• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Тимчасове положення про забезпечення діяльності народних депутатів Української РСР

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки  | Постанова, Положення від 25.07.1990 № 82-XII | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 25.07.1990
  • Номер: 82-XII
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про Тимчасове положення про забезпечення діяльності народних депутатів Української РСР
Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки
постановляє:
Затвердити Тимчасове положення про забезпечення діяльності народних депутатів Української РСР.
Голова Верховної Ради
Української РСР

Л.КРАВЧУК
м. Київ, 25 липня 1990 року
N 82-XII
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення діяльності народних депутатів Української РСР
1. Народні депутати Української РСР звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків для здійснення депутських повноважень на час сесій Верховної Ради Українську РСР, роботи органів Верховної Ради Української РСР, виконання доручень Верховної Ради Української РСР і її органів, а також на час роботи у виборчому окрузі для здійснення депутатських повноважень.
Народні депутати Української РСР, які залучені до постійної роботи у Верховній Раді Української РСР, увільняються від виконання виробничих або службових обов'язків на весь період своїх повноважень у Верховній Раді Української РСР.
Народний депутат Української РСР, який увільнений від виконання виробничих або службових обов'язків, за згодою трудового колективу, громадської організації може поєднувати депутатську діяльність з виконанням обов'язків за попереднім місцем роботи на громадських засадах із збереженням попередньої посади.
2. Народним депутатам Української РСР, увільненим від виконання виробничих або службових обов'язків, виплачується 600 карбованців заробітної плати щомісячно, які підлягають оподаткуванню. За цей період заробітна плата за основним місцем роботи не зберігається. Пенсії (за винятком пенсій по інвалідності) не виплачуються, якщо інше не передбачено законодавством.
Голові Верховної Ради Української РСР встановлюється заробітна плата в сумі 1500 карбованців на місяць, першому заступникові Голови Верховної Ради Української РСР - 1300 карбованців, заступникові Голови Верховної Ради Української РСР - 1000 карбованців, головам постійних комісій Верховної Ради Української РСР - 800 карбованців, заступникам голів постійних комісій Верховної Ради Української РСР - 700 карбованців, головам підкомісії Верховної Ради Української РСР і секретарям постійних комісій - 650 карбованців, які підлягають оподаткуванню.
В усіх випадках за народним депутатом Української РСР, залученим до постійної роботи у Верховній Раді Української РСР й увільненим у зв'язку з цим від виконання своїх виробничих або службових обов'язків, щомісячно виплачується не менше середньої заробітної плати за попередні 12 місяців, але не більше посадового окладу голови постійної комісії.
3. Народним депутатам Української РСР, не залученим до постійної роботи у Верховній Раді Української РСР або її органах, а час виконання депутатських обов'язків зберігається середня заробітна плата за основним місцем роботи, за останні 12 місяців а депутатам, які займаються творчою працею і їх основний заробіток складається з гонорарів, забезпечується виплата середньомісячного доходу за останні 5 років.
Народним депутатам Української РСР з числа медичних, педагогічних, фармацевтичних працівників, працівників закладів культури та мистецтва і іншим спеціалістам, яким у відповідності з законодавством дозволяється робота на декількох підприємствах, в закладах, організаціях системи народної освіти, охорони здоров'я і інших галузей, не залученим до постійної роботи у Верховній Раді Української РСР або її органах, середня заробітна плата за період депутатських повноважень зберігається за всіма місцями роботи. Загальний розмір середньої заробітної плати, яка зберігається, граничним розміром не обмежується.
4. Звільнення народних депутатів Української РСР від виконання виробничих або службових обов'язків для виконання своїх депутатських повноважень (частини 2 і 3 пункту 1 Положення) провадиться за його письмовим повідомленням адміністрації підприємства, установи, організації, де він працює.
5. Народним депутатам Української РСР при виїзді за межі постійного місця проживання для участі в сесіях Верховної Ради Української РСР, в роботі її органів, а також за час виїзду для виконання їх доручень виплачується 15 карбованців за кожний день з врахуванням оплати проживання в готелі, включаючи вихідні і святкові дні.
