• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини сьомої статті 30, статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 8 вересня 2005 року N 2854-IV

Конституційний Суд України  | Ухвала від 31.01.2007 № 10-у/2007
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 31.01.2007
  • Номер: 10-у/2007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 31.01.2007
  • Номер: 10-у/2007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини сьомої статті 30, статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 8 вересня 2005 року N 2854-IV
м. Київ
31 січня 2007 року
N 10-у/2007
Справа N 2-9/2007

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Домбровського Івана Петровича - головуючий,
Бринцева Василя Дмитровича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Іващенка Володимира Івановича,
Кампа Володимира Михайловича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни,
Овчаренка В'ячеслава Андрійовича - суддя-доповідач,
Пшеничного Валерія Григоровича,
Станік Сюзанни Романівни,
Стецюка Петра Богдановича,
Стрижака Андрія Андрійовича,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини 1 сьомої статті 30, статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 8 вересня 2005 року N 2854-IV (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 40, ст. 290; 2005 р., N 51, ст. 552).
Заслухавши суддю-доповідача Овчаренка В.А. та розглянувши матеріали конституційного подання, Конституційний Суд України у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - 50 народних депутатів України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини сьомої статті 30, статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 8 вересня 2005 року N 2854-IV (далі - Закон), яким, на його думку, порушуються принципи рівності громадян перед законом та розширюються визначені Конституцією України межі повноважень Верховної Ради України.
Народні депутати України вважають, що зазначені положення Закону встановлюють для депутатів місцевих рад особливий порядок притягнення до кримінальної відповідальності та застосування до них запобіжних заходів адміністративного стягнення, що накладаються в судовому порядку.
Обгрунтовуючи свою позицію, автор клопотання посилається на статтю 24 Конституції України, яка передбачає, що громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними та іншими ознаками.
Суб'єкт права на конституційне подання вважає, що цим самим на депутатів місцевих рад поширена недоторканність, яка закріплена Конституцією України щодо народних депутатів України. При цьому він посилається на рішення Конституційного Суду України від 23 грудня 1997 року N 7-зп (справа про Рахункову палату), від 26 лютого 1998 року N 1-рп/98 (справа про вибори народних депутатів України), в яких, зокрема, зазначено, що недоторканність посадових осіб є гарантією більш високого рівня у порівнянні з недоторканністю, яка встановлюється для всіх осіб, що відповідає принципу рівності прав і свобод громадян та їх рівності перед законом (стаття 24 Конституції України. Якщо права і свободи людини і громадянина, а також гарантії цих прав і свобод згідно з пунктом 1 частини першої статті 92 Конституції України визначаються виключно законами України, то гарантії вищого рівня мають за логікою визначатися виключно Конституцією України, оскільки вони допускають винятки із загального принципу рівності прав і свобод громадян, їх рівності перед законом. Конституція України таких гарантій недоторканності для депутатів місцевих рад не передбачає.
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 22 січня 2007 року відмовила у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
3. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Конституційний Суд України виходить з такого.
Під час розгляду конституційного подання в Конституційному Суді України Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів і місцевих рад" від 4 квітня 2006 року N 3590-IV (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 21, ст. 171), яким частину сьому статті 30 Закону вилучено повністю, статтю 31 викладено в новій редакції.
Порушені в конституційному поданні 50 народних депутатів України питання непідвідомчі Конституційному Суду України, оскільки його юрисдикція не поширюється на нормативно-правові акти, що втратили чинність (Рішення Конституційного Суду України від 14 листопада 2001 року N 15-рп/2001), тому підстав для відкриття конституційного провадження немає.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 147, 150 Конституції України, статтями 13, 39, пунктом 3 статті 45, статтями 50, 71 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини сьомої статті 30, статті 31 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 8 вересня 2005 року N 2854-IV на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