• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Статуту Державного лізингового підприємства "Украгролізинг"

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Статут від 10.05.1999 № 781
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Статут
  • Дата: 10.05.1999
  • Номер: 781
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Статут
  • Дата: 10.05.1999
  • Номер: 781
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 травня 1999 р. N 781
Київ
Про затвердження Статуту Державного лізингового підприємства "Украгролізинг"
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Статут Державного лізингового підприємства "Украгролізинг" (додається).
Прем'єр міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 травня 1999 р. N 781
СТАТУТ
Державного лізингового підприємства "Украгролізинг"
1. Загальні положення
1. Державне лізингове підприємство "Украгролізинг" утворено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1999 р. N 225 "Про утворення Державного лізингового підприємства "Украгролізинг" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 8, ст. 286).
Це підприємство є правонаступником прав та обов'язків, що випливають з договорів, укладених дирекцією державного лізингового фонду.
2. Повна назва підприємства:
українською мовою - Державне лізингове підприємство "Украгролізинг";
російською мовою - Государственное лизинговое предприятие "Украгролизинг";
англійською мовою - The State Leasing Company "Ukragroleasing".
Скорочена назва:
українською мовою - Украгролізинг;
російською мовою - Украгролизинг;
англійською мовою - Ukragroleasing.
3. Місцезнаходження Украгролізингу: 252023, м. Київ, вул. Мечникова, 16а.
II. Мета і основні напрями діяльності
4. Метою діяльності Украгролізингу є забезпечення сільськогосподарських товаровиробників, переробних підприємств та інших суб'єктів господарювання сільськогосподарською технікою, тракторами, автомобілями, обладнанням і запасними частинами.
5. Основними напрямами діяльності Украгролізингу є:
впровадження нових організаційних форм поставки та використання сільськогосподарської техніки, тракторів, автомобілів, обладнання і запасних частин;
організація та контроль за лізинговими операціями в агропромисловому комплексі, що здійснюються за договорами, укладеними дирекцією державного лізингового фонду, в тому числі щодо повернення коштів до цього фонду;
організація фірмового обслуговування сільськогосподарської техніки тракторів, автомобілів і обладнання;
організація торгівлі для проведення розрахунків за поставлену сільськогосподарську техніку, трактори, автомобілі, обладнання і запасні частини;
здійснення зовнішньоекономічних операцій, в тому числі з експорту та імпорту продукції;
надання послуг із сервісного технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки, тракторів, автомобілів і обладнання;
розроблення і реалізація інвестиційних та інноваційних проектів для забезпечення потреб агропромислового комплексу у високоефективній техніці та обладнанні;
створення інформаційно-комп'ютерних мереж і систем для організації та супроводу лізингових операцій;
визначення попиту сільськогосподарських товаровиробників і промислових підприємств на сільськогосподарську техніку, трактори, автомобілі, обладнання і запасні частини;
створення машинно-технологічних станцій (механізованих загонів) для виконання сільськогосподарських робіт;
проведення на замовлення споживачів закупівлі та розміщення додаткового виробництва сільськогосподарської техніки, тракторів, автомобілів, обладнання і запасних частин;
надання транспортно-експедиційних послуг;
організація виробництва продукції виробничо-технічного призначення, товарів широкого вжитку;
виробництво продовольчих і непродовольчих товарів із сільськогосподарської продукції;
організація і проведення конференцій, симпозіумів, виставок, аукціонів, конкурсів, ярмарків, семінарів з питань матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва;
провадження інших видів діяльності, що не суперечать законодавству.
6. Види діяльності, які згідно із законодавством потребують спеціальних дозволів (ліцензій), Украгролізинг провадить після отримання таких дозволів (ліцензій).
III. Юридичний статус Украгролізингу
7. Украгролізинг є юридичною особою. Права та обов'язки юридичної особи Украгролізинг набуває з дня його державної реєстрації.
8. Украгролізинг самостійно планує і провадить свою виробничогосподарську та іншу діяльність, а також визначає заходи соціального розвитку трудового колективу на основі і відповідно до законодавства та цього Статуту.
