• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про чисельність працівників бюджетних установ" від 11 червня 1998 року N 855

Конституційний Суд України  | Ухвала від 13.07.2000 № 53-у/2000
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.07.2000
  • Номер: 53-у/2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.07.2000
  • Номер: 53-у/2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про чисельність працівників бюджетних установ" від 11 червня 1998 року N 855
м. Київ
13 липня 2000 року
N 53-у/2000
Справа N 2-49/2000

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича,
Корнієнка Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Розенка Віталія Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Селівона Миколи Федосовича,
Тимченка Івана Артемовича - суддя-доповідач,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про чисельність працівників бюджетних установ" від 11 червня 1998 року N 855.
Заслухавши суддю-доповідача Тимченка І.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. У конституційному поданні народні депутати України порушують питання про невідповідність Конституції України Постанови Кабінету Міністрів України "Про чисельність працівників бюджетних установ" від 11 червня 1998 року.
Як зазначається у конституційному поданні, Постанова Кабінету Міністрів України "Про чисельність працівників бюджетних установ" у частині, яка стосується сфери охорони здоров'я, не відповідає статті 49 Конституції України, статтям 4, 5, 6, 7, 12, 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я.
В обгрунтування своєї позиції суб'єкт права на конституційне подання стверджує, що, прийнявши цю Постанову, Кабінет Міністрів України порушив статтю 49 Конституції України, яка передбачає гарантоване право кожного громадянина на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування, оскільки існуюча мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я, де медична допомога надається безоплатно, не може бути скорочена за Конституцією та законами України.
2. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 150 Конституції України, пункту 1 статті 13 Закону України "Про Конституційний Суд України" до повноважень Конституційного Суду України належить право приймати рішення у справах щодо конституційності, зокрема, актів Кабінету Міністрів України, в тому числі і прийнятих ним постанов. Тобто Конституційний Суд України вирішує питання щодо відповідності норм конкретних правових актів, названих у статті 150 Конституції України та статті 13 Закону України "Про Конституційний Суд України", тим чи іншим нормам Конституції України.
Приймаючи вищезазначену Постанову, метою якої є приведення у відповідність з можливостями бюджетів чисельності працівників бюджетних установ, Кабінет Міністрів України діяв у межах повноважень, передбачених пунктом 3 статті 116 Конституції України, згідно з яким Кабінет Міністрів України забезпечує проведення, зокрема, фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики, політики у сферах праці й зайнятості населення.
Разом з тим народні депутати України у конституційному поданні стверджують, що в результаті виконання Постанови Кабінету Міністрів України скоротиться існуюча мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я, не наводячи при цьому правового обгрунтування, як вимагає пункт 4 частини другої статті 39 Закону України "Про Конституційний Суд України". Вони лише стверджують, що скорочення чисельності працюючих у сфері охорони здоров'я відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України не дасть очікуваного фінансового ефекту, але "вочевидь призведе до збільшення захворюваності та смертності населення".
Таким чином, конституційне подання не відповідає вимогам, передбаченим Законом України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі.
3. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань та звернень своєю ухвалою відмовила у відкритті конституційного провадження у справі у зв'язку з невідповідністю конституційного подання вимогам, передбаченим пунктом 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Ураховуючи наведене та керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтею 39, пунктом 2 статті 45, статтею 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Про чисельність працівників бюджетних установ" від 11 червня 1998 року N 855 у зв'язку з невідповідністю конституційного подання вимогам, передбаченим пунктом 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України".
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)