• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення реєстраційних дій на етапі здійснення ліквідаційної процедури

Вищий господарський суд України  | Лист від 04.07.2008 № 5-06/12/395
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.07.2008
  • Номер: 5-06/12/395
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.07.2008
  • Номер: 5-06/12/395
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
04.07.2008 N 5-06/12/395
Державний комітет України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Господарські суди України
Вищий господарський суд України відкликає свій лист від 13 лютого 2008 р. N 5-06/12/68 та у відповідь на звернення Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 22 січня 2008 р. N 514 про проведення реєстраційних дій на етапі здійснення ліквідаційної процедури повідомляє наступне.
Відповідно до п. 4 ст. 17 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі – Закон) з дня винесення ухвали про санацію та призначення керуючого санацією керівник боржника відсторонюється від посади у порядку, визначеному законодавством про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією.
Частина 2 ст. 23 Закону передбачає, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру та призначає ліквідатора. Згідно з положеннями ч. 2 ст. 25 Закону з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи – банкрута.
Отже, з моменту винесення господарським судом ухвали про санацію керівником боржника стає керуючий санацією, з моменту винесення постанови про визнання боржника банкрутом та призначення ліквідатора, керівником юридичної особи – банкрута стає ліквідатор, який наділений всіма повноваженнями щодо управління та розпорядження майном банкрута.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців мають бути внесені відповідні відомості про заміну керівника банкрута на керуючого санацією чи ліквідатора за його заявою на підставі ухвали (постанови) господарського суду. Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Стаття 4-5 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов’язкових до виконання на всій території України рішень, ухвал, постанов.
Таким чином, ухвала господарського суду про санацію та постанова про визнання боржника банкрутом та призначення ліквідатора є підставою для проведення державним реєстратором реєстраційних дій щодо заміни відомостей про керівника юридичної особи – банкрута на керуючого санацією чи ліквідатора.
З огляду на викладене Вищий господарський суд України рекомендує господарським судам:
1. При винесенні ухвали про призначення керуючого санацією та постанови про визнання боржника банкрутом та призначення ліквідатора банкрута зазначати у постанові відомості, необхідні для здійснення державними реєстраторами відповідних записів до Єдиного державного реєстру, а саме:
– про керуючого санацією – прізвище, ім’я, побатькові, ідентифікаційний номер, адресу місцезнаходження;
– про ліквідатора – фізичну особу: прізвище, ім’я, побатькові, ідентифікаційний номер, адресу місцезнаходження;
– про ліквідатора – юридичну особу: повну назву, адресу місцезнаходження, ідентифікаційний код, прізвище, ім’я, побатькові керівника.
2. Надсилати відділу державного реєстратора юридичних та фізичних осіб – підприємців за місцезнаходженням боржника належно засвідчені копії ухвал про порушення провадження у справі про банкрутство, ухвал про санацію, постанов про визнання боржника банкрутом, ухвал про припинення провадження у справі про банкрутство.
Заступник голови Вищого
господарського суду України

О.ШУЛЬГА