9. Украгролізинг має право бути засновником (учасником) об'єднань підприємств відповідно до законодавства.
10. Украгролізинг має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків і печатку із своїм найменуванням.
11. Украгролізинг має право укладати в Україні та за кордоном від свого імені угоди, зокрема договори (контракти) купівлі-продажу, лізингу, підряду, страхування майна, перевезення, зберігання, доручення, комісії тощо, набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному та третейському суді України, а також у судах інших держав.
12. Украгролізинг:
самостійно визначає стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку товарів, продукції (робіт, послуг), економічної ситуації;
реалізує свою продукцію (роботи, послуги) та залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за цінами, що визначаються відповідно до законодавства;
здійснює операції з цінними паперами відповідно до законодавства.
13. Украгролізинг має право в установленому законодавством порядку:
утворювати на території України та за її межами філіали, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків і затверджувати положення про них;
придбавати необхідну сільськогосподарську техніку, трактори, автомобілі, обладнання, запасні частини та інші матеріали у підприємств, організацій та установ незалежно від форми власності, а також у фізичних осіб.
Утворені Украгролізингом філіали, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи можуть наділятися основними засобами і оборотними коштами, які належать Украгролізингу.
14. Украгролізинг несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно із законодавством.
Украгролізинг не несе відповідальності за зобов'язаннями держави, а держава не несе відповідальності за зобов'язаннями Украгролізингу.
15. Украгролізинг самостійно визначає структуру, штатний розпис, порядок оплати праці і стимулювання працівників його апарату, утворених філіалів, представництв, відділень та інших відособлених підрозділів.
16. Украгролізинг має право залучати до роботи українських та іноземних спеціалістів, самостійно визначати форми, системи, розмір та види оплати праці, створювати тимчасові творчі колективи згідно із законодавством.
Умови оплати праці, надання відпусток та пенсійного забезпечення працівників Украгролізингу визначаються відповідно до законодавства.
Украгролізинг має право відповідно до законодавства та колективного договору встановлювати для своїх працівників щорічні додаткові відпустки понад терміни, передбачені законодавством, за рахунок прибутку, що залишається після сплати ним податків і внесення обов'язкових платежів до бюджету, і скорочений робочий день, надавати інші пільги, а також залучати до роботи на договірних умовах працівників інших підприємств та установ.
17. Украгролізинг веде бухгалтерський, оперативний облік та статистичну звітність згідно із законодавством.
IV. Майно Украгролізингу
18. Майно Украгролізингу становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у його самостійному балансі.
19. Майно Украгролізингу є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання.
Здійснюючи право повного господарського відання, Украгролізинг володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, що не суперечать законодавству та цьому Статуту.
20. Джерелами формування майна Украгролізингу є:
майно, передане йому засновником;
доходи, одержані від провадження фінансово-господарської діяльності;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування підприємств, організацій і громадян;
кошти, що надходять як лізингові платежі за використання сільськогосподарської техніки, тракторів, автомобілів і обладнання, поставлених на підставі лізингових договорів, укладених дирекцією державного лізингового фонду;
надходження від застосування за договорами майнових санкцій;
інші джерела, не заборонені законодавчими актами.
21. Джерела фінансування закупівлі сільськогосподарської техніки, тракторів, автомобілів і обладнання для передачі її на умовах договорів лізингу визначаються згідно із законодавством, включаючи кошти, що надходять як лізингові платежі.
22. Відчуження засобів виробництва, що перебувають у державній власності і закріплені за Украгролізингом, здійснюється у порядку, встановленому законодавством.
Одержані в результаті такого відчуження майна кошти спрямовуються Украгролізингом лише на інвестування сільського господарства.
23. Украгролізинг має право відповідно до законодавства надавати в оренду майно, інші матеріальні цінності, які йому належать, а також списувати їх з балансу.
24. Украгролізинг здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та законодавства.
V. Управління Украгролізингом і самоврядування трудового колективу
25. Управління Украгролізингом здійснює генеральний директор.
Генеральний директор Украгролізингу призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Мінагропрому.
Генеральний директор Украгролізингу самостійно вирішує питання діяльності Украгролізингу.
