• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження комплексних заходів профілактики травматизму невиробничого характеру на 2001-2005 роки

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, Заходи від 21.08.2001 № 391-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи
  • Дата: 21.08.2001
  • Номер: 391-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи
  • Дата: 21.08.2001
  • Номер: 391-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 21 серпня 2001 р. N 391-р
Київ
Про затвердження комплексних заходів профілактики травматизму невиробничого характеру на 2001-2005 роки
1. Затвердити комплексні заходи профілактики травматизму невиробничого характеру на 2001-2005 роки, що додаються (далі - комплексні заходи).
Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям за погодженням з територіальними управліннями Державного департаменту з нагляду за охороною праці затвердити в місячний термін заходи профілактики травматизму невиробничого характеру в регіонах.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади забезпечувати виконання комплексних заходів у межах коштів, передбачуваних у державному бюджеті на їх утримання.
3. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям передбачати виділення коштів з місцевих бюджетів для виконання заходів профілактики травматизму невиробничого характеру в регіонах.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям щороку до 1 квітня інформувати Міністерство праці та соціальної політики про хід виконання комплексних заходів для подання узагальнених відомостей Кабінетові Міністрів України до 15 травня.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2001 р. N 391-р
КОМПЛЕКСНІ ЗАХОДИ
профілактики травматизму невиробничого характеру на 2001-2005 роки
Організаційні заходи
1. Завершити комплектування служб охорони праці місцевих органів виконавчої влади спеціалістами з питань профілактики травматизму невиробничого характеру.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Вересень 2001 року.
2. Забезпечувати щоквартальний розгляд стану травматизму невиробничого характеру на засіданнях рад з питань безпечної життєдіяльності населення в регіонах.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
3. Рекомендувати роботодавцям та профспілкам передбачати в колективних договорах і угодах усіх рівнів вирішення найважливіших питань запобігання травматизму невиробничого характеру.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Постійно.
4. Забезпечити безумовне виконання заходів, розроблених комісіями з розслідування групових нещасних випадків невиробничого характеру.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
5. Організовувати проведення комплексних заходів з безпеки руху пасажирського автотранспорту.
МВС, Мінтранс, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Щороку.
6. Сприяти діяльності технічних, музичних, фізкультурно-оздоровчих та інших клубів і гуртків для проведення занять та організованого дозвілля підлітків і молоді.
МОН, Держкоммолодьспорттуризм, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Постійно.
7. Проводити для дітей дні та тижні безпеки руху, а під час канікул та напередодні нового навчального року організовувати загальнодержавний рейд "Увага - діти!"
МВС, МОН, Мінтранс. 2001-2005 роки.
8. Продовжити на місцях проведення конкурсу-огляду роботи загонів юних інспекторів руху і змагань "Безпечне колесо" серед юних велосипедистів, а також фестивалю дружин юних пожежників.
МВС, МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
9. Сприяти своєчасному обладнанню небезпечних ділянок автомобільних доріг технічними засобами організації дорожнього руху, забезпеченню їх надійної експлуатації.
Мінтранс, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Постійно.
10. Продовжити роботу з поліпшення обладнання залізничних переїздів, які не охороняються засобами попереджувальної звукової та світлової сигналізації.
Мінтранс, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
11. Провести реєстрацію (перереєстрацію) водойм у зонах масового відпочинку населення.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації разом з Республіканським товариством рятування на водах. 2001-2002 роки.
12. Сприяти діяльності соціально-психологічних центрів.
МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
13. Організовувати проведення в кооперативних гаражах та на платних автостоянках виховно-профілактичних заходів серед водіїв автотранспортних засобів індивідуального користування.
МВС. 2001-2005 роки.
14. Забезпечувати відкриття сезонних оздоровчих закладів, розташованих біля водойм, пляжів, водних станцій, інших місць масового відпочинку громадян тільки з дозволу утворених органами виконавчої влади відповідних комісій.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації разом з Республіканським товариством рятування на водах. 2001-2005 роки.
15. Сприяти ремонту або заміні електричних мереж напругою 0,4 кВ, які відпрацювали амортизаційний термін і стали небезпечними.
Мінпаливенерго, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
16. Організувати контроль за роботою служб безпеки руху та проведенням підприємствами передрейсового і післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів.
МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
17. Організовувати проведення конференцій, семінарів та нарад з питань безпечної життєдіяльності населення.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
Нормативне забезпечення безпечної життєдіяльності населення
18. Підготувати концепцію запровадження обов'язкового страхування відповідальності суб'єктів господарювання усіх форм власності за шкоду, заподіяну іншим особам внаслідок аварії або нещасного випадку невиробничого характеру.
Мінпраці. 2002-2003 роки.
19. Продовжити роботу з розроблення та перегляду нормативних документів на побутове електрообладнання для забезпечення його відповідності вимогам безпеки, встановленим Міжнародною електротехнічною комісією.
Держстандарт. 2001-2005 роки.
20. Провести аналіз і виконати підготовчі роботи для розроблення національних стандартів на виконання вимог Директиви ЄЕС 88/378 "Про зближення законодавства в державах - членах щодо безпеки іграшок".
Держстандарт. 2001-2005 роки.
Пріоритетні напрями наукових досліджень і розробок
21. Створити базу даних про найбільш небезпечні для життєдіяльності населення місця в населених пунктах та на інших територіях.
МНС, МВС, МОЗ, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2003 роки.
22. Створити єдину систему обліку та аналізу нещасних випадків невиробничого характеру.
Мінпраці, МОЗ, Держкомстат, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2003 роки.
Навчання та поширення досвіду роботи з питань безпечної життєдіяльності населення
23. Розробити методичні матеріали для підготовки лекцій (бесід) протиалкогольного змісту, організувати їх читання (проведення) серед населення. Особливу увагу звернути на роботу серед дітей та підлітків.
МОЗ, МВС, МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
24. Організовувати серед населення навчання з пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху. З цією метою сприяти підготовці, виданню та широкому розповсюдженню відповідних посібників, методичних матеріалів, пам'яток.
МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
25. Організувати у трудових колективах читання лекцій і проведення бесід, спрямованих на запобігання злочинності та правопорушенням.
МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
26. Проводити роботу з вивчення учнями правил дорожнього руху за програмами, що забезпечують отримання ними посвідчень на право керування мотоциклами і автомобілями.
МОН, МВС, Мінтранс. 2001-2005 роки.
27. Забезпечити проведення навчання (з регулярною перевіркою знань) керівних, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників з питань охорони життя і здоров'я людей у побуті.
МОН. 2001-2005 роки.
28. Продовжити підготовку працівників органів внутрішніх справ з питань подання невідкладної медичної допомоги травмованим.
МВС, МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
29. Забезпечити вивчення учнями правил поводження з вогнем.
МОН. 2001-2005 роки.
30. Організовувати перед початком нового навчального року та канікул серед учасників навчально-виховного процесу інструктаж з безпеки життєдіяльності.
МОН. 2001-2005 роки.
31. Доопрацювати програми із суспільно-політичних, гуманітарних, природничих і психолого-педагогічних дисциплін в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, доповнивши їх розділами щодо запобігання травматизму невиробничого характеру.
МОН. 2001-2004 роки.
Інформаційне забезпечення
32. Рекомендувати загальнодержавним та місцевим засобам масової інформації запровадити постійну рубрику "Безпека життєдіяльності", в якій висвітлювати проблеми безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, безпеки поведінки на воді тощо, а також виховувати у громадян негативне ставлення до вживання алкоголю, наркотиків.
Держкомінформ, МВС, МОЗ, Мінтранс, МНС, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
33. Організувати оперативне інформування керівників навчальних закладів про нещасні випадки, які сталися з дітьми.
МОН, МВС. 2001-2005 роки.
34. Сприяти підготовці та випуску інформаційних збірників, бюлетенів, експрес-інформацій про наслідки аварій і нещасних випадків у побуті, а також про заходи профілактики травматизму невиробничого характеру, що здійснюються органами виконавчої влади.
Держкомінформ, МВС, МОЗ, Мінтранс, МНС, Мінпраці, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.
35. Проводити через засоби масової інформації із залученням відповідних фахівців широке інформування населення з питань профілактики харчових отруєнь.
МОЗ, МОН, Держкомінформ, Держстандарт, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. 2001-2005 роки.