• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про скасування Указу Президента України № 715 від 27 грудня 2013 року

Вищий адміністративний суд України  | Ухвала від 05.03.2015 № 800/73/15
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 05.03.2015
  • Номер: 800/73/15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 05.03.2015
  • Номер: 800/73/15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
05 березня 2015 року м. Київ
справа № 800/73/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Тракало В.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Президента України, треті особи Адміністрація Президента України, відділ Державної міграційної служби Печерського району м. Києва про скасування Указу Президента України № 715 від 27 грудня 2013 року в частині припинення громадянства ОСОБА_1,
в с т а н о в и л а :
2 березня 2015 року до Вищого адміністративного суду України як до суду першої інстанції надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Президента України, треті особи Адміністрація Президента України, відділ Державної міграційної служби Печерського району м. Києва про скасування Указу Президента України № 715 від 27 грудня 2013 року в частині припинення громадянства ОСОБА_1
Позовна заява за формою та змістом не відповідає вимогам статей 105, 106 КАС України.
Так, за змістом ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до суду у формі письмової заяви особисто позивачем або його представником.
Згідно частин 4-5 ст. 106 цього Кодексу позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Всупереч вищенаведеним вимогам закону вказана позовна заява від імені ОСОБА_1 подана та підписана ОСОБА_2 як його представником.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Згідно ч. 5 вказаної статті повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін.
Проте, з приєднаного до позовної заяви договору про надання правової допомоги від 8 вересня 2014 року вбачається, що договір про надання правової договори з ОСОБА_2 уклав ОСОБА_3, а не ОСОБА_1
У розділі 4 "Підписи та реквізити сторін" вказаного договору відсутні відомості про місце проживання довірителя та реквізити будь-якого документа, що посвідчує особу на прізвище ОСОБА_3, тобто особу, яка уклала договір про надання послуг ( довірителя), як і не зазначені такі відомості щодо особи на прізвище ОСОБА_1, від імені якої ОСОБА_2 подав та підписав позовну заяву.
За таких обставин неможливо встановити чи має представник ОСОБА_2 належні повноваження на підписання та подання позовної заяви від імені ОСОБА_1
Крім того, згідно ч. 4 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зміст позовних вимог та виклад обставин даної позовної заяви суперечать вказаним вимогам. Так, у поданій до Вищого адміністративного суду України позовній заяві ОСОБА_1 про скасування Указу Президента України № 715 від 27 грудня 2013 року в частині припинення громадянства ОСОБА_1 звертається увага на те, що ця справа не підсудна Вищому адміністративному суду України, а підсудна окружному адміністративному суду; вказано третіх осіб, проте в порушення вимог ч. 2 ст. 53 КАС України не зазначено як рішення у справі може вплинути на їх права та обов'язки.
До того ж, із вказаної позовної заяви не можна визначити початок перебігу строку звернення до суду з позовом, а саме коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про Указ Президента України, який він оскаржує. У позовній заяві зазначено, що початок встановленого ст. 99 КАС України строку звернення до суду слід обчислювати з 26 вересня 2014 року - дня отримання відповіді з Адміністрації Президента України. Разом з тим, з приєднаної відповіді вбачається, що вона надавалася не позивачу, а ОСОБА_2 на адвокатський запит.
За правилами ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частин 2 та 3 вказаної статті якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
З урахуванням наведеного, керуючись статтями 105, 106, 108, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України, треті особи Адміністрація Президента України, відділ Державної міграційної служби Печерського району м. Києва про скасування Указу Президента України № 715 від 27 грудня 2013 року в частині припинення громадянства ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви до 16 березня 2015 року.
Ухвала набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про її перегляд Верховним Судом України, якщо таку заяву не було подано.
СуддяВ.В. Тракало