• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Регламенту Пленуму Вищого адміністративного суду України

Вищий адміністративний суд України  | Постанова від 31.03.2006 № 2
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 31.03.2006
  • Номер: 2
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 31.03.2006
  • Номер: 2
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Пленуму
Вищого адміністративного суду України
31.03.2006 №2
Регламент
Пленуму Вищого адміністративного суду України
Розділ 1. Загальні положення
1. Регламент Пленуму Вищого адміністративного суду України (далі - Регламент) розроблено згідно із Законом України "Про судоустрій України".
Регламент визначає порядок діяльності Пленуму Вищого адміністративного суду України (далі - Пленум).
2. Правові засади, організація і порядок діяльності Пленуму визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій України» та іншими правовими актами.
3. До складу Пленуму згідно ст. 44 Закону України «Про судоустрій України» входять всі судді Вищого адміністративного суду України та голови апеляційних адміністративних судів.
4. Організаційне та інформаційне забезпечення роботи Пленуму здійснюється секретарем Пленуму.
5. Голова Вищого адміністративного суду України не рідше двох разів на рік скликає Пленум, вносить на його розгляд відповідні питання і головує на засіданні Пленуму.
У разі відсутності Голови Вищого адміністративного суду України Пленум скликає перший заступник Голови Вищого адміністративного суду України, а за відсутності першого заступника - заступник Голови Вищого адміністративного суду України, який виконує його обов'язки.
Пленум може скликатися також за рішенням президії Вищого адміністративного суду України чи на письмову вимогу однієї третини суддів Вищого адміністративного суду України.
У такому ж порядку відбувається скликання Пленуму у разі необхідності невідкладно розглянути питання, віднесені до його компетенції.
6. Пленуму є повноважним за умови участі в ньому не менше ніж двох третин складу Пленуму.
У разі відсутності з поважних причин члена Пленуму - голови апеляційного адміністративного суду - в засіданні Пленуму може брати участь його заступник, який виконує обов'язки голови суду.
При розгляді Пленумом питань щодо роз'яснень про застосування законодавства у роботі Пленуму беруть участь Генеральний прокурор України та Міністр юстиції України.
Генеральний прокурор України та Міністр юстиції України можуть бути запрошені на засідання Пленуму і при розгляді інших питань.
Відсутність Генерального прокурора України, Міністра юстиції України на засідання Пленуму не є перешкодою для його проведення.
1.7. На засідання Пленуму запрошуються Голова Верховного Суду України, Голова Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, також можуть запрошуватись представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
На засідання Пленуму, на якому обговорюються питання про надання роз'яснень щодо застосування адміністративними судами законодавства у вирішенні адміністративних спорів, можуть бути запрошені судді інших судів, члени Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України, керівники структурних підрозділів Вищого адміністративного суду України, інші фахівці-правознавці.
7. Про дату скликання Пленуму та питання, що виносяться на його розгляд, члени Пленуму та особи, які беруть участь у його роботі, повідомляються секретарем Пленуму не пізніше ніж за десять днів до засідання. У цей же строк їм надсилаються матеріали щодо питань, які виносяться на розгляд Пленуму, у тому числі проект порядку денного та належно погоджені проекти роз'яснень Пленуму з питань застосування адміністративними судами законодавства у вирішенні адміністративних спорів.
Розділ 2. Підготовка матеріалів для розгляду Пленумом
1. Проект порядку денного Пленуму формується на підставі пропозицій Голови Вищого адміністративного суду України, подань заступників Голови Вищого адміністративного суду України, голів місцевих чи апеляційних адміністративних судів.
Судді, Керівник апарату, керівники самостійних структурних підрозділів апарату Вищого адміністративного суду України також можуть ініціювати питання до розгляду Пленумом та подати їх Голові Вищого адміністративного суду України або його заступникам.
2. У поданні на ім'я Голови Вищого адміністративного суду України викладається суть питання, його обґрунтування, пропозиції щодо проекту постанови Пленуму, відомості про попередній розгляд питання на нарадах з питань судової практики та про погодження проекту постанови Пленуму (у разі необхідності) з відповідними структурними підрозділами Вищого адміністративного суду України.
У поданні зазначаються особи, яких пропонується запросити до участі у засіданні Пленуму.
До подання додається проект постанови Пленуму, а якщо запропоноване до розгляду Пленумом питання стосується судової практики, то проект постанови Пленуму повинен містити роз'яснення з питань застосування законодавства адміністративними судами.
