• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Договір про економічне співтовариство

Президія Верховної Ради України  | Постанова від 17.10.1991 № 1665-XII
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 17.10.1991
  • Номер: 1665-XII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 17.10.1991
  • Номер: 1665-XII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Договір про економічне співтовариство
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 51, ст. 748 )
Президія Верховної Ради України виступає за стабілізацію, розвиток, поглиблення і всебічне розширення економічних відносин між усіма державами - республіками колишнього Союзу РСР на принципах добровільної участі, рівноправності, взаємовигідного співробітництва з урахуванням спільності проблем, які стоять перед суверенними державами у зв'язку з переходом до ринкових відносин і інтеграцією у світову економіку.
Верховна Рада, Уряд України уклали міждержавні економічні угоди і договори з Російською Федерацією, Казахстаном, Бєларуссю, Киргизстаном, рядом інших республік колишнього Радянського Союзу, в яких відображено прагнення сторін створити сприятливі умови для зміцнення господарських зв'язків між галузями виробництва, трудовими колективами.
Разом з тим поданий Міжреспубліканським Економічним Комітетом варіант проекту Договору про економічне співтовариство багато в чому не відповідає цим вимогам, відзначається невизначеністю ряду принципових положень економічних взаємин. В ньому повною мірою не враховано зауваження і пропозиції України щодо окремих статей проекту Договору, не внесено ряд положень, які були погоджені повноважними представниками держав на зустрічах у Москві і Алма-Аті.
Порушено також принципові домовленості про те, що Договір буде обговорюватись і підписуватись разом з додатками з окремих економічних проблем та після укладення двосторонніх угод усіма державами - членами майбутнього економічного співтовариства.
Не може не звернути на себе увагу, що повідомлення деяких центральних засобів масової інформації при висвітленні позиції України у створенні економічного співтовариства мають упереджений характер, замовчуються наші намагання подолати шкідливий диктат центру, активно розвивати взаємовигідні політичні, економічні, науково-технічні, культурні відносини з усіма суверенними державами.
Виходячи з зазначеного Президія Верховної Ради України
постановляє:
1. Поданий проект Договору про економічне співтовариство не може пропонуватися для підписання повноважними представниками України, оскільки в ньому не враховані принципові зауваження Української сторони. Кабінету Міністрів України продовжити консультації щодо Договору з Міжреспубліканським Економічним Комітетом і республіками та вирішити питання про його підписання з урахуванням інтересів народу України, стабілізації економіки.
2. Кабінету Міністрів України прискорити укладення економічних угод України з суверенними державами - членами колишнього Союзу РСР на 1992 рік. Вести активну міждержавно-економічну діяльність щодо укладення контрактів на поставки Україні дефіцитної продукції, особливо нафтопродуктів. Розробити основні напрями соціально-економічного розвитку та проект бюджету України на майбутній рік, у жовтні внести їх на розгляд Верховної Ради України.
3. Засобам масової інформації широко висвітлювати послідовний курс України на збереження єдиного економічного простору, бажання України всебічно співробітничати з суверенними державами в питаннях розвитку та зміцнення господарських, політичних, культурних та інших зв'язків.
Голова Верховної Ради України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 17 жовтня 1991 року
N 1665-XII