• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки навчання голів та відповідальних працівників Рад народних депутатів у Центрі підвищення кваліфікації кадрів Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України

Президія Верховної Ради України  | Постанова від 05.01.1993 № 2909-XII
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.01.1993
  • Номер: 2909-XII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.01.1993
  • Номер: 2909-XII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про підсумки навчання голів та відповідальних працівників Рад народних депутатів у Центрі підвищення кваліфікації кадрів Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України
Президія Верховної Ради України
постановляє:
1. Доповідну записку Комісії Верховної Ради України з питань діяльності Рад народних депутатів, розвитку місцевого самоврядування, Секретаріату Верховної Ради України, Центру підвищення кваліфікації кадрів Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України взяти до відома та надіслати Кабінету Міністрів України для відповідного реагування.
2. Комісії Верховної Ради України з питань діяльності Рад народних депутатів, розвитку місцевого самоврядування, Секретаріату Верховної Ради України вивчити питання про створення державної системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів Рад народних депутатів та їх органів і внести відповідні пропозиції на розгляд Президії Верховної Ради України.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 5 січня 1993 року
N 2909-XII
Додаток
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про підсумки навчання голів та відповідальних працівників Рад народних депутатів у Центрі підвищення кваліфікації кадрів Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України
На виконання постанови Президії Верховної Ради України від 21 серпня 1992 року в Центрі підвищення кваліфікації кадрів Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України протягом вересня-грудня минулого року проведено курсове навчання голів обласних, міських та районних Рад народних депутатів, керівників і завідуючих організаційними відділами секретаріатів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад - всього понад 830 чоловік.
Відповідно до навчальних планів, які розроблялися в Центрі за участю комісії у питаннях діяльності Рад народних депутатів, розвитку місцевого самоврядування та Секретаріату Верховної Ради України, на заняттях розглядалися актуальні питання державотворення, економічного і соціально-політичного становища в Україні, діяльності органів місцевого та регіонального самоврядування з сучасних умовах.
Перед слухачами виступили і відповіли на їх численні запитання Голова Верховної Ради України І.С. Плющ, Президент України Л.М. Кравчук, перший заступник Голови Верховної Ради України В.В. Дурдинець, заступник Голови Верховної Ради України В.Б. Гриньов, голови комісій Верховної Ради України, віце-прем'єр-міністри України, відповідальні працівники Адміністрації Президента, керівники Секретаріату Верховної Ради і Кабінету Міністрів України керівники міністерств і відомств, вчені, практичні працівники, лідері політичних партій та рухів, зарубіжні спеціалісти.
Різноманітними були форми занять. Крім навчання в Центрі слухачі взяли участь у пленарних засіданнях VI сесії Верховної Ради України, в роботі науково-практичної конференції "Актуальні проблеми управління територіями в Україні", вивчали практику роботи органів місцевого та регіонального самоврядування міста Києва і Київської області, відвідали виставки "Інпродхарчомаш 927 та виробів медичної техніки. Голови ряду комісій та працівники Секретаріату Верховної Ради України подбали про те, щоб слухачі були забезпечені відповідними інформаційно-методичними матеріалами з питань законодавства про місцеве та регіональне самоврядування, реалізації земельної реформи і земельного законодавства, приватизації державного житлового фонду, майна колективних сільськогосподарських підприємств, з проблем молодіжної політики тощо.
Заняття, як правило, відзначалися конструктивністю, змістовністю. Слухачі одержали відповіді на задані ними численні запитання, їм були дані відповідні рекомендації для використання в практичній роботі. Голови, інші працівники Рад, які пройшли заняття, висловили думку, щоб таке навчання стало системою в державі і охоплювало всі категорії працівників представницьких і виконавчих органів.
Разом з тим слухачі висловили ряд пропозицій щодо подальшого вдосконалення організації навчання, збагачення його змісту. Висловлювались, зокрема, побажання, щоб на заняттях більше уваги приділялось питанням розвитку місцевого самоврядування, роздержавлення і приватизації власності, земельного законодавства і землевпорядкування, формування місцевого бюджету, податкової політики і податкової системи в Україні, забезпечення законності, прав і свобод громадян. Наголошувалось також на тому, щоб частіше запрошувались для участі в навчальному процесі практичні працівники органів місцевого і регіонального самоврядування, поліпшилось забезпечення слухачів збірниками нормативних актів, в тому числі за плату.
Одностайною була думка слухачів щодо необхідності створення державної програми підготовки і підвищення кваліфікації всіх категорій працівників Рад, мати відповідні навчальні структури не лише в центрі, а й на місцях.
Однак чи не найгостріше було порушене питання про стан учбово-матеріальної та житлово-побутової бази Центру, яка не відповідає мінімальним потребам організації навчального процесу, його призначенню. Центр навіть не має в своєму розпорядженні постійно закріплених лекційного залу і аудиторій для групових занять, не забезпечений засобами оргтехніки для обслуговування навчального процесу та для навчання користування цими засобами слухачів. Докорінного поліпшення потребує вирішення питання щодо проживання голів та працівників Рад, які навчатимуться в Центрі.
Враховуючи вищезазначене, а також виходячи з важливості і необхідності формування нового кадрового потенціалу для представницький органів і виконавчих структур, вважали б за доцільне внести такі пропозиції.
Доручити Кабінету Міністрів України:
- закріпити за Центром на постійній основі робочі кімнати, малий лекційних зал і 10 аудиторій для проведення групових занять в учбовому корпусі по вул. Мельникова, 36/1;
- виділити для поселення слухачів 250 місць на постійній основі у гуртожитку по вул. Мельникова, 36, який добудовується. До завершення будівництва вони могли б мешкати у гуртожитку по вул. Багговутівській, 2.
Бажано, щоб Комісія Верховної Ради України у питаннях діяльності Рад народних депутатів, розвитку місцевого самоврядування і Секретаріат Верховної Ради України вивчили питання про створення державної системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів Ради народних депутатів та їх органів.
Проект постанови Президії Верховної Ради України з даного питання додається. Просимо розглянути.
Голова Комісії Верховної Ради України
у питаннях діяльності Рад народних
депутатів, розвитку місцевого
самоврядування



М.ГРИШКО
Керівник Секретаріату Верховної
Ради України

Л.ГОРЬОВИЙ
Завідуючий відділом у питаннях діяльності
Рад і органів місцевого самоврядування
Секретаріату Верховної Ради України


В.ВОЛОНЕЦЬ
Заступник директора Інституту державного
управління і самоврядування при Кабінеті
Міністрів України керівник Центру
підвищення кваліфікації кадрів



П.НАЗИМКО
29 грудня 1992 року