Надані подання обговорюються на президії Вищого адміністративного суду України.
3. Якщо питання, яке пропонується розглянути на засіданні Пленуму, стосується повноважень державних органів, у поданні викладається їх позиція з цього питання.
4. Розглянуті на президії подання щодо порядку денного, переліку осіб, які запрошуються на засідання тощо, передаються секретарю Пленуму.
5. Матеріали, які підлягають розгляду Пленумом, передаються секретарю Пленуму у друкованому вигляді не пізніше ніж за двадцять робочих днів до засідання Пленуму.
Якщо питання виноситься на позачерговий Пленум, матеріали повинні бути подані не пізніше ніж за п'ятнадцять робочих днів до засідання Пленуму.
2.6. Проект порядку денного повинен містити: дату, час та місце проведення засідання Пленуму, перелік винесених на його розгляд питань, прізвища доповідачів.
2.7. Повідомлення запрошених на засідання Пленуму представників центральних органів державної влади про час його проведення та їх розміщення у залі засідання покладається на управління організаційно-методичної роботи.
Розділ 3. Порядок проведення засідання Пленуму
1. Реєстрація учасників Пленуму здійснюється до початку засідання. Якщо за даними реєстрації необхідна для відкриття засідання кількість складу Пленуму (дві третини) відсутня - засідання переноситься на інший час.
Засідання Пленуму відкриває Голова Вищого адміністративного суду України (за його відсутності - головуючий згідно з абзацом першим пункту 1.4. Регламенту), який відповідно до вимог пункту 1.5. Регламенту вирішує питання про можливість роботи Пленуму.
3.2. Засідання Пленуму проводиться державною мовою. У разі, коли запрошена особа не володіє державною мовою, вона має право виступати й давати пояснення рідною або іншою мовою, якою володіє, користуючись при цьому послугами перекладача. Про свій намір висловитися іншою мовою, користуватись послугами перекладача особа повинна завчасно повідомити секретаря Пленуму.
3.3. Після відкриття засідання Голова Вищого адміністративного суду України (головуючий) повідомляє про участь у роботі Пленуму Генерального прокурора України, Міністра юстиції України, Голови Верховного Суду України, Голови Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, а також про присутність представників органів державної влади, інших організацій та оголошує питання, які внесено до проекту порядку денного.
3.4. Порядок денний засідання Пленуму затверджується відкритим голосуванням.
Більшістю голосів учасників Пленуму до порядку денного можуть бути включені й інші питання, які в ньому не зазначені. Розгляд цих питань можливий за умови, якщо вони належним чином підготовлені.
3.5. Після затвердження порядку денного слово надається особам, які визначені для доповідей (співдоповідей).
Після закінчення доповіді (співдоповіді) доповідачу можуть бути поставлені усні чи письмові запитання.
Час, що надається для доповідей (співдоповідей) та виступів на Пленумі, визначається відкритим голосуванням.
3.6. Черговість розгляду питань на Пленумі визначається порядком денним. У разі необхідності Пленум встановлену черговість може змінити.
3.7. З кожного питання порядку денного після доповіді (співдоповіді) та висловлення думки Генеральним прокурором України та Міністром юстиції України з питань порядку денного, що розглядаються за їх участю, учасникам засідання надається слово для обговорення доповіді (співдоповіді).
Головуючий створює суддям та іншим особам рівні можливості для обговорення питань порядку денного, не обмежує їх у можливості ставити і знімати питання і не коментує їх висловлювань.
Обговорення може бути припинено лише за пропозицією суддів - учасників Пленуму - відкритим голосуванням.
3.8. Після закінчення обговорення питань, що розглядаються на засіданні Пленуму, головуючий оголошує і ставить на відкрите голосування окремо кожний пункт проекту постанови Пленуму або проект постанови в цілому.
Члени Пленуму не мають права утримуватися від голосування. Постанова (пункт постанови) вважаються прийнятими, якщо за них подано більшість голосів суддів, присутніх на засіданні Пленуму.
При рівності голосів «за» і «проти» постанова Пленуму вважається неприйнятою. У разі необхідності доопрацювання постанови чи деяких її положень текст постанови може бути прийнятий за основу. У цьому випадку створюється робоча група для доопрацювання постанови, після чого, визначається дата її наступного розгляду і дата, до якої учасниками Пленуму можуть бути подані зауваження та пропозиції. До наступного розгляду виготовляється таблиця, де наводяться текст проекту постанови, подані на нього зауваження і пропозиції, рішення робочої групи та остаточна редакція проекту.
