• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Звернення Верховної Ради України до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Міжпарламентської асамблеї Співдружності Незалежних Держав, до всієї європейської і світової громадськості

Верховна Рада України  | Звернення від 16.07.1999
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Звернення
  • Дата: 16.07.1999
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Звернення
  • Дата: 16.07.1999
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
З В Е Р Н Е Н Н Я
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Звернення Верховної Ради України до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Міжпарламентської асамблеї Співдружності Незалежних Держав, до всієї європейської і світової громадськості
Обрана в березні 1998 року на демократичних засадах Верховна Рада України змушена звернутися до найавторитетніших міжнародних інституцій, усієї громадськості Європи і світу у зв'язку з вкрай небезпечним розвитком політичної ситуації Україні, що не тільки загрожує конституційним засадам Української держави, правам і свободам її громадян, а й може спричинити дестабілізацію в усій Європі.
Економіка країни за роки так званих "реформ" доведена до краху. Втрачено дві третини валового внутрішнього продукту, три чверті промислового та більше половини сільськогосподарського виробництва. Зовнішній державний борг досяг 12,4 млрд. доларів США, що дорівнює двом річним бюджетам України.
Громадяни України фактично позбавлені проголошених у Конституції прав на працю і відпочинок, безплатну освіту і медичне обслуговування, достатній життєвий рівень, своєчасну виплату заробітної плати. Заборгованість по зарплаті, пенсіях, інших соціальних виплатах перевищила - у доларовому еквіваленті - 2 млрд. доларів США. Реальні доходи населення знизилися майже у вісім разів. За даними Європейського банку реконструкції і розвитку, 41 відсоток громадян України відкинуто за межу виживання. Внаслідок перевищення смертності над народжуваністю чисельність населення нашої країни скоротилася більш як на 2 млн. чоловік.
У суспільстві до крайньої межі загострилося майнове розшарування, органи влади майже всуціль корумповані; наростає невдоволення діяльністю владних структур, висуваються вимоги зміни згубного курсу, оновлення під час наступних, 31 жовтня нинішнього року, виборів керівництва держави, яке виявилося неспроможним врятувати вітчизняну економіку від руйнації, а народ - від злиднів, жебрацтва і вимирання.
За цих умов Президент України Л. Кучма і його оточення, зосередивши у своїх руках майже необмежені повноваження і прагнучи уникнути відповідальності за катастрофічні наслідки своєї діяльності, будь-що залишитися при владі, вдаються до ігнорування, а то й до брутального порушення Конституції, чинних законів, компрометування і шельмування найвищого законодавчого органу держави - Верховної Ради України - і органів місцевого самоврядування. Народних обранців - депутатів місцевих Рад намагаються перетворити на слухняних, кишенькових прислужників виконавчих структур, а самі Ради як органи політичного самоврядування - політично знищити. Президент України Л. Кучма нерідко перебирає на себе здійснення законодавчих функцій; він підпорядкував силові структури, інформаційну сферу; монополізував кадрову політику, грубо втручається в діяльність судових органів.
Президентською і виконавчою владою чиняться перешкоди діяльності опозиційних партій, організацій і засобів інформації. Друковані органи і телевізійні програми без будь-яких законних підстав забороняються. Всупереч чинному законодавству припинено радіотрансляцію пленарних засідань парламенту, показ по телебаченню звітів про його роботу, чим грубо порушується право громадян на інформацію про діяльність народних обранців, перетворюється на фікцію декларована свобода слова. Діяльність офіційних засобів масової інформації практично повністю підпорядковано забезпеченню виборчої кампанії Л. Кучми, яка позначена численними брутальними порушеннями Закону про вибори Президента України.
В Україні фактично створено атмосферу психологічного терору. На керівників і відповідальних осіб підприємств, організацій і установ, рядових виборців, які відмовлялися ставити свої підписи на підтримку кандидатури Л. Кучми або заявляють про підтримку кандидатів від опозиції, чиниться шалений тиск, їх залякують, переслідують, безпідставно звільняють з роботи. В країні, по суті, введено заборону на професії.
Майже в кожному виступі Л. Кучми містяться образи і погрози на адресу опозиції, Верховної Ради України, загрози розпустити її, хоча Конституція України таким правом Президента не наділяє.
Фактично в Україні йдеться до того, щоб використати наступні президентські вибори для вчинення антиконституційного перевороту, встановлення одноособової диктатури Л. Кучми.
Світова громадськість має знати про це.
Зупинити свавілля в Україні, не допустити наруги над її Конституцією, над правами і свободами громадян, представницькими органами - справа всіх, хто обстоює демократичні засади суспільного життя.
м. Київ, 16 липня 1999 року