• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про записку Відділу по звязках з місцевими органами влади і самоврядування Секретаріату Верховної Ради України щодо навчання працівників органів місцевого самоврядування України в 1998-1999 навчальному році та пропозиції до тематики навчальних програм підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування на 1999-2000 навчальний рік

Ради при Голові Верховної Ради України | Рішення від 25.06.1999 № 18
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Ради при Голові Верховної Ради України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.06.1999
  • Номер: 18
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Ради при Голові Верховної Ради України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.06.1999
  • Номер: 18
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КООРДИНАЦІЙНА РАДА
з питань місцевого самоврядування при
Голові Верховної Ради України
Р І Ш Е Н Н Я
N 18 від 25.06.99
м. Київ
Про записку Відділу по зв'язках з місцевими органами влади і самоврядування Секретаріату Верховної Ради України щодо навчання працівників органів місцевого самоврядування України в 1998-1999 навчальному році та пропозиції до тематики навчальних програм підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування на 1999-2000 навчальний рік
Координаційна рада в и р і ш и л а:
1. Погодитись з пропозиціями Відділу по зв'язках з місцевими органами влади і самоврядування, які викладені у записці "Про навчання працівників органів місцевого самоврядування України в 1998-1999 навчальному році та пропозиції до тематики навчальних програм підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування на 1999-2000 навчальний рік".
2. Надіслати зазначену записку Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським радам для використання в роботі.
Голова Верховної Ради України О.ТКАЧЕНКО
м. Київ, 25 червня 1999 року
N 18
ЗАПИСКА
Відділу по зв'язках з місцевими органами влади і самоврядування Секретаріату Верховної Ради України "Про навчання працівників органів місцевого самоврядування України в 1998-1999 навчальному році та пропозиції до тематики навчальних програм підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування на 1999-2000 навчальний рік"
Надаючи важливого значення підвищенню кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування України, які були обрані у березні минулого року, за рекомендацією керівництва Верховної Ради України обласні ради у 1998-1999 навчальному році здійснили систему заходів щодо подальшого вдосконалення цієї роботи.
Поряд з традиційними формами і методами навчання активно використовувалися можливості спеціальних навчальних закладів (Інститут підвищення кваліфікації кадрів Українсько Академії державного управління при Президентові України та 4 її філіали у Дніпропетровську, Львові, Одесі, Харкові, регіональні центри і курси підвищення кваліфікації), а також місцеві курси, семінари, конференції, "круглі столи" з актуальних питань та інші активні форми навчання.
Передусім, було посилено увагу до навчання вперше обраних сільських, селищних, міських голів, секретарів відповідних рад, інших посадових осіб виконавчого апарату. Практично кожний другий із 114 тис. обраних сільських, селищних та міських голів, кожний третій - секретар відповідних рад навчалися у регіональних центрах і курсах підвищення кваліфікації. А всього пройшли перепідготовку у зазначених центрах 12,6 тис. посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Провідне місце в системі навчання займає Інститут підвищення кваліфікації кадрів Української Академії державного управління при Президентові України. Тут протягом 1998-1999 навчального року 550 керівників органів місцевого самоврядування різного рівня підвищили свою кваліфікацію.
Серед них голови та заступники голів обласних і районних рад, міські голови міст обласного значення, секретарі міських рад обласних центрів та міст з районним поділом тощо. Перед слухачами виступали Голова Верховної Ради України та його заступники, керівники комітетів та апарату Верховної Ради України.
Відділом було організовано стажування в апараті Верховної Ради України керівників основних підрозділів виконавчого апарату обласних рад: керівники секретаріатів, їх заступники, завідувачі організаційними, загальними та юридичними відділами, керівники інформаційних систем. Всього 105 чол.
До ефективних форм навчання належать також виїзні наради-семінари на базі обласних рад. Відповідно до рішень Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України зазначені наради-семінари проведено за участю заступників голів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад на теми "Про організацію діяльності рад" (Львівська область), "Про роботу рад по формуванню місцевих бюджетів та контролю за їх виконанням" (Луганська область), а керівників секретаріатів (керуючих справами) відповідних рад "Про організацію діяльності апарату ради (Івано-Франківська область) та "Про роботу виконавчого апарату обласних і районних рад по забезпеченню діяльності депутатів місцевих рад" (Одеська область).