3.9. На засіданні Пленуму ведеться протокол, який остаточно оформляється секретарем Пленуму протягом десяти днів після закінчення Пленуму, не враховуючи дня засідання.
Протокол повинен містити: дату, час, місце проведення засідання Пленуму, кількість суддів, присутніх на Пленумі, перелік розглянутих ним питань, прізвища доповідачів і осіб, які взяли участь в обговоренні цих питань, стислий зміст їх виступів та рішення з кожного питання.
Під час роботи Пленуму ведеться звукозапис та стенограма.
Ведення протоколу та звукозапису покладається на секретаря Пленуму.
Протокол підписується головуючим і секретарем Пленуму.
До протоколу додається відповідний носій інформації з даними фіксування засідання технічними засобами (касета, дискета тощо), у разі необхідності - також повне або часткове його письмове розшифрування.
3.10. Під час засідання Пленуму з дозволу головуючого можуть здійснюватись кіно-та фотозйомка, відеозапис.
3.11. За результатами розгляду питань Пленум приймає постанови.
Результати розгляду кількох питань можуть бути відображені в одній постанові Пленуму.
3.12. Постанови Пленуму, що стосуються діяльності адміністративних судів, розсилаються всім адміністративним судам України у 10-денний строк з дня їх прийняття і за рішенням Пленуму публікуються в офіційному друкованому органі Вищого адміністративного суду України.
Розділ 4. Контроль за виконанням постанов Пленуму
4.1. Організація контролю за виконанням постанов Пленуму покладається на секретаря Пленуму, Голову Вищого адміністративного суду України, його заступників (згідно з розподілом обов'язків), голів місцевих та апеляційних адміністративних судів.
Контроль за термінами виконання постанов Пленуму покладається на управління організаційно-методичної роботи Вищого адміністративного суду України відповідно до Положення про управління.
4.2. Секретар Пленуму аналізує стан виконання постанов Пленуму, про що інформує Голову Суду та доповідає на засіданнях Пленуму.
Розділ 5. Секретар Пленуму. Діловодство Пленуму
5.1. Секретар Пленуму обирається Пленумом відкритим голосуванням з числа суддів Вищого адміністративного суду України.
5.2. Секретар Пленуму спільно з управлінням організаційно-методичної роботи забезпечує підготовку матеріалів до засідання Пленуму, ведення поточної документації Пленуму та контроль за виконанням постанов Пленуму відповідно до розділу 4 даного Регламенту.
5.3. У період між засіданнями Пленуму секретар Пленуму узагальнює відомості про надходження подань з питань, запропонованих до розгляду на Пленумі, про що періодично інформує Голову Вищого адміністративного суду України.
5.4. Секретар Пленуму доповідає на черговому засіданні Пленуму про стан виконання тих постанов Пленуму, щодо яких не потрібно додаткове вивчення документів та перевірка.
Якщо виконання постанов Пленуму потребує додаткового вивчення документів чи перевірки, секретар Пленуму інформує Пленум про їх виконання на найближчому за часом після такого вивчення чи перевірки засіданні Пленуму.
5.5. Управління організаційно-методичної роботи за матеріалами Пленуму формує наряди відповідно до затвердженої номенклатури справ Вищого адміністративного суду України, в яких накопичуються протоколи засідань Пленуму, довідки, подання та інші матеріали, пов'язані з роботою Пленуму.
Постанови Пленуму накопичуються в окремих нарядах і зберігаються в порядку, визначеному Інструкцією з діловодства у Вищому адміністративному суді України.
5.6. Управління організаційно-методичної роботи організовує розсилання копій постанов Пленуму адміністративним судам, заінтересованим державним органам, передачу їх суддям, керівникам відповідних структурних підрозділів Вищого адміністративного суду України та друкованого органу суду.
Розділ 6. Внесення змін і доповнень до Регламенту
6.1. Зміни і доповнення до Регламенту можуть бути внесені Пленумом за письмовим поданням Голови Вищого адміністративного суду України чи половини складу Пленуму.
6.2. Рішення про внесення змін до Регламенту вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин складу Пленуму.
6.3. Проект відповідної постанови Пленуму та інші необхідні документи готуються ініціаторами внесення змін і розглядаються за правилами, передбаченими розділом 3 Регламенту.