті 16, пункту 5 статті 17, статті 50 Конституції України,

Конституційний Суд України  | Ухвала від 14.07.1997 № 42-з
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 14.07.1997
  • Номер: 42-з
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 14.07.1997
  • Номер: 42-з
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за зверненням Пєскова Альберта Валентиновича щодо офіційного тлумачення статті 16, пункту 5 статті 17, статті 50 Конституції України, пункту 10 статті 20, статей 32, 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", частини п'ятої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"
м. Київ, 14 липня 1997 року
N 42-з
Справа N 18/271-97

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Розенка Віталія Івановича - головуючого,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Яценка Станіслава Сергійовича
розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Пєскова Альберта Валентиновича.
Заслухавши суддю-доповідача Савенка Миколу Дмитровича та вивчивши матеріали справи, Конституційний Суд України
установив:
1. У своєму зверненні Пєсков А.В. порушує питання про офіційне тлумачення статті 16, пункту 5 статті 17, статті 50 Конституції України, пункту 10 статті 20, статей 32 і 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", частини п'ятої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в частині застосування норм зазначених статей щодо військовослужбовців Міністерства оборони України.
2. Необхідність такого тлумачення автор звернення мотивує тим, що Міністерство оборони України відмовило йому як військовослужбовцю в позачерговому забезпеченні житлом у зв'язку з переселенням з території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, хоча це передбачено Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", посилаючись на те, що житло йому буде надано в позачерговому порядку за рахунок коштів Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Міністерство оборони України може забезпечити його житлом в порядку загальної черги.
Одночасно автор звернення просить визнати незаконними дії начальника центрального КЕУ Міністерства оборони України.
3. У зверненні фактично порушується питання про правомірність дій окремих посадових осіб Міністерства оборони України, відповідальних за забезпечення житлом військовослужбовців і, зокрема, за надання житла автору звернення.
Вирішення цих питань віднесено до компетенції судів загальної юрисдикції, і їхній розгляд не належить до повноважень Конституційного Суду України.
Даних про звернення Пєскова А.В. до судів загальної юрисдикції з цього питання в матеріалах звернення немає.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 45, 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за конституційним зверненням Пєскова Альберта Валентиновича за непідвідомчістю порушеного у зверненні питання Конституційному Суду України.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