• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Звернення Верховної Ради України до Федеральних Зборів Російської Федерації

Верховна Рада України  | Звернення від 14.01.1998 № 1а/98-ВР
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Звернення
  • Дата: 14.01.1998
  • Номер: 1а/98-ВР
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Звернення
  • Дата: 14.01.1998
  • Номер: 1а/98-ВР
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
В Е Р Х О В Н А Р А Д А У К Р А Ї Н И
ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Федеральних Зборів Російської Федерації
Прийняття цього Закону законодавча влада України розглядає як важливу подію у розвитку двосторонніх українсько-російських відносин. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство розвиває і зміцнює основи та затверджує правові засади взаємних відносин між двома дружніми сусідніми країнами і створює потенціал для розвитку якісно нового етапу відносин незалежних і суверенних держав.
Україна і Російська Федерація подолали перший, дуже важливий і відповідальний, період усвідомлення і правового закріплення нових політичних реалій, які склалися у Європі наприкінці XX століття.
Договір відкриває широкі перспективи співробітництва України і Російської Федерації в усіх сферах діяльності, тому введення його в дію вже найближчим часом слугуватиме інтересам наших країн і народів.
Виходячи з цього, Верховна Рада України, усвідомлюючи важливість Договору, демонструючи добру волю і бажання до конструктивного партнерського діалогу, прийняла рішення про його ратифікацію. Верховна Рада України висловлює впенвеність у тому, що інтереси майбутнього наших країн і народів розглядаються і в Державній думі, і в Раді Федерації як корінні і пріоритетні. Тому український парламент сподівається, що, керуючись саме такими підходами і враховуючи важливість та значення Договору, вищий законодавчий орган Російської Федерації найближчим часом розгляне і ратифікує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Російською Федерацією і Україною в першочерговому порядку.
Таким кроком Федеральні Збори Російської Федерації підтвердили б задекларований принцип справді рівноправного партнерства з Україною і відкрили б шлях до нового рівня наших відносин.
Разом з тим, дивлячись у майбутнє і прагнучи справедливого вирішення суспільних проблем у конструктивному і партнерському дусі, Верховна Рада України закликає Федеральні Збори Російської Федерації застосувати свій вплив для розв'язання низки питань, які потребують невідкладного розгляду. Це стосується:
- прискорення процесу делімітації і демаркації державного кордону між Україною та Російською Федерацією згідно з міжнародно-правовими нормами, який має стати кордоном дружби і співробітництва, а не роз'єднання народів двох країн;
- остаточного справедливого вирішення проблем, пов'язаних з правонаступництвом колишнього СРСР, зокрема розподілу активів та закордонної власності колишнього СРСР і прискорення повернення валютних коштів українських юридичних та фізичних осіб, які залишилися на рахунках Зовнішекономбанку колишнього СРСР;
- створення таких умов для національно-культурного розвитку української національної меншини на теренах Російської Федерації, які існують в Україні для російської національної меншини, зокрема забезпечення можливості освіти рідною мовою, широкого доступу до українських джерел масової інформації згідно з міжнародно-правовими нормами, які регулюють це питання;
- спільного вирішення проблем, пов'язаних із поверненням і облаштуванням депортованих народів;
- повернення культурних цінностей, згідно з існуючими міжнародними нормами, а також угодами, підписаними в рамках СНД;
- забезпечення Російською Федерацією пенсіями громадян України, які працювали на Крайній Півночі Росії, згідно з існуючою угодою між Україною та Російською Федерацією.
Верховна Рада України висловлює сподівання, що законодавча і виконавча влади Російської Федерації усвідомлюють важливість зазначених проблем і вживатимуть необхідних заходів щодо якнайшвидшого усунення цих перешкод для повноцінного співробітництва в дусі дружби, патрнерства, взаємної поваги і рівноправності.
м. Київ, 14 січня 1998 року