• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про директиви делегації України на переговорах з представниками місії Міжнародного валютного фонду

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження від 30.01.1996 № 73-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 30.01.1996
  • Номер: 73-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 30.01.1996
  • Номер: 73-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 30 січня 1996 р. N 73-р
Київ
Про директиви делегації України на переговорах з представниками місії Міжнародного валютного фонду
1. Міжвідомчій раді з впровадження програми економічних реформ забезпечити проведення переговорів з представниками місії Міжнародного валютного фонду для спільної оцінки стану виконання заходів, передбачених Меморандумом економічної політики Уряду України на 1995 рік, узгодження напрямів економічного розвитку України на 1996 рік та обговорення питань співпраці з Міжнародним валютним фондом на 1996 рік та подальшу перспективу.
2. Для спільної роботи з фахівцями Міжнародного валютного фонду утворити тимчасові міжвідомчі робочі групи за напрямами економічної політики:
макроекономічна політика (керівник - Міністр економіки Гуреєв В.М.);
бюджетна політика (керівник - Міністр фінансів Германчук П.К.);
грошово-кредитна політика (керівник - Голова правління Національного банку Ющенко В.А. - за згодою);
приватизація (керівник - Голова Фонду державного майна Єхануров Ю.І.).
Голові Міжвідомчої ради з впровадження програми економічних реформ затвердити персональний склад цих груп, передбачивши обов'язкове включення до них працівників Мінекономіки, Мінфіну та Національного банку.
Надати керівникам міжвідомчих робочих груп право залучати до роботи працівників Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств.
3. Керівникам міжвідомчих робочих груп забезпечити ведення протоколів переговорів, підготовку звітних матеріалів (у тому числі за окремими запитами) для розгляду в Міжвідомчій раді з впровадження програми економічних реформ.
4. Міжвідомчій раді з впровадження програми економічних реформ забезпечити постійний контроль за ходом переговорів з представниками місії Міжнародного валютного фонду, систематичне обговорення та узгодження з фахівцями Міжнародного валютного фонду сценарію економічного розвитку на 1996 рік, підготувати та подати до Кабінету Міністрів України звіт про результати зазначених переговорів.
5. Затвердити директиви делегації України для проведення переговорів з представниками місії Міжнародного валютного фонду. Покласти відповідальність за додержання вимог зазначених директив на всіх учасників переговорів.
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУК
Інд.27
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 30 січня 1996 р. N 73-р
ДИРЕКТИВИ
делегації України на переговорах з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) (Київ, 30 січня - 13 лютого 1996 р.)
1. Вважати основною метою роботи з представниками місії МВФ відновлення угоди "Стенд-бай" для України та створення умов для підготовки наступної програми.
Для цього необхідно:
акцентувати увагу представників місії МВФ на заходи, що проводяться зараз, та підтвердити наміри Уряду і Національного банку, спрямовані на подальшу фінансову стабілізацію та проведення структурних перетворень;
провести аналіз виконання Меморандуму економічної політики України за 1995 рік, збір відповідних даних та обговорення факторів, які впливали на виконання параметрів програми у 1995 році. Особливу увагу при цьому слід приділяти аналізу стану виконання заходів, необхідних для відновлення угоди "Стенд-бай", уточненню та перегляду макроекономічних показників на 1996 рік;
провести обговорення сценарію економічного розвитку на 1996 рік, відповідних значень показників та припущень, які закладаються в основу розрахунків.
2. Під час проведення переговорів основну увагу зосередити на таких питаннях:
основні макроекономічні показники: інфляція, реальний та номінальний ВВП, цінова політика та політика заробітної плати;
виконання бюджету за 1995 рік та бюджетна політика на 1996 рік, постатейний аналіз надходжень та видатків, податкова політика, напрями формування та виконання бюджету: опрацювання механізму касового виконання бюджету на щотижневій основі, відпрацювання механізму контролю залишків коштів на бюджетних рахунках, реальних обсягів реалізації цінних паперів Уряду;
монетарні показники і політика на 1996 рік;
обслуговування зовнішніх платежів, у тому числі боргових зобов'язань;
приватизація, у тому числі випуск та обіг компенсаційних сертифікатів;
вплив функціонування аграрної біржі на розвиток і фінансування сільського господарства;
газопостачання та розрахунки за газ;
аналіз боргових платежів в 1995 році та механізм виконання зовнішніх зобов'язань у 1996 році.
3. Опрацювати сценарій розвитку економіки на 1996 рік, виходячи з необхідності:
збереження цільового рівня інфляції на 1996 рік не більш як 33 відсотки;
обмеження дефіциту бюджету 160 трлн.крб. (за методологією МВФ);
врахування реальності реалізації цінних паперів Уряду загальною сумою 150 трлн.крб.;
збереження позитивної відсоткової ставки Національного банку.
Оцінити можливі наслідки (позитивні і негативні) реалізації запропонованого сценарію економічного розвитку щодо стимулювання економічної активності, відтворення виробництва та підйому життєвого рівня.
4. Відпрацювати можливий механізм використання кредитів МВФ для передоплати за закуплений за імпортом газ.
5. Міжвідомчій раді з впровадження програми економічних реформ провести обговорення та узгодження сценарію економічного розвитку на 1996 рік з фахівцями МВФ, підготувати та подати до Кабінету Міністрів України звіт про результати переговорів з представниками місії МВФ.