• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо приведення пункту 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, у відповідність до вимог статті 9 Закону України "Про судовий збір"

Рада суддів України | Рішення від 05.09.2014 № 23
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.09.2014
  • Номер: 23
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.09.2014
  • Номер: 23
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05.09.2014 № 23
Рада суддів України, розглянувши звернення голови Вищого адміністративного суду України Нечитайла О.М. з приводу необхідності приведення пункту 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, у відповідність до вимог статті 9 Закону України "Про судовий збір" , встановила:
На адресу Ради суддів України надійшло звернення голови Вищого адміністративного суду України Нечитайла О.М. з приводу необхідності приведення пункту 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, у відповідність до вимог статті 9 Закону України "Про судовий збір" .
Зазначене звернення мотивоване тим, що з прийняттям Закону України "Про судовий збір" змінено порядок фінансування судів, а діючий Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, Закону України "Про судовий збір" не відповідає.
Розглянувши зазначене звернення голови Вищого адміністративного суду України, заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Моніча Б.С. Рада суддів України виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про судовий збір" кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.
Отже, за моделлю, визначеною Законом України "Про судовий збір", цей збір має використовуватися виключно на здійснення судочинства та потреб судів.
Судовий збір як складова судових втрат за результатом розгляду справи підлягає розподілу між сторонами.
В адміністративному судочинстві, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України ).
Механізм стягнення судових витрат з Державного бюджету України визначено Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845.
Пунктом 19 зазначеного Порядку передбачено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
Таким чином, списання коштів для виконання судового рішення про стягнення судового збору на користь особи, яка не є суб'єктом владних повноважень, здійснюється з рахунка, на який цей збір зараховано, що не відповідає визначеному Законом України "Про судовий збір" напряму використання цього платежу, на що обґрунтовано звертає увагу автор звернення.
З огляду на викладене, Рада суддів України вбачає підстави для звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності приведення Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, у відповідність до вимог статті 9 Закону України "Про судовий збір" .
На підставі наведеного та відповідно до статті 113, частини п'ятої статті 127 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року, у редакції, затвердженій XII позачерговим з'їздом суддів 20 червня 2014 року, Рада суддів України
ВИРІШИЛА:
Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності приведення пункту 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року № 845, у відповідність до вимог статті 9 Закону України "Про судовий збір" .
Голова Ради
суддів України

В.М. Сімоненко
( Текст взято з сайту Ради суддів України http://rsu.court.gov.ua/ )