• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Державного комітету у справах охорони державного кордону України щодо офіційного тлумачення пункту 6 статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 11.07.1997 № 30-з
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 11.07.1997
  • Номер: 30-з
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 11.07.1997
  • Номер: 30-з
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Державного комітету у справах охорони державного кордону України щодо офіційного тлумачення пункту 6 статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"
м. Київ, 11 липня 1997 року
N 30-з
Справа N 012/176-97
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Розенка Віталія Івановича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Яценка Станіслава Сергійовича
розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Державного комітету у справах охорони державного кордону України (Держкомкордону України).
Заслухавши суддю-доповідача Скомороху Віктора Єгоровича та розглянувши матеріали справи, Конституційний Суд України
установив:
1. До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Держкомкордону України щодо офіційного тлумачення пункту 6 статті 12 Закону України від 20 грудня 1991 року "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", котрим передбачено, що військовослужбовці, які проходять службу на території України, батьки та члени сімей військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісти або стали інвалідами під час проходження військової служби, оплачують житлову площу та комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія тощо) в будинках державного житлового фонду в розмірі 50 відсотків від встановлених ставок.
2. Заявник не погоджується з роз'ясненнями Державного Комітету України по житлово-комунальному господарству (Держжитлокомунгоспу України) від 19 вересня 1996 року про непоширення пільг щодо оплати житла та комунальних послуг в будинках державного житлового фонду на членів сімей військовослужбовців, які проходять військову службу на території України, і просить дати відповідне офіційне тлумачення названого Закону.
Держкомкордон України, обгрунтовуючи свою позицію, посилається на нормативні акти колишнього СРСР та Угоду країн СНД від 14 лютого 1992 року.
Як стверджується у поданні, про поширення пільг на членів сімей військовослужбовців свідчить як назва згаданого Закону від 20 грудня 1991 року, так і зміст його статті 2, згідно з якою ніхто не має права обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
3. Відповідно до частини другої статті 147 Конституції України та пункту 4 статті 13 Закону України "Про Конституційний Суд України" до повноважень Конституційного Суду України належить офіційне тлумачення Конституції та законів України. Тлумачення інших правових актів, в тому числі рішень Держжитлокомунгоспу України, не належить до компетенції Конституційного Суду України.
4. Підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України є практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації положень Конституції України та законів України стаття 93 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Пункт 6 статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" сформульований чітко і зрозуміло. Тому підстав для його офіційного тлумачення немає.
У матеріалах справи також немає даних про порушення прав суб'єкта звернення.
Крім того, у поданні не визначено представника суб'єкта конституційного звернення, як це передбачено пунктом 2 частини другої статті 39 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Таким чином, підстави для відкриття конституційного провадження у справі відсутні.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за конституційним поданням Державного комітету у справах охорони державного кордону України щодо офіційного тлумачення пункту 6 статті 12 Закону України від 20 грудня 1991 року "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України і Законом України "Про Конституційний Суд України", та непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і оскарженню не підлягає.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