• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд листа

Комітети Верховної Ради України  | Лист від 16.10.2006 № 27/16.10.06
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.10.2006
  • Номер: 27/16.10.06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Комітети Верховної Ради України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.10.2006
  • Номер: 27/16.10.06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БУДІВНИЦТВА,
МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Л И С Т
16.10.2006 N 27/16.10.06
Громадянину Абдулову А.А.
Шановний Андрію Анатолійовичу!
Мною уважно розглянутий Ваш лист із проханням дати поясненнястосовно проблемних питань застосування чинного законодавства.
На мою особисту думку, правова колізія дійсно може мати місце, але лише в разі виникнення кількох додаткових умов.
Дійсно, згідно із статтею 4 Закону "Про інвестиційну діяльність" ( 1560-12 ), об'єктами інвестиційної діяльності не можуть бути об'єкти житлового будівництва, фінансування спорудження яких здійснюється з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління. Зазначена норма була введена у законодавство з метою створення додаткових гарантій громадянам, які виявляють бажання збудувати собі житлове помешкання за рахунок власних коштів, або залучених кредитних ресурсів. За існуючим законодавством, інвестування та фінансування будівництва житла може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди, які створені та діють відповідно до законодавства, а також через випуск безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця такої нерухомості. І це слушно та вірно, бо перед громадянами несе відповідальність фінансова установа, перед якою, в свою чергу, несе відповідальність забудовник та будівельна організація. В Законі України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" ( 978-15 ) ця відповідальність чітко виписана, попунктно та постатейно.
Ви запитуєте: "Чи може зведення об'єктів житлового будівництва здійснюватися за рахунок прямого залучення будівельним підприємством коштів банківських кредитів для цілей вказаного будівництва". Я, особисто, не бачу в цьому проблеми. Якщо будівельна організація хоче будувати житловий будинок і має в своєму розпорядженні незакладені ліквідні матеріальні активи або майно, які банківська установа візьме в залог, за отримані кредитні кошти будівельники можуть будувати. Інша річ, що сьогодні практично жодна будівельна організація не має в своєму розпорядженні активи в кількості, що можуть забезпечити масове будівництво. Не вистачає у будівельників і власних обігових коштів для того, щоб будувати будинки, а згодом, здійснювати продаж в них вже готових квартир.
Тому, теоретично, а в деяких випадках, можливо, що така практика і має місце, будівельникам ніщо не заважає, не виставляючи квартири на продаж, будувати будинок за рахунок залучених кредитних ресурсів. Адже, в цьому випадку, суб'єктами відносин є будівельники та банківська структура. Права фізичних та юридичних осіб, зацікавлених у придбанні квартири, за таких умов, ніяким чином не ущільнюються, а відтак, немає і порушення законодавчої бази, на яку Ви посилаєтесь.
 
Заступник Голови Комітету
Верховної Ради України з питань
будівництва, містобудування та
житлово-комунального господарства,
народний депутат України  В.А.Поляченко 
 
Звірено з оригіналом