• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо інформації з приводу загрози втручання у здійснення правосуддя

Рада суддів України | Рішення від 06.07.2011 № 16
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 06.07.2011
  • Номер: 16
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 06.07.2011
  • Номер: 16
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА СУДДІВ ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ
Р І Ш Е Н Н Я
06.07.2011 N 16
Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів загальних судів Пазюка О.С. з приводу загрози втручання у здійснення правосуддя, Рада суддів загальних судів
ВИРІШИЛА:
1. Ситуацію з розглядом у Печерському районному суді м. Києва кримінальних справ за обвинуваченням колишніх вищих посадових осіб держави у зловживаннях посадовим становищем та інших злочинах відповідно до пп. 5, 6 ст. 122 закону "Про судоустрій і статус суддів".
2. Затвердити звернення Ради суддів загальних судів до громадян України, органів державної влади, юридичних та фізичних осіб, засобів масової інформації про загрозу втручання у здійснення правосуддя з боку окремих політичних сил.
3. Доручити голові Ради суддів загальних судів Павлу Гвоздику оприлюднити звернення на прес-конференції та через засоби масової інформації.
Голова Ради суддівзагальних судів П.О.ГвоздикСекретар Ради суддівзагальних судів О.О.Запорожченко
Додаток
ЗВЕРНЕННЯ
Ради суддів загальних судів до засобів масової інформації, громадян України, органів державної влади, юридичних та фізичних осіб, щодо загрози незалежності суду внаслідок брутального втручання в розгляд Печерським районним судом м. Києва кримінальних справ за обвинуваченням колишніх вищих посадових осіб держави у зловживаннях посадовим становищем
Українське суспільство збурене подіями навколо розгляду Печерським районним судом м. Києва кримінальних справ за обвинуваченням колишніх вищих посадових осіб держави у скоєнні ряду посадових злочинів.
Судові засідання в справі відбуваються в умовах неприхованого тиску на суд, нагнітання істерії та прямих особистих образ суддів і працівників суду.
Атмосферу неповаги і принижень суду виразно передають трансляції по телебаченню із зали судових засідань, нескінченні інтерв'ю політиків, які прагнуть популярності на шкоду справедливості, наживаючи на цьому політичний капітал. Окремі учасники процесу часто ведуть себе непрофесійно, перетворюючи судові засідання в піар-акцію, компенсуючи відсутність правової позиції обвинуваченнями в упередженості.
Доносячи до громадян занепокоєність суддівського корпусу, Рада суддів загальних судів констатує, що суспільство дезорієнтоване щодо дійсних обставин розгляду справи та вимог процесуального закону.
Рада суддів застерігає від використання права всупереч його призначенню, від подвійних стандартів.
Суд не може особливо ставитись до будь-якого колишнього чиновника - для суду всі справи однакові. Для правосуддя немає значення - міністр на лаві підсудних чи безробітний, вони рівні.
Аморально вимагати від суду особливого ставлення, використовуючи неправові форми тиску.
Суд не може призначати спеціальних суддів для екс-урядовців, надаючи їм переваги. Суддів на справу, за законом, визначає комп'ютерна програма, і всі претензії потрібно адресувати закону, який приймали політики, або комп'ютеру, який діє за закладеними в нього алгоритмами.
Суд не має можливості розглядати справи політиків у звичних для них комфортних умовах, затишних офісах з кондиціонованим повітрям і мікрокліматом - судові приміщення однакові для всіх. Політикам частіше треба бувати з народом, в тому числі і в судових приміщеннях, які вони створили для народу.
Рада суддів наголошує, що саме ті, хто нині найбільше кричить про недоліки в роботі судів, про відсутність умов для розгляду справ, і є відповідальними за такі умови для правосуддя.
Рада суддів звертає увагу на те, що незалежність судів потрібна не суддям, а суспільству.
Судова реформа починається не стільки із судів, скільки з чесного ставлення до себе та інших.
Судді не винні в тому, що дзеркало показує не те, що хочуть бачити політикани, розбещені вседозволеністю.
Системне реформування всіх сторін суспільною життя стрімко змінює країну. Процес очищення буває болісним, але пройти його необхідне.
Часи подвійних стандартів відходять у минуле, як відходять у минуле і носії цієї моралі.
Саме тому і чиниться неприхований тиск на суди, які перестали бути ручними.
І тому ми закликаємо всіх не бути байдужими, стати на захист моралі, права в ім'я майбутнього.