• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Заяву Президії Верховної Ради України щодо Чорноморського флоту

Президія Верховної Ради України  | Постанова, Заява від 06.04.1992 № 2243-XII
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова, Заява
  • Дата: 06.04.1992
  • Номер: 2243-XII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова, Заява
  • Дата: 06.04.1992
  • Номер: 2243-XII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Заяву Президії Верховної Ради України щодо Чорноморського флоту
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 28, ст. 391 )
Президія Верховної Ради України
постановляє:
Схвалити поданий Комісією Верховної Ради України з питань оборони і державної безпеки проект Заяви Президії Верховної Ради України щодо Чорноморського флоту.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м. Київ, 6 квітня 1992 року
N 2243-XII
ЗАЯВА
Президії Верховної Ради України щодо Чорноморського флоту
Останнім часом політичні і державні діячі Російської Федерації, командування Військово-Морського Флоту Об'єднаних Збройних Сил СНД роблять спроби загострити і тим самим дестабілізувати обстановку навколо Чорноморського флоту. Лунають неприховані погрози взяти під юрисдикцію Російської Федерації весь Чорноморський флот.
Особливе обурення у громадськості України викликали поїздка 3-4 квітня до м. Севастополя Віце-Президента Російської Федерації О.В. Руцького, виголошені ним заяви як щодо флоту, так і подальшої долі Криму, які розцінюються нами як спроба прямого втручання у внутрішні справи незалежної держави.
Командуючий ВМФ СНД та його заступники здійснюють візити, надсилають на Чорноморський флот телеграми і звернення, в яких, перевищуючи свої службові повноваження, беруться давати політичну і правову оцінку діяльності не тільки керівництва Міністерства оборони України, а й вищих законодавчих та виконавчих органів України, що є неприпустимим.
Командування Чорноморським флотом на чолі з І.В. Касатоновим зухвало ігнорує Конституцію і закони України, проводить відверту антиукраїнську пропаганду серед військовослужбовців, розпалює міжнаціональну ворожнечу.
Україна, будуючи власні Збройні Сили на чіткій правовій основі, неодноразово висловлювала свою позицію щодо Чорноморського флоту на зустрічах керівників держав, переговорах з Міністерством оборони колишнього Союзу РСР. Україна зробила значний вклад у будівництво Балтійського, Північного, Тихоокеанського та Чорноморського флотів колишнього СРСР. Маючи право на успадкування своєї частки від усього Військово-Морського флоту колишнього СРСР, Україна претендує лише на ту частину Чорноморського флоту, яка приписана в її портах, що значно менше від вкладу України у Військово-Морські Сили колишнього Союзу.
Україна послідовно зміцнюватиме свою державність, наполегливо будуватиме власні Збройні Сили, в тому числі Військово-Морський Флот. Українська держава гарантує соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.
Президія Верховної Ради пропонує Президентові України як Головнокомандуючому Збройними Силами України, керуючись Постановою Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року "Про військові формування в Україні", законами та іншими законодавчими актами України, негайно вжити необхідних заходів щодо створення Військово-Морських Сил України.
Президія Верховної Ради України звертається до населення Криму, військовослужбовців Чорноморського флоту з закликом зберігати спокій і не піддаватися впливу провокаційних заяв з боку командування Військово-Морського Флоту СНД та окремих керівників Російської Федерації.
Президія Верховної Ради України звертається до Верховної Ради Російської Федерації із закликом підтримати наші намагання нормалізувати ситуацію, що склалась навколо Чорноморського флоту.