• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про пропозицію щодо порядку висвітлення ходу підготовки та проведення виборів народних депутатів України

Президія Верховної Ради України  | Постанова від 13.01.1994 № 3830-XII
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.01.1994
  • Номер: 3830-XII
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президія Верховної Ради України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.01.1994
  • Номер: 3830-XII
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про пропозицію щодо порядку висвітлення ходу підготовки та проведення виборів народних депутатів України
Президія Верховної Ради України
постановляє:
1. Погодитись з рекомендаціями Комісії Верховної Ради України з питань гласності та засобів масової інформації щодо порядку висвітлення ходу підготовки та проведення виборів народних депутатів України (додаються).
2. Центральній виборчій комісії по виборах народних депутатів України, Державній телерадіомовній компанії України та іншим засобам масової інформації врахувати зазначені рекомендації при підготовці та проведенні виробів народних депутатів України.
Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ
м.Київ, 13 січня 1994 року
N 3830-XII
Рекомендації
щодо порядку висвітлення ходу підготовки та проведення
виборів народних депутатів до Верховної Ради України
Виходячи з положень Законів України "Про вибори народних депутатів України", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" , "Про телебачення і радіомовлення", з метою створення можливостей для населення України в осмисленому виборі та надання рівних можливостей кандидатам в депутати у використанні засобів масової інформації, Комісія рекомендує:
1. На загальнодержавний рівень телебачення і радіо, а також друкованих засобів масової інформації виносити широку інформацію про:
а) діяльність Центральної виборчої комісії (в усіх аспектах і на всіх етапах), окружних і дільничих комісій;
б) передвиборні платформи (програми) учасників виборчої компанії: партій, рухів, блоків та об'єднань, зареєстрованих у встановленому порядку Центральною виборчою комісією.
Ці платформи (програми) представляють їх лідери в період до 27 січня 1994 року, тобто до моменту можливої реєстрації їх (лідерів) кандидатами в депутати.
Телерадіопередачі доцільно провести в два тури. Перший - представлення лідерами партій, рухів, блоків та об'єднань передвиборних програм. Другий - дискусії декількох партій, рухів, блоків та об'єднань за "круглим столом".
Час і обсяги цих передач необхідно визначити окружним виборчим комісіям і узгодити їх з Держтелерадіомовною компанією та її структурними підрозділами до 15 січня 1994 року і оприлюднити.
2. На регіональному рівні телебачення і радіо:
а) виступи кандидатів в депутати;
б) спільні дискусії усіх претендентів на депутатський мандат, зареєстрованих по даному виборчому округу за їх згодою.
Виходячи з цього, доцільно використати власні обсяги місцевого теле- і радіомовлення (від 30 хв. до 2 год. 30 хв. по телебаченню і 2 год. 15 хв. по радіо) і визначити та оприлюднити окружними виборчими комісіями разом з облтелерадіоорганізаціями конкретний час та обсяг таких передач.
3. По комерційному телерадіомовленню:
Комісія, враховуючи досвід інших країн у використанні комерційного телерадіомовлення у виборних компаніях, вважає за доцільне, щоб комерційні телерадіоорганізації надавали кандидатам в депутати час для виступів на рівних умовах і за мінімальними ставками в межах фонду кандидатів. Крім цього, бажано всебічно та об'єктивно висвітлювати хід виборної кампанії.
4. В друкованих засобах масової інформації:
Реалізуючи демократичні принципи висвітлення виборів, об'єктивно інформувати про хід виборної компанії, утримуватись від суб'єктивного підходу до тих або інших платформ чи кандидатів, суворо дотримуватись відповідних положень Закону України "Про вибори народних депутатів України".
Ці рекомендації вироблені 23 грудня 1993 року на засіданні Комісії за участю членів інших комісій та представників депутатських груп. Центральної виборчої комісії, політичних партій і рухів, керівництва Держтелерадіомовної компанії та інших зацікавлених осіб.
Голова Комісії Верховної Ради України з питань гласності та засобів масової інформації М.СПИС