• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про постачання робітників гарячих цехів газованою підсоленою водою

Органи влади СРСР, Всесоюзный Центральный Совет Профессиональных Союзов | Постанова, Інструкція від 11.06.1934
Реквізити
  • Видавник: Органи влади СРСР, Всесоюзный Центральный Совет Профессиональных Союзов
  • Тип: Постанова, Інструкція
  • Дата: 11.06.1934
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Органи влади СРСР, Всесоюзный Центральный Совет Профессиональных Союзов
  • Тип: Постанова, Інструкція
  • Дата: 11.06.1934
Документ підготовлено в системі iplex
СЕКРЕТАРІАТ ВСЕСОЮЗНОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ
ПРОФЕСІЙНИХ СОЮЗІВ
П О С Т А Н О В А
11.06.1934
Про постачання робітників гарячих цехів газованою підсоленою водою*
_______________
* Постановою Секретаріату ВЦРПС від 15 квітня 1935 р. до переліку гарячих цехів включено котельні та машинні зали електростанцій, де проводяться роботи при високих температурах.
1. З метою оздоровлення умов праці та підвищення працездатності робітників гарячих цехів підприємства зобов'язані безкоштовно постачати працівників газованою підсоленою водою, що містить 0,5% повареної солі (хлористий натр); газація води має провадитися вуглекислотою.
2. До гарячих цехів належать: доменні, мартенівські, прокатні цехи, відпалювальні та інші цехи металопромисловості, гути скляних заводів, горна фарфоро-фаянсових і цегельних заводів тощо.
Цехи, де організується постачання робітників газованою підсоленою водою, встановлюються санітарною інспекцією праці за узгодженням з підприємством.
3. Організація постачання робітників газованою підсоленою водою покладається на підприємство.
Нагляд за правильністю приготування і постачання підсоленої води покладається на пункти охорони здоров'я підприємств під контролем санітарної інспекції праці.
4. З метою усунення окислювання металеві поверхні в установках для постачання робітників газованою підсоленою водою повинні бути вилуджені оловом або іншим металом без вмісту свинцю.
Установки для постачання газованою підсоленою водою повинні мати пристрої, що забезпечують у виробничих умовах належну температуру напою.
Постачання водою всіх робітників гарячого цеху має провадитися з розрахунку 4 - 5 л на людину на зміну.
5. Постачання робітникам газованої підсоленої води не звільняє підприємство від обов'язку постачання робітникам перелічених цехів доброякісної прісної води на загальних підставах.
6. Приготування газованої підсоленої води і постачання її робітникам повинно провадитися на підставі спеціальної інструкції ВЦРПС.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Секретаріату ВЦРПС
11.06.1934
ІНСТРУКЦІЯ для впровадження раціонального питного режиму в гарячих цехах
Під час роботи в гарячих цехах сильне потіння, будучи необхідною умовою правильної терморегуляції, викликає разом з тим значні втрати організмом води і солі.
Прісна вода, що у великій кількості споживається працівниками гарячих цехів, не може цілком поповнити убутку води і головним чином солі.
Тривала робота, що проходить в умовах значного опромінення або високої температури і, тим більше, пов'язана з великою фізичною напругою, при частому питті прісної води може призвести до перегрівання та явищ знесолення і обезводнення організму. Це приводить до необхідності забезпечити раціональний питний режим у гарячих цехах.
На підставі цілої низки експериментальних робіт, проведених Інститутом оздоровлення праці на виробництві, найбільш раціональним питним режимом для робочих гарячих цехів слід визнати газований сольовий розчин.
Переваги його використання:
1) поповнення втрати солі;
2) зменшення зазвичай підвищеної при роботі в гарячому цеху температури тіла;
3) зменшення потовиділення;
4) приємний смак напою;
5) поліпшення самопочуття і, разом з цим, деяке підвищення продуктивності праці.
Склад пиття: 0,5% (5 г на 1 л) повареної солі (хлористого натру), вуглекислота, введена під тиском 3 - 7 атм.
Техніка приготування газованої підсоленої води така.
1. На великому заводі має бути встановлений сатуратор, місткість якого повинна відповідати кількості робочих гарячих цехів даного підприємства, виходячи з розрахунку 4 - 5 л на кожного на зміну.
2. При готуванні напою в сатуратор вливають потрібну кількість кип'яченої води або надійно чистої (з артезіанської криниці), додають хлористий натр з розрахунку 5 г на 1 л, розмішують за допомогою колеса сатуратора і потім заряджають вуглекислотою (CO ) під тиском 3 - 7 атм.
2
Зарядження CO можливе двома способами:
2
1) або зі спеціальних балонів з готовою вуглекислотою, доставлених із газових заводів;
2) або такою, що добувається з крейди і сірчаної кислоти в спеціальному апараті, з'єднаному із сатуратором через очисники.
Можливі два варіанти постачання робітників підприємства, що має кілька гарячих цехів:
а) у центрально розташованому цеху встановлюється один великий сатуратор, в інші цехи з нього вода доставляється в балонах;
б) у кожному цеху встановлюється відповідної величини сатуратор.
3. Сатуратор встановлюється в цеху в місці, за можливості віддаленому від джерела тепла, бажано його огородити (будка). При сатураторі повинен бути механічний промивач для стаканів.
4. Для приготування напою і нагляду за установкою повинна бути виділена спеціальна особа.
5. Склад пиття та гігієнічне утримання установки повинні перебувати під постійним наглядом пункту охорони здоров'я.