• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 8 вересня 1997 року N 999

Конституційний Суд України  | Ухвала від 18.04.2002 № 29-у/2002
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 18.04.2002
  • Номер: 29-у/2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 18.04.2002
  • Номер: 29-у/2002
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 8 вересня 1997 року N 999
м. Київ, 18 квітня 2002 року
N 29-у/2002
Справа N 2-27/2002
Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Іващенка Володимира Івановича,
Козюбри Миколи Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Малинникової Людмили Федорівни - суддя-доповідач,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Тимченка Івана Артемовича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 8 вересня 1997 року N 999.
Заслухавши суддю-доповідача Малинникову Л.Ф. та вивчивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - народні депутати України - порушує питання про невідповідність положенням статті 22 Конституції України постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями", оскільки, як він вважає, нормами пункту 4 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями обмежено право інвалідів щодо строку експлуатації автомобілів, безоплатно їм наданих.
2. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань відмовила у відкритті конституційного провадження на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України"; непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
3. Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 року N 999 затверджено Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, відповідно до пункту 4 якого передбачено, зокрема, безоплатне забезпечення інвалідів автомобілями, що проводиться органами праці та соціального захисту населення, на десятирічний термін експлуатації.
Цією постановою також визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України "Про Порядок забезпечення інвалідів автомобілями з ручним керуванням і мотоколясками" від 6 лютого 1992 року N 62 (із змінами від 22 серпня 1994 року), у пункті 18 якої зазначалося про надання інвалідам безоплатно автомобіля "Таврія" (а до 22 серпня 1994 року - автомобіля "Запорожець") на семирічний строк експлуатації.
На запит Конституційного Суду України Кабінет Міністрів України повідомив, що відповідно до пункту 4 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 року N 999, інвалідам безоплатно надаються замість автомобілів "Запорожець", які вже не випускаються, автомобілі різних марок. Збільшення терміну експлуатації наданих інвалідам автомобілів до десяти років пов'язане з удосконаленням технічних характеристик цих автомобілів.
4. Оспорюючи постанову Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 року N 999, суб'єкт права на конституційне подання посилається на те, що встановлення цією постановою десятирічного терміну експлуатації автомобіля призвело до того, що органи праці та соціального захисту населення на цій підставі відмовляють інвалідам, які отримали за раніше чинною постановою автомобіль "Запорожець", після закінчення семирічного строку його експлуатації у наданні нового автомобіля, чим "порушуються гарантії, зазначені статтею 22 Конституції України" .
Викладені у конституційному поданні аргументи фактично пов'язані з оскарженням інвалідами, яким відмовлено у наданні автомобілів, дій органів праці та соціального захисту населення. Така відмова дає можливість цим особам звернутися до суду загальної юрисдикції за захистом порушеного права з питання застосування органами праці та соціального захисту всупереч статті 58 Конституції України положень пункту 4 Порядку, затвердженого цією постановою, щодо десятирічного строку експлуатації автомобілів до осіб, які на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 1992 року N 62 (із змінами від 22 серпня 1994 року) отримали автомобілі "Запорожець" і "Таврія" на семирічний термін експлуатації.
Проте вирішення цих питань не належить до повноважень Конституційного Суду України.
Інших аргументів щодо невідповідності оспорюваної постанови положенням статті 22 Конституції України не наведено.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 39, частиною першою статті 71 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційне подання, в якому йдеться про неконституційність закону чи іншого правового акта, повинно містити правове обгрунтування тверджень щодо їх невідповідності Конституції України.
Крім того, з доданих до конституційного подання окремих непронумерованих аркушів з підписами народних депутатів України не можна визначити належність їх підписів саме до цього подання.
Автори конституційного подання не зазначили джерело опублікування правового акта, конституційність якого оспорюється, що є порушенням вимог пункту 3 статті 39 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Таким чином, Конституційний Суд України дійшов висновку, що згідно з пунктами 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" є підстави для відмови у відкритті конституційного провадження.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, пунктом 4 частини другої статті 39, пунктами 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 8 вересня 1997 року N 999 на підставі пунктів 2, 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України"; непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