26. Генеральний директор Украгролізингу:
несе повну відповідальність за діяльність Украгролізингу;
діє без довіреності від імені Украгролізингу, представляє його в усіх організаціях та установах;
розпоряджається майном та коштами відповідно до законодавства;
укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахунковий та інші рахунки;
несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів;
затверджує штатний розпис, визначає посадові оклади, тарифні ставки, форми і систему оплати працівників Украгролізингу та інших осіб, які залучаються до роботи в Украгролізингу, визначає режим роботи та відпочинку працівників;
здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
27. Заступники генерального директора Украгролізингу, керівники та спеціалісти підрозділів апарату управління і структурних підрозділів призначаються на посаду і звільняються з посади генеральним директором Украгролізингу.
28. Повноваження трудового колективу Украгролізингу реалізуються загальними зборами (конференцією) через виборні органи відповідно до законодавства.
29. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Украгролізингу, приймаються його органами управління за участю трудового колективу та уповноважених ним органів.
30. Колективний договір укладається генеральним директором Украгролізингу з однією або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом Украгролізингу органами, а у разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими цим колективом.
VI. Господарська діяльність Украгролізингу
31. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Украгролізингу є прибуток (доход).
Чистий прибуток Украгролізингу, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, сплати відсотків за кредитами банків, передбачених законодавством податків і внесення інших платежів до бюджету, відрахувань у галузеві інвестиційні фонди, залишається у його повному розпорядженні.
32. Украгролізинг створює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних із своєю діяльністю, фонд розвитку виробництва, фонд споживання, резервний та інші фонди.
Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок відрахувань від чистого прибутку у порядку, передбаченому законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази Украгролізингу. Напрями витрат фонду визначаються кошторисом.
Фонд споживання створюється у розмірах, що визначаються згідно із законодавством.
Резервний фонд Украгролізингу створюється в розмірі 1 відсотка фонду споживання і призначається для покриття витрат, пов'язаних з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.
33. Джерелом формування фінансових ресурсів Украгролізингу є прибуток (дохід), амортизаційні відрахування, кошти від цінних паперів, безоплатні або благодійні внески членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.
34. Відносини Украгролізингу з іншими підприємствами, організаціями, установами і громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів.
35. Украгролізинг провадить зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством.
36. Украгролізинг виконує вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
37. Контроль за фінансово-господарською діяльністю Украгролізингу здійснюється відповідно до законодавства.
38. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці та оздоровлення, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу та їхніх сімей, вирішуються трудовим колективом відповідно до законодавства.
VII. Ліквідація та реорганізація Украгролізингу
39. Припинення діяльності Украгролізингу здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.
40. Реорганізація Украгролізингу проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України.
Після реорганізації Украгролізингу його права та обов'язки переходять до правонаступника.
41. Ліквідація Украгролізингу проводиться:
за рішенням Кабінету Міністрів України;
на підставі рішення суду або арбітражного суду;
в інших випадках, передбачених законодавством.
42. Ліквідація Украгролізингу проводиться ліквідаційною комісією, яка утворюється Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.
43. У разі банкрутства Украгролізингу його ліквідація проводиться згідно із Законом України "Про банкрутство".
44. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Украгролізингу. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Украгролізингу і подає його до органу, який призначив ліквідаційну комісію. Про початок ліквідації Украгролізингу та терміни для заяви претензій кредиторами ліквідаційна комісія повідомляє в одному з офіційних органів засобів масової інформації.
Кошти Украгролізингу, включаючи надходження від розпродажу його майна, спрямовуються на оплату праці працівників Украгролізингу, на погашення боргів перед бюджетом, розрахунки з банками та іншими кредиторами.
У разі коли коштів Украгролізингу недостатньо для задоволення всіх зобов'язань перед кредиторами, кошти розподіляються між кредиторами пропорційно сумі вимог кредиторів у порядку черговості згідно із законодавством.
45. У разі реорганізації або ліквідації Украгролізингу працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства.
46. Ліквідація Украгролізингу вважається закінченою з моменту внесення запису про це до державного реєстру.