Виплата коштів, зазначених в частині першій цього пункту, починається з дня прибуття депутата, але не більш як за два дні до відкриття сесії Верховної Ради Української РСР і за день до початку засідання органу Верховної Ради Української РСР чи початку роботи депутата для виконання даного йому доручення. Виплата коштів припиняється через день після закриття сесії Верховної Ради Української РСР, закриття засідання органу Верховної Ради Української РСР чи після закінчення роботи депутата. Виплата цих коштів проводяться за фактично відпрацьовані дні, що посвідчується спискам, підписаними головами постійних комісій і поданими до Секретаріату Верховної Ради Української РСР.
6. Народним депутатам Української РСР відшкодовуються витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, в розмірі 200 карбованців щомісячно, які не підлягають оподаткуванню.
У разі, коли народний депутат Української РСР одночасно є народним депутатом СРСР, йому відшкодовуються витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, тільки як народному депутатові СРСР.
7. Народним депутатам Української РСР надається відпустка у міжсесійний період тривалістю 36 робочих днів (якщо інше не передбачено законодавством) з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу, або середньомісячного заробітку.
8. Народний депутат Української РСР вправі мати одного або кількох референтів-консультантів, які перебувають у штаті підприємств, установ, організацій або включаються за заявою депутата у штат виконавчих комітетів відповідних місцевих Рад з місячним фондом заробітної плати - 300 карбованців.
Персональний підбір референтів-консультантів здійснюється виключно народним депутатом. Зарахування його на роботу і встановлення йому заробітної плати проводиться за письмовим зверненням народного депутата. Якщо особа, прийнята на посаду референта-консультанта депутата, є пенсіонером, призначена їй пенсія виплачуться в повному розмірі. На цій посаді не може бути особа, яка перебуває з депутатом або його дружиною (чоловіком) у близькій спорідненості чи свояцтві (батьки, дружина (чоловік), брат, сестра, син, дочка).
Організація роботи референта-консультанта здійснюється народним депутатом. Референт-консультант за клопотанням народного депутата звільняється з попереднього місця роботи в порядку переводу.
Звільнення з посади референта-консультанта проводиться без погодження з профспілковим комітетом чи іншим органом, або за заявою особи, що цю посаду займає.
9. Народні депутати Української РСР на території Української РСР користуються правом безплатного проїзду всіма залізничними, автомобільними, повітряними, водними внутрішніми шляхами і всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі).
Народному депутатові Української РСР при пред'явленні ним посвідчення депутата квиткові каси залізничних вокзалів і станцій, морських вокзалів (портів), річкових вокзалів і пристаней (як добового, так і попереднього продажу), агентства цивільної авіації або аеропорти зобов'язані поза чергою надати місце в спальному або м'якому вагоні поїзда, в каюті I або II класу пароплава, на річкових суднах усіх категорій, в салоні літака.
Квитки на літаки надаються не пізніше ніж за добу до відльоту. На всіх інших видах транспорту бронювання місць для депутатів припиняється за годину до відправлення транспортного засобу.
Проїзд народного депутата Української РСР в автобусах міжміських, приміських сполучень, де продаж квитків провадиться із зазначенням місця, здійснюється за безплатним квитком. Квиток видається поза чергою в касах автовокзалів, автостанцій.
Проїзд народного депутата Української РСР усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) і в приміських поїздах здійснюється за посвідченням депутата.
Народний депутат Української РСР має право на безплатний провіз ручного багажу відповідна до норм, що діють на кожному виді транспорту.
10. Час роботи народного депутата Української РСР у Верховній Раді Української РСР, її органах зараховується до його загального і безперервного стажу роботи, а також стажу роботи (служби) за спеціальністю, стажу роботи, який дає право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати й одержання одноразової винагороди за вислугу років (за стаж роботи за спеціальністю на даному підприємстві), процентної надбавки за вислугу років, виплату винагороди за підсумками роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, якщо депутат був обраний з посади або професії, що передбачає цю пільгу, розповсюджується також на строки для присвоєння військових і спеціальних звань.
