• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Звернення Верховної Ради України до урядів і парламентів Великобританії, Канади, Кіпру, ФРН, США, Швейцарії

Верховна Рада України  | Постанова, Звернення від 13.01.1998 № 12/98-ВР
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Звернення
  • Дата: 13.01.1998
  • Номер: 12/98-ВР
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Звернення
  • Дата: 13.01.1998
  • Номер: 12/98-ВР
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
Верховної Ради України
Про Звернення Верховної Ради України до урядів і парламентів Великобританії, Канади, Кіпру, ФРН, США, Швейцарії
Розглянувши питання про вивезення національного капіталу за кордон і доцільність об'єднання зусиль з урядами та парламентами зарубіжних країн у виявленні валютних рахунків громадян України в іноземних банках з метою повернення їх в кредитно-банківські установи України, Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити текст Звернення Верховної Ради України до урядів і парламентів Великобританії, Канади, Кіпру, ФРН, США, Швейцарії (додається).
2. Надіслати Звернення Верховної Ради України на адресу керівників урядів і парламентів Великобританії, Канади, Кіпру, ФРН, США, Швейцарії.
Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ
м. Київ, 13 січня 1998 року
N 12/98-ВР
ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до урядів і парламентів Великобританії, Канади, Кіпру, ФРН, США, Швейцарії
Шановні члени урядів і парламентарії!
Звернення Верховної Ради України до органів виконавчої та законодавчої влади у ваших країнах викликане серйозним і глибоким занепокоєнням майбутнім України, яке ставиться під загрозу внаслідок тотальної криміналізації усіх сфер економічного і політичного життя у нашій державі.
Злочинність, яка набула в Україні неймовірного розмаху, принесла невимовне горе і масові страждання 50-мільйонному Українському народу, поставила на межу виживання український етнос. Подальше існування такої ситуації в геополітичному центрі Європи може призвести до найтяжчих наслідків не тільки для української нації, але й для її ближніх і дальніх сусідів.
Сучасна трагедія України, яка стала першою жертвою Чорнобильської ядерної катастрофи планетарного масштабу, полягає в тому, що так звані "радикальні економічні реформи" і "народна приватизація" створили режим найбільшого сприяння для "тіньової економіки" та організованої злочинності.
Практично віддано на розграбування потужний індустріально-аграрний і науково-технічний потенціал України, створений самовідданою працею кількох поколінь радянських людей. Згідно з визнанням керівництва Фонду державного майна України, за останні роки було продано державної власності на 120 млрд.гривень. З них надійшло у державний бюджет менше 1 млрд. гривень.
За деякими оцінками, нелегальний внутрішній валютний обіг в Україні сягає близько 12 млрд.доларів США, поза банками перебуває понад 45-60 відсотків національної валюти, що створює сприятливі умови для відпливу національного капіталу за кордон. Мінімальна сума вільно конвертованої валюти, незаконно вивезена за межі країни і покладена на рахунки в іноземних банках, оцінюється експертами в 20 млрд.доларів США. Цілком зрозуміло, що, якби ці кошти працювали на національну економіку, Україна не зазнала б такого економічного та фінансового руйнування, яке загрожує їй сьогодні втратою державного суверенітету і соціальними потрясіннями.
Економічний хаос, створений в Україні ділками від економіки і мафіозно-злочинними кланами при підтримці корумпованих органів державної влади, супроводжується тотальним знищенням народного господарства і соціальної сфери, масовою невиплатою заробітної плати мільйонам трудящих протягом багатьох місяців. Це призводить до скорочення робочих місць, масового хронічного безробіття і деградації робочої сили.
В умовах фантастичного збагачення мізерної частини населення України процес пауперизації і депопуляції країни набуває небезпечного характеру. Біля 80 відсотків сімей ледве животіє і злидарює на рівні або поза межею бідності. Середній розмір пенсії в Україні не дозволяє багатьом з її одержувачів харчуватися на рівні раціону, встановленого для в'язнів. За останні шість років чисельність населення України скоротилася майже на 1,5 млн.осіб. Це є прямим наслідком інтенсивного вимирання людей, різкого скорочення народжуваності і тривалості життя, повернення багатьох соціальних хвороб і епідемій, в тому числі і туберкульозу, необмеженого розгулу організованої злочинності в Україні.
Доведені нинішньою владою, злиднями і несправедливістю до відчаю народні маси знаходяться на межі соціального вибуху. У країні, насиченій ядерними реакторами і хімічними виробництвами, це може закінчитися ланцюговою реакцією техногенних аварій і катастроф, наслідки яких для всієї Європи навіть важко сьогодні прогнозувати.
Усвідомлюючи свою відповідальність за майбутнє України і європейського континенту на порозі XXI сторіччя, з яким людство пов'язує свої надії на мирний і сталий розвиток,
намагаючись зупинити подальше поглиблення соціально-економічної кризи в Україні і відвернути національну катастрофу в одній з найбільших держав Європи,
виходячи з необхідності поставити надійну перепону на шляху масового корумпування і тотальної криміналізації вищих ешелонів державної влади і значної частини національної економіки, що призводить до грубого порушення прав людини і геноциду Українського народу, а також не допустити виходу української організованої злочинності на міжнародну арену,
беручи до уваги положення Статуту Інтерполу, які зобов'язують цю Міжнародну організацію кримінальної поліції сприяти широкому взаємному співробітництву у запобіганні і боротьбі з загальнокримінальною злочинністю, що має транснаціональний характер, у межах діючого в країнах законодавства і в дусі Загальної декларації прав людини, а також координувати практичні зусилля кримінальної поліції країн-учасниць у боротьбі проти всіх видів злочинності,
керуючись гуманними і демократичними принципами,
Верховна Рада України звертається до вас з проханням подати допомогу і сприяти компетентним правоохоронним органам нашої країни у боротьбі з організованою злочинністю. З цією метою бажано було б, перш за все, об'єднати зусилля у виявленні валютних рахунків громадян України в закордонних банках, встановити джерела набуття ними згаданих валютних цінностей і вжити заходів щодо повернення їх в кредитно-банківські установи України.
Верховна Рада України глибоко переконана в тому, що повернення в Україну нелегально нажитих, привласнених і вивезених капіталів сприятиме виведенню українського суспільства із стану соціально-економічної кризи та стабілізації внутрішньополітичної ситуації і запобіганню національної катастрофи.
м. Київ, 13 січня 1998 року