• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про деякі питання перегляду постанов судів у справах про адміністративні правопорушення

Верховний Суд України  | Постанова від 05.12.2003 № 10 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.12.2003
  • Номер: 10
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.12.2003
  • Номер: 10
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
05.12.2003 N 10
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Верховного Суду N 19 від 19.12.2008 )
Про деякі питання перегляду постанов судів у справах про адміністративні правопорушення
У зв'язку з питаннями, що виникають у судовій практиці при перегляді рішень у справах про адміністративні правопорушення, Пленум Верховного Суду України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Роз'яснити судам, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 і ст. 19 Закону України від 5 листопада 1991 р. N 1789-XII "Про прокуратуру" однією із функцій прокуратури є представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до чинного законодавства прокуратура діє в межах наданих їй повноважень і має право звертатись до суду за захистом законних прав громадян, інтересів держави та з метою перегляду судових рішень.
2. Право прокурора брати участь у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення та опротестовувати постанови в цих справах передбачено статтями 250, 290 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП), а право вносити подання на постанови суду (судді) у справах про порушення митних правил - також ч. 8 ст. 393 Митного кодексу України, прийнятого 11 липня 2002 р.
3. Звернути увагу судів на те, що відповідно до ч. 2 ст. 287 КпАП постанова районного (міського) суду (судді) про накладення адміністративного стягнення є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Згідно з ч. 1 ст. 294 КпАП ця постанова може бути скасована чи змінена за протестом (поданням) прокурора судом (суддею) або незалежно від наявності протесту (подання) - головою вищестоящого суду.
4. Суди не вправі відмовити у прийнятті протесту (подання) прокурора на постанову суду (судді) у справі про адміністративне правопорушення навіть у тому випадку, коли прокурор не брав участі в розгляді останньої.
Протест (подання) прокурора має бути розглянутий судом (суддею), який виніс постанову, або головою апеляційного суду за правилами, передбаченими статтями 292, 293 КпАП.
Копія протесту (подання) прокурора на постанову суду (судді) у справі про адміністративне правопорушення з повідомленням про час і місце його розгляду направляється особі, стосовно якої винесено постанову, потерпілому, їх законним представникам, адвокату, який брав участь у розгляді справи.
Зазначені особи мають право давати пояснення, але їх явка до суду, який розглядає протест (подання) прокурора, не є обов'язковою. Неявка прокурора в судове засідання також не є перешкодою для розгляду протесту (подання).
При розгляді протесту (подання) прокурора на постанову у справі про адміністративне правопорушення суддя чи голова вищестоящого суду перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови, обгрунтованість доводів протесту (подання) та приймає одне з передбачених ст. 293 КпАП рішень. За результатами розгляду протесту (подання) прокурора виноситься мотивована постанова.