Учасники зазначених нарад ознайомилися з практикою роботи не лише обласних, але й 11 міських та районних, 5 сільських та селищних рад, відвідали цілий ряд трудових колективів. Традиційними тут стали засідання "за круглим столом", під час яких обговорюються найбільш актуальні проблеми становлення місцевого самоврядування. Хід та підсумки нарад-семінарів висвітлюються засобами масової інформації, пропозиції та критичні зауваження, висловлені їх учасниками, направляються Комітетам Верховної Ради України, центральним органам виконавчої влади для прийняття відповідних заходів.
Актуальні питання навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування тримають у центрі уваги й координаційні ради при головах обласних, районних рад. На місцях вибудовується розгалужена система проведення постійно діючих семінарів, короткотермінових курсів, інструктивно методичних нарад, конференцій тощо з питань законодавчого забезпечення діяльності місцевих рад. Набувають поширення виїзні засідання координаційних рад, стажування працівників у апаратах рад вищого рівня, підготовка методичних матеріалів, випуск інформаційно-методичних бюлетенів. Цілеспрямовано ця робота ведеться координаційними радами Волинської, Житомирської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та ряду інших областей.
Секретаріат Тернопільської обласної ради підготував і видав великим тиражем методичний посібник, розрахований на працівників сільських, селищних і міських рад.
Активні форми навчання кадрів використовують місцеві ради Київської області. Тут практикують виїзні заняття на базі кращих сільських та селищних рад, щомісячно одноденні тематичні семінари. В окремих районах традиційним стало проведення Дня сільської ради. Подібний підхід до справи притаманний місцевим радам Луганської, Одеської, Полтавської та інших областей. У Закарпатській області створено систему юридичного свеобучу працівників органів місцевого самоврядування.
Проте робота, яка проводила у 1998-1999 навчальному році по підвищенню кваліфікації кадрів органів місцевого самоврядування далеко не скрізь відповідає сучасним вимогам, потребує значного вдосконалення. Як свідчать оперативні дані з регіонів, у цілому ряді областей деякі категорії працівників насамперед сільських, селищних рад взагалі не охоплені навчанням. Іноді семінарські заняття використовуються керівниками рад не за призначенням.
Керівники обласних рад не завжди забезпечують доведення до рад інших рівнів законодавчих і нормативних актів, які надходять із Верховної Ради України і стосуються питань врегулювання діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
До зазначених недоліків та упущень у навчанні кадрів працівники Відділу привертають увагу керівників виконавчого апарату рад, але ще не скрізь не місцях пройнялися відповідальністю за стан організації навчання, надають цій справі належного значення.
Враховуючи вищевикладене, вважали б за доцільне рекомендувати головам Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад:
- враховувати практику організації навчання працівників органів місцевого самоврядування, що викладені у записці;
- направити пропозиції до тематики навчальних програм на 1999-2000 навчальний рік Інституту підвищення кваліфікації кадрів Української Академії державного управління при Президентові України, регіональним центрам і курсам підвищення кваліфікації кадрів державних службовців;
- на чергових сесіях визначити і затвердити систему навчання, форми і періодичність занять, їх тематику, забезпечити контроль за станом реалізації цих заходів;
- всебічно вдосконалювати, узагальнювати і поширювати кращий досвід організації навчання посадових навчання посадових осіб місцевого самоврядування;
- провести нараду-семінар за участю керівників секретаріатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад з питань організації навчання депутатів і посадових осіб органів місцевого самоврядування;
- систематично доводити до місцевих рад, особливо сільських та селищних, законодавчі та нормативно-правові акти, які надходять від Верховної Ради України, і стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб.
Відділ по зв'язках з місцевими органами влади і самоврядування Секретаріату Верховної Ради України