• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про деякі питання, повязані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 13.04.2000 № 38-у/2000
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.04.2000
  • Номер: 38-у/2000
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 13.04.2000
  • Номер: 38-у/2000
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про деякі питання, пов'язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита"
м. Київ
13 квітня 2000 року
N 38-у/2000
Справа N 2-36/2000

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Скоморохи Віктора Єгоровича - головуючий,
Вознюка Володимира Денисовича,
Євграфова Павла Борисовича,
Козюбри Миколи Івановича- суддя-доповідач,
Корнієнка Миколи Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Мартиненка Петра Федоровича,
Мироненка Олександра Миколайовича,
Німченка Василя Івановича,
Розенка Віталія Івановича,
Тимченка Івана Артемовича,
Тихого Володимира Павловича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
Яценка Станіслава Сергійовича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про деякі питання, пов'язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита" від 18 червня 1998 року N 653/98.
Заслухавши суддю-доповідача Козюбру М.І. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Народні депутати України звернулися до Конституційного Суду України з клопотанням визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), Указ Президента України "Про деякі питання, пов'язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита". На думку народних депутатів України, цей Указ порушує положення пункту 1 частини другої статті 92 Конституції України, згідно з яким система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами України. Народні депутати України вважають, що зазначений Указ не відповідає також пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, яким Президенту України протягом трьох років після набуття чинності Конституцією України надано право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем'єр-міністра України укази з економічних питань, не врегульованих законами, оскільки питання, щодо яких видано Указ Президента України, вже врегульовані законами України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на тютюнові вироби" від 6 лютого 1996 року N 30/96-ВР, "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої" від 7 травня 1996 року N 178/96-ВР, "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби" від 24 травня 1996 року N 216/96-ВР, "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" від 11 липня 1996 року N 313/96-ВР, а також статтею 7 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII в редакції від 18 лютого 1997 року (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 22.12.98 року N 333-XIV) .
2. Враховуючи правове обгрунтування, викладене в конституційному поданні, підставою для відкриття конституційного провадження у цій справі є наявність спору стосовно повноважень Президента України щодо видання Указу "Про деякі питання, пов'язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита", положення якого народні депутати України вважають такими, що не відповідають Конституції України.
3. Згідно із пунктом 1 частини першої статті 150 Конституції України, а також пунктом 1 статті 13, статтями 39, 40, 75 Закону України "Про Конституційний Суд України" вирішення питання, порушеного в конституційному поданні народних депутатів України, підвідомчі Конституційному Суду України.
Конституційне подання за формою і змістом відповідає вимогам Конституції України та Закону України "Про Конституційний Суд України".
4. Однак при вирішенні питання щодо відкриття конституційного провадження у цій справі Конституційний Суд України виходить з того, що Верховною Радою України прийнято Закон України "Про порядок встановлення ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), інших елементів податкових баз, а також пільг щодо оподаткування" від 14 жовтня 1998 року N 171-XIV, в пункті 1 якого зазначено, що "ставки загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), інші елементи податкових баз, а також пільги щодо оподаткування встановлюються або змінюються виключно законами України з питань оподаткування".
З набуттям чинності Закону України "Про порядок встановлення ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), інших елементів податкових баз, а також пільг щодо оподаткування" і змін до законів України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на тютюнові вироби", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої", "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)", "Про систему оподаткування" фактично втратив чинність Указ Президента України "Про деякі питання, пов'язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита", конституційність якого оспорювалась. У зв'язку з цим відпали підстави для розгляду справи Конституційним Судом України, оскільки відповідно до статей 150, 152 Конституції України до повноважень Конституційного Суду України належить, зокрема, вирішення питань щодо конституційності лише чинних актів Президента України.
Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань своєю ухвалою відмовила у відкритті конституційного провадження у справі на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 39, 45, 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про деякі питання, пов'язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита" від 18 червня 1998 року N 653/98 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
(Текст взято з сайту Конституційного Суду України)