11. Працюючі члени сім'ї народного депутата УРСР, залученого на постійну роботу у виборні органи Верховної Ради УРСР, якщо вони від'їжджають разом з ним до м. Києва, за їх бажанням звільняються з попереднього місця роботи у порядку переводу. Членам сім'ї народного депутата Української РСР за його новим місцем проживання надається допомога у працевлаштуванні стосовно до професії чи спеціальності.
Витрати, пов'язані з переїздом на нову роботу у Верховну Раду УРСР народного депутата Української РСР і повернення на попереднє місце роботи, відшкодовуються за нормами діючого законодавства для категорії працівників, запрошених на роботу.
12. Після закінчення строку повноважень народним депутатам Української РСР, увільненим від виконання виробничих або службових обов'язків, надається попередня робота (служба), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (служба) з додержанням гарантій, встановлених трудовим законодавством.
Народний депутат Української РСР в період його депутатських повноважень, а також протягом п'яти років після їх закінчення, не може бути з ініціативи адміністрації звільнений з роботи в державному або громадському органі, на підприємстві, в установі, організації, з дійсної військової служби, служби в органах МВС та КДБ, виключений з колгоспу, кооперативу, навчального 'закладу або переведений у порядку дисциплінарного стягнення на нижчеоплачувану роботу (понижений на посаді чи в званні) без попередньої згоди Верховної Ради Української РСР.
13. Народним депутатам Української РСР, увільненим від виконання виробничих або службових обов'язків, надаються для спільного проживання з членами сім'ї на відповідний період в м. Києві службові жилі примішення, або жилі приміщення для постійного проживання.
Комунальні послуги (водопостачання, газ, електроенергію і теплову енергію) та користування телефонним зв'язком (відповідні послуги в готелі) сплачують ті, які проживають на службовій жилій площі чи в готелі.
Виплата добових у розмірі 15 карбованців за час проживання на службовій жилій площі (готелі) в м. Києві не провадиться.
Жилі приміщення, що їх займають депутати та члени їхніх сімей за місцем постійного проживання, на цей період можуть бути заброньовані.
Народні депутати, які переходять на постійну роботу у Верховну Раду Української РСР, і члени їх сімей, що перебувають на обліку для поліпшення житлових умов за місцем попередньої роботи чи постійного проживання, з обліку не знімаються.
Проживання в готелі разом з депутатом, який постійно не працює у Верховній Раді Української РСР, в період роботи сесії Верховної Ради Української РСР дружини (чоловіка) оплачується за рахунок кошторису Верховної Ради Української РСР. В усіх інших випадках оплату за проживання в готелі дружини (чоловіка) та інших членів своєї сім'ї депутат проводить з особистих коштів.
В усіх населених пунктах республіки народний депутат УРСР користуються правом позачергового надання місця в готелі.
14. Виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів зобов'язані надавати народним депутатам Української РСР окремі службові приміщення, обладнані необхідною організаційною та іншою технікою, а також забезпечувати їх готелями при перебуванні за межами постійного місця проживання у зв'язку з здійсненням депутатських повноважень.
Виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів, підприємства, установи й організації зобов'язані надавати народному депутатові Української РСР за його замовленням автотранспорт для потреб, повязаних з депутатською діяльністю.
При використанні народним депутатом Української РСР особистого автотранспорту (чи автотранспорту за довіреністю) у зв'язку з виконанням депутатських обов'язків йому виплачується компенсація в установленому порядку.
15. Витрати народних депутатів Української РСР у зв'язку з відрядженням за дорученням Президії Верховної Ради Української РСР за межі СРСР відшкодовуються за її рахунок, в інших випадках - за рахунок підприємств, установ і організацій, що їх направляють у відрядження. Розмір витрат визначається законодавством.
16. Народний депутат Української РСР на час відрядження за межі СРСР отримує дипломатичний паспорт і користується дипломатичним імунітетом.
17. Тимчасове положення вводиться в дію з 1 липня 1990 року.