• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо подання касаційної скарги на рішення місцевого загального суду у корпоративному спорі

Верховний Суд України  | Лист від 03.03.2008 № 3.2.-2008
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.03.2008
  • Номер: 3.2.-2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.03.2008
  • Номер: 3.2.-2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЛИСТ
03.03.2008 N 3.2.-2008
Головам Вищого
господарського суду України,
апеляційного суду Автономної
Республіки Крим, апеляційних
судів областей, міст Києва
і Севастополя
29 грудня 2006 р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів" від 15 грудня 2006 р. N 483-V (публікації: "Голос України", 12 січня 2007 р., N 4; "Урядовий кур'єр", 29 грудня 2006 р., N 247; "Офіційний вісник України", рік 2006,09,01.2007, N 52, ст. 3476, стор. 52). Під час застосування положень зазначеного Закону (далі - Закон N 483-V від 15 грудня 2006 р.) у судовій практиці виникли проблеми, які пов'язані з неузгодженістю процесуальних дій судів загальної юрисдикції щодо оскарження судових рішень у корпоративних спорах у касаційному порядку та прийняття касаційних скарг (подань) на ці рішення. Мають місце випадки, коли місцеві загальні суди, керуючись нормами Цивільного процесуального кодексу України, не приймають касаційні скарги (подання) для їх направлення разом із справами до Вищого господарського суду України. Наведене шкодить оперативності господарського судочинства та спричиняє тяганину у вирішенні господарських спорів.
У зв'язку з цим звернути увагу на те, що касаційні скарги (подання) на рішення судів, які подані після набрання чинності Законом N 483-V від 15 грудня 2006 р., розглядаються Вищим господарським судом України у порядку касаційного провадження, встановленому Господарським процесуальним кодексом України. Порядок подання касаційної скарги чи внесення касаційного подання визначено нормами Господарського процесуального кодексу України, відповідно до статті 109 якого касаційна скарга (подання) подається (вноситься) до Вищого господарського суду України через місцевий або апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову. Місцевий або апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову, зобов'язаний надіслати скаргу (подання) разом зі справою до Вищого господарського суду України у п'ятиденний строк з дня її надходження.
Стаття 111-3 Господарського процесуального кодексу України передбачає як підставу для повернення касаційної скарги (подання) надсилання скарги (подання) інакше, ніж через місцевий або апеляційний господарський суд, що приймав рішення або постанову. Нормами Господарського процесуального кодексу України Вищому господарському суду України не надано права витребування справ із місцевих судів для їх перегляду у касаційному порядку.
Відповідно до Закону N 483-V від 15 грудня 2006 р. місцевим загальним судам при вирішенні питання про направлення касаційної скарги (подання) до Вищого господарського суду України слід враховувати, що процесуальні документи подані згідно з правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, вважаються такими, що відповідають формі і змісту, які встановлені відповідним процесуальним законом, і не можуть бути залишені без руху чи повернуті без розгляду. З урахуванням викладеного, касаційна скарга (подання) на рішення місцевого загального суду у корпоративному спорі подається (вноситься) через відповідний загальний суд, який у п'ятиденний строк повинен надіслати скаргу (подання) разом зі справою до Вищого господарського суду України.
Голова Судової палати
у господарських справах

В.П.Барбара