• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про визнання Указу Президента України № 308/2010 від 11 березня 2010 року 308/2010 незаконним, його скасування та поновлення на посаді

Вищий адміністративний суд України  | Ухвала від 25.03.2014 № 800/195/14
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 25.03.2014
  • Номер: 800/195/14
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий адміністративний суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 25.03.2014
  • Номер: 800/195/14
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
25 березня 2014 року м. Київсправа № 800/195/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Юрченко В.П., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Президента України про визнання Указу Президента України № 308/2010 від 11 березня 2010 року незаконним, його скасування та поновлення на посаді, -
ВСТАНОВИВ:
24 березня 2014 року до Вищого адміністративного суду України як до суду першої інстанції надійшов позов ОСОБА_1 до Президента України про визнання Указу Президента України № 308/2010 від 11 березня 2010 року незаконним, його скасування та поновлення на посаді.
Згідно з пунктом п'ятим частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із частиною третьою статті 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається з позову, ОСОБА_1 оскаржує Указ Президента України № 308/2010 від 11 березня 2010 року про звільнення з посади начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України, тобто останній день місячного строку сплинув 12 квітня 2010 року. Позивач з цим адміністративним позовом звернувся до Вищого адміністративного суду України 24 березня 2014 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції Вищого адміністративного суду України, тобто з пропуском місячного строку звернення до суду.
Частиною першою та другою статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.
В своїй позовній заяві позивач просить визнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду, посилаючись на те, що він не був повідомлений про ініціювання розгляду питання про звільнення його з посади начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України, а відтак не мав можливості пересвідчитись у законності цієї процедури та розгляді питання про його звільнення, лише 17 березня 2014 року йому стало відомо, що ініціювання розгляду питання про звільнення здійснено з порушенням чинного законодавства.
Крім того, кардинально змінилась практика звільнення посадових осіб тих підрозділів, які відповідно до положень статті 9 Закону про СБУ входять до складу Центрального управління Служби безпеки України, що, на думку позивача, також стало причиною пропуску строку звільнення до суду з даним адміністративним позовом. Суд не вважає наведені позивачем причини пропуску строку звернення до суду поважними, які могли б слугувати для поновлення зазначеного строку.
Таким чином, позивачем порушено строк звернення до адміністративного суду, а отже позовна заява ОСОБА_1 до Президента України про визнання Указу Президента України № 308/2010 від 11 березня 2010 року незаконним, його скасування та поновлення на посаді підлягає залишенню без розгляду на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.
У Х В А Л И В:
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Президента України про визнання Указу Президента України № 308/2010 від 11 березня 2010 року незаконним, його скасування та поновлення на посаді.
Судове рішення суду може бути переглянуте Верховним Судом України відповідно до положень статей 235- 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Вищого
адміністративного суду України

В.П. Юрченко