• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проект Закону України про Державний бюджет України на 1998 рік

Верховна Рада України  | Постанова від 10.10.1997 № 566/97-ВР
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 10.10.1997
  • Номер: 566/97-ВР
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 10.10.1997
  • Номер: 566/97-ВР
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про проект Закону України про Державний бюджет України на 1998 рік
Розглянувши проект Закону України про Державний бюджет України на 1998 рік, Верховна Рада України відмічає наступне:
доходна частина проекту Державного бюджету України на 1998 рік розрахована на базі прогнозу номінального валового внутрішнього продукту, штучно завищеного на 1,6 млрд. гривень, що призведе до фактичного невиконання видаткової частини бюджету;
дефіцит Державного бюджету України не відповідає граничному розміру, встановленому бюджетною резолюцією на 1998 рік, що є порушенням частини третьої статті 95 Конституції України; не визначені джерела покриття дефіциту державного бюджету, що суперечить Закону України "Про бюджетну систему України"; запроваджено право Кабінету Міністрів України здійснювати коригування обсягів внутрішніх запозичень в залежності від надходжень із джерел зовнішнього запозичення, що суперечить статтям 21, 28 Закону України "Про бюджетну систему України" та пункту 23 статті 6 поданого проекту;
стаття 22 суперечить частині другій статті 95 Конституції України, Декрету Кабінету Міністрів України "Про стягнення не внесених у строк податків та неподаткових платежів";
у видатковій частині проекту Державного бюджету України не передбачено витрати на бюджетне відшкодування надмірно сплаченого податку на додану вартість, у доходній частині проекту Державного бюджету України визначено згорнуте сальдо доходів від податку на додану вартість, замість загальних доходів без врахування сум відшкодування, що унеможливлює застосування Закону України "Про податок на додану вартість";
видатки на утримання центрального органу державної податкової служби України практично дорівнюють загальній сумі доходів від податку на прибуток підприємств чи сумі витрат на утримання законодавчої та судової гілок влади;
розпорядниками бюджетних коштів визначені недержавні організації, окремі професійні спілки, громадські організації, а також органи, створення яких не передбачено Конституцією України, що суперечить принципам державного контролю за використанням бюджетних коштів;
у складі доходів Державного бюджету України не врахована заборгованість Державного комітету України по матеріальних резервах від реалізації продукції, закупленої в 1997 році в межах 2 750 млн. гривень бюджетних асигнувань та нереалізованої станом на 1 січня 1998 року;
пропонується зменшити видатки Державного бюджету України на освіту, охорону здоров'я, культуру і мистецтво, соціальний захист та соціальне забезпечення, транспорт і дорожнє господарство, національну оборону (у тому числі на будівництво житла для військовослужбовців - на 13%), судову владу. При цьому збільшуються видатки на державне управління (у тому числі на утримання податкових органів - на 178,5%), капітальні вкладення, не пов'язані із вирішенням соціальних програм (на 383%), Резервний фонд Кабінету Міністрів України;
у складі видатків Державного бюджету України не передбачено витрати на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетних установ та організацій і соціальних виплатах, яка не буде погашена станом на 1 січня 1998 року, в тому числі, що не була виплачена з місцевих бюджетів у зв'язку з їх недофінансуванням Державним бюджетом України в 1997 році; відсутня стаття видатків на покриття дефіциту Пенсійного фонду України, яка має бути запроваджена у зв'язку із виведенням зазначеного фонду із складу Державного бюджету України.
Верховна Рада України
постановляє:
1. Визнати проект Закону України про Державний бюджет України на 1998 рік таким, що суперечить Конституції України, законам України, та відхилити його як неприйнятний.
2. Усвідомлюючи необхідність термінового прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 1998 рік", запропонувати Кабінету Міністрів України у двотижневий термін привести поданий проект у відповідність до діючого законодавства та подати на повторний розгляд Верховної Ради України разом із кошторисом Пенсійного фонду України та письмовою доповіддю про хід виконання Державного бюджету України поточного року відповідно до вимог Конституції України.
Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ
м. Київ, 10 жовтня 1997 року
N 566/97-ВР