• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан виконання вимог закону щодо незалежності судів при проведенні перевірок судів органами державної контрольно-ревізійної служби

Рада суддів України | Рішення від 21.01.2011 № 1
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 21.01.2011
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада суддів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 21.01.2011
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
21.01.2011 N 1
Заслухавши та обговоривши інформацію голови Ради суддів України Романюка Я.М. щодо стану виконання вимог закону щодо незалежності судів при проведенні перевірок судів органами державної контрольно-ревізійної служби, відповідно до статті 113, пункту 5 частини 5 статті 127 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року, Рада суддів України
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію взяти до відома.
2. Для усунення загрози незалежності судів звернутися до Президента України з проханням дати доручення Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо недопущення вчинення органами виконавчої влади дій, які можуть поставити під сумнів незалежність судів, зокрема, проведення перевірок фінансово-господарської діяльності судів органами державної контрольно-ревізійної служби.
ЗВЕРНЕННЯ
Ради суддів України до Президента України В.Ф.Януковича
Шановний Вікторе Федоровичу!
До Ради суддів України надійшла інформація щодо проведення в судах перевірок фінансово-господарської діяльності органами державної контрольно-ревізійної служби.
Водночас, на думку Ради суддів України, проведення зазначених перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби загрожує незалежності судів виходячи з наступного.
Відповідно до статті 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. При цьому органи вказаних гілок влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах відповідно до законів України.
Статтею 47 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що незалежність судді забезпечується, в тому числі, окремим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, що відповідно до частини 2 статті 142 названого Закону покладається на Державну судову адміністрацію України як головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів.
Крім того, відповідно до вимог пункту 24 статті 4 Положення про Державну судову адміністрацію України, саме Державна судова адміністрація України як головний розпорядник коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів здійснює внутрішній контроль за використанням бюджетних коштів і матеріальних ресурсів у судах, територіальних управліннях, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України.
Разом з тим, при виявленні порушень фінансово-господарської діяльності державна контрольно-ревізійна служба звертається до судових органів з позовами про їх усунення. Така ситуація може спричинити конфлікт інтересів між судом як органом, який здійснює правосуддя, та органом, щодо якого здійснюється перевірка.
В той же час, перевірки установ судової системи відповідно до вимог Закону України "Про Рахункову палату" неодноразово здійснювались Рахунковою палатою. При цьому, у Рахункової палати відсутнє право на звернення з відповідними позовами до суду.
З огляду на зазначене, Рада суддів України сподівається на Вашу підтримку та просить Вас, шановний Вікторе Федоровичу, дати доручення Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо недопущення вчинення органами виконавчої влади дій, які можуть поставити під сумнів незалежність суддів, зокрема, проведення перевірок фінансово-господарської діяльності судів органами державної контрольно-ревізійної служби.
З повагою,Голова Ради суддів України Я.М.Романюк