• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про визнання незаконним акта

Вищий адміністративний суд України  | Ухвала від 04.03.2014 № 800/110/14
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 04.03.2014
  • Номер: 800/110/14
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 04.03.2014
  • Номер: 800/110/14
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
04 березня 2014 року м. Київсправа № 800/110/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Веденяпін О.А., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Президента України про визнання незаконним акта,
в с т а н о в и в :
16 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Президента України, в якому просить визнати незаконним Указ Президента України «Про помилування засуджених» від 7 квітня 2013 року № 197/2013 (далі - Указ № 197/2013) в частині помилування ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, засудженого вироком Печерського районного суду м. Києва від 17 серпня 2012 року.
У позовній заяві ОСОБА_1 вказує, що про оскаржуваний акт випадково дізнався 20 вересня 2013 року, тому з 21 вересня 2013 року розпочався перебіг строку звернення до суду з цим позовом.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно зі статтею 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Виходячи із змісту даної норми, початок перебігу строку звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Указ № 197/2013 опублікований на офіційному веб-порталі Президента України (http://www.president.gov.ua/documents/15624.html) 7 квітня 2013 року.
Отже, з цього часу ОСОБА_1 повинен був дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів і, відповідно, розпочався перебіг процесуального строку звернення до суду з цим позовом.
Позивач звернувся до суду з даним позовом лише 16 лютого 2014 року, що вбачається з відтиску штемпеля відділення зв'язку на поштовому конверті, тобто після закінчення строку, установленого законом.
Відповідно до частини першої статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи, що адміністративний позов ОСОБА_1 подано після закінчення строку, установленого законом, позивач цей строк поновити не просить і відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позов підлягає залишенню без розгляду.
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Президента України про визнання незаконним акта залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
СуддяО.А.Веденяпін