• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про хід виконання Постанови Верховної Ради Української РСР від 8 грудня 1990 року "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування"

Президія Верховної Ради УРСР  | Постанова від 17.04.1991 № 976-XII
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 17.04.1991
  • Номер: 976-XII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 17.04.1991
  • Номер: 976-XII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Про хід виконання Постанови Верховної Ради Української РСР від 8 грудня 1990 року "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування"
( Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 22, ст. 266 )
Президія Верховної Ради Української РСР
постановляє:
1. Інформацію Комісії Верховної Ради Української РСР у питаннях діяльності Рад народних депутатів, розвитку місцевого самоврядування та відділу радянського будівництва Секретаріату Верховної Ради Української РСР "Про хід виконання Постанови Верховної Ради Української РСР від 8 грудня 1990 року "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування" взяти до відома.
2. Житомирській, Чернівецькій та Чернігівській обласним Радам народних депутатів провести найближчим часом сесії, на яких вирішити питання про суміщення посад голів Рад і голів виконавчих комітетів.
3. Доручити Раді Міністрів Української РСР проінформувати Верховну Раду Української РСР про хід виконання Постанови Верховної Ради Української РСР від 8 грудня 1990 року "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування".
4. Комісії Верховної Ради Української РСР у питаннях діяльності Рад народних депутатів, розвитку місцевого самоврядування разом з іншими комісіями та Секретаріатом Верховної Ради Української РСР до 10 травня цього року вивчити хід виконання Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування" на місцях та внести питання на розгляд Президії Верховної Ради Української РСР.
Голова Верховної Ради Української РСР Л.КРАВЧУК
м. Київ, 17 квітня 1991 року
N 976-XII
Про хід виконання Постанови Верховної Ради Української РСР від 8 грудня 1990 року "Про порядок введення в дію Закону Української РСР "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування"
Аналіз стану виконання зазначеної Постанови Верховної Ради Української РСР показав, що на місцях проведена відповідна робота по запровадженню в життя її положень.
До 1 квітня 1991 року з 11 085 Рад республіки на сесіях 10 950 Рад (98,8 проц. від їх загальної кількості) розглянуто організаційні питання - поєднано посади голів Рад та голів виконавчих комітетів, приведено у відповідність з Законом про місцеві Ради та місцеве самоврядування структуру Рад. В усіх обласних, районних і міських Радах сформовано апарат по їх обслуговуванню.
В республіці повсюдно відбулися обласні, районні, міські та кущові семінари по вивченню положень Закону. У цій роботі брали участь народні депутати Української РСР, вчені-державознавці, працівники радянських органів.
Спираючись на Закон, немало місцевих Рад у складній економічній і соціально-політичній обстановці ведуть пошук нових форм господарювання, розширюють підприємницьку діяльність. Вони, зокрема, виступають засновниками спільних підприємств, розвивають мережу малих виробництв, кооперативів тощо.
Наповнюється новим змістом організаторська робота Рад. Налагоджується їх співробітництво з новітніми політичними об'єднаннями, громадсько-політичними формуваннями. Утверджуються нові форми гласності в діяльності Рад.
Разом з тим не скрізь в місцевих Радах, деяких республіканських органах з належним розумінням поставились до реалізації вимог Постанови Верховної Ради Української РСР.
Так, в Житомирській, Чернівецькій, Чернігівській обласних Радах до цього часу діють старі структури, не поєднано посади голів Рад та їх виконавчих комітетів. У Чернівецькій і Чернігівській областях суміщення не проведено в 4 районних і міських Радах по кожній з цих областей, а в Житомирській - в 19 районних Радах з 23.
Комісія у питаннях діяльності Рад, розвитку місцевого самоврядування при обговоренні в цьому році в порядку контролю повідомлень заступника Голови Державного комітету УРСР по економіці В.І.Ананьєва, заступника Міністра фінансів республіки П.В.Сліпченка, ряду керівників підрозділів відповідних республіканських органів пред'являла серйозні претензії до них за зволікання роботи по виконанню завдань, визначених у згаданій Постанові Верховної Ради. Проте істотних зрушень у цій справі не сталося.
Рада Міністрів Української РСР і досі не визначила порядок передачі і перелік майна, яке за оплату або безоплатно передається до складу комунальної власності різних територіальних рівнів, хоч Постановою передбачалось здійснити це ще до 1 квітня нинішнього року. Вкрай повільно розробляються нормативи бюджетної забезпеченості на одного жителя республіки, що має бути покладено в основу формування місцевих бюджетів.
Повільність у здійсненні Урядом цих та інших заходів, що випливають з Постанови, серйозно стримує реалізацію економічних і фінансових можливостей, наданих Законом Радам, призводить до зловживань, надмірностей. У Донецькій обласній, Київській і Харківській міських Радах введено платні посади голів постійних комісій. Кожному депутату Харківської міської Ради щомісячно виплачується по 100 карбованців, а голові Київської районної Ради м. Харкова за суміщення посад нараховується додатково до основної заробітної плати 50 процентів від посадового окладу голови виконавчого комітету.
У Дніпропетровській, Донецькій, Харківській та деяких інших областях під виглядом створення різноманітних асоціацій, територіально-міжгалузевих об'єднань в окремих випадках насправді вилучаються із сфери впливу Рад сучасні господарські об'єкти, які могли б стати комунальною власністю відповідної території і використовуватись для обслуговування її населення.
На місцях поки що не використовуються нові підходи при формуванні місцевих бюджетів, тому норми Закону про зарахування доходів у бюджети Рад, зокрема, базового рівня, не спрацьовують. В той же час з боку Міністерства фінансів УРСР практичних заходів щодо виправлення цього становища не вживається.
Враховуючи вищенаведене, вважали б за доцільне розглянути дане питання на засіданні Президії Верховної Ради Української РСР.
Проект постанови додається.
Комісія у питаннях Відділ радянського
діяльності Рад будівництва
народних депутатів, Секретаріату
розвитку місцевого Верховної Ради
самоврядування Української РСР