• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу Міністерства агропромислового комплексу з додержання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, які спрямовувалися на фінансування потреб галузі, погашення іноземних кредитів, наданих під гарантії Кабінету Міністрів України, та забезпечення соціальних виплат сільському населенню

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 11.01.1999 № 30
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 11.01.1999
  • Номер: 30
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 11.01.1999
  • Номер: 30
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 січня 1999 р. N 30
Київ
Про роботу Міністерства агропромислового комплексу з додержання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, які спрямовувалися на фінансування потреб галузі, погашення іноземних кредитів, наданих під гарантії Кабінету Міністрів України, та забезпечення соціальних виплат сільському населенню
Кабінет Міністрів України відзначає, що Міністерством агропромислового комплексу проведена робота з додержання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, які спрямовувалися на фінансування потреб галузі, погашення іноземних кредитів, наданих під гарантії Кабінету Міністрів України, та забезпечення соціальних виплат сільському населенню. Разом з Державною податковою адміністрацією опрацьовано механізм стягнення дебіторської заборгованості, пов'язаної з невиконанням договірних зобов'язань сільськогосподарських товаровиробників та інших суб'єктів господарювання перед підприємствами - позичальниками іноземних кредитів. З ініціативи Міністерства прийнято два відповідних рішення Кабінету Міністрів України. Розпочато створення державних машинно-технологічних станцій з використанням сільськогосподарської техніки, яку отримано в рахунок іноземних кредитів, наданих під гарантії Кабінету Міністрів України. Розірвано двісті сімдесят три контракти з керівниками підприємств, які не забезпечили погашення заборгованості перед бюджетом та з виплати заробітної плати. Скорочено чисельність працівників бюджетної сфери на 1033 чоловіка. Мережу та штати бюджетних установ приведено у відповідність з асигнуваннями, затвердженими на 1998 рік.
Разом з тим вжиті Міністерством заходи не забезпечили додержання законодавства з цих питань.
Численні недоліки у проведенні відповідно до пункту 4 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 1998 рік" заліку заборгованості підприємствам і організаціям агропромислового комплексу з компенсації вартості побудованих об'єктів соціально-культурного призначення на селі, що склалась на 1 січня 1998 р., в рахунок заборгованості (недоїмки) з податків, зборів (обов'язкових платежів) до Державного бюджету України станом на зазначену дату виявлено в усіх регіонах. У минулому році перевірками, проведеними контролюючими органами, встановлено, що кожний третій такий залік проведено з порушенням установленого порядку, внаслідок чого завдано збитків державі на загальну суму 171 млн. гривень. Найбільше таких фактів виявлено у Тернопільській, Харківській, Вінницькій, Сумській, Херсонській та Полтавській областях.
Основними причинами цього є недостатній контроль з боку Міністерства сільського господарства Автономної Республіки Крим, обласних управлінь агропромислового комплексу, органів Державного казначейства та державної податкової служби за достовірністю витрат підприємств на будівництво об'єктів соціальної сфери на селі та заборгованості перед бюджетом, а також залишковий підхід до фінансування потреб агропромислового комплексу, низький рівень фінансування державних капітальних вкладень у галузі (на 16 грудня 1998 р. профінансовано лише 29 відсотків річних обсягів, у тому числі за рахунок державного бюджету - 15 відсотків, амортизаційних відрахувань - 59 відсотків).
Установлено непоодинокі факти нецільового використання бюджетних коштів, передбачених на фінансування потреб агропромислового комплексу. Із 1687 перевірених підприємств такі факти виявлено у кожному другому господарстві. Не за призначенням використано 6,6 млн. гривень.
У господарствах Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Луганської, Київської, Одеської та Чернігівської областей виявлено грубі порушення порядку фінансування державних програм селекції у рослинництві та тваринництві.
Після розгляду на засіданні Кабінету Міністрів України 3 листопада 1998 р. стану справ з відшкодуванням витрат державного бюджету на виконання кредитних та гарантійних зобов'язань України юридичними особами-позичальниками, які провадять діяльність у сфері агропромислового комплексу, в листопаді 1998 р. погашено лише 3,5 млн. гривень заборгованості, у грудні - 23,5 млн, гривень, що становить в цілому лише 3,2 відсотка загальної суми заборгованості станом на 1 грудня 1998 р., яка на 1 січня 1999 р. зросла (з урахуванням нових платежів) на 5,3 млн. доларів США. З 21 позичальника, який має заборгованість з кредитних зобов'язань, лише на вісьмох Державною податковою адміністрацією подано позови до Вищого арбітражного суду України про банкрутство або звернення стягнення заборгованості на їхнє майно.
Внаслідок незадовільної реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 1998 р. N 525 у частині передачі сільськогосподарськими підприємствами в рахунок погашення заборгованості до Пенсійного фонду 15 відсотків урожаю минулого року (завдання виконано на 67 відсотків) і розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 серпня 1998 р. N 698 щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом продовольчим зерном (перероблено на борошно лише 16 відсотків зерна, що надійшло до Фонду) завдання Кабінету Міністрів України щодо щомісячного скорочення заборгованості перед державним бюджетом та Пенсійним фондом не менше ніж на 30 відсотків у листопаді виконано відповідно лише на 24 і 28 відсотків.
Все це негативно впливає на стабілізацію діяльності підприємств сільського господарства і переробних галузей та знижує рівень фінансування програм і заходів, спрямованих на поліпшення агропромислового виробництва. Із передбаченої у 1998 році суми видатків для потреб агропромислового комплексу (1767 млн.гривень) профінансовано лише 69 відсотків.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Вказати Міністру агропромислового комплексу Супіханову Б.К. на серйозні недоліки в роботі із забезпечення додержання вимог законодавства під час проведення заліків з відшкодування вартості будівництва об'єктів соціально-культурного призначення на селі, цільового використання бюджетних коштів, які спрямовувалися на фінансування потреб галузі, погашення іноземних кредитів, наданих під гарантії Кабінету Міністрів України, та заборгованості із заробітної плати і соціальних виплат.
Взяти до відома, що більшість посадових осіб, з вини яких допущено порушення законодавства під час проведення заліків у рахунок погашення заборгованості агропромислового комплексу за побудовані об'єкти соціально-культурного призначення на селі, притягнуто до адміністративної, а деяких з них - до кримінальної відповідальності, а незаконно проведені заліки анульовано.
Міністру агропромислового комплексу Супіханову Б.К., Міністру фінансів Мітюкову І.О., Голові Державної податкової адміністрації Азарову М.Я. разом з Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головами обласних державних адміністрацій визначитися стосовно притягнення до відповідальності (аж до звільнення із займаних посад) решти посадових осіб, з вини яких допущено незаконне проведення зазначених заліків. Про вжиті заходи поінформувати Кабінет Міністрів України до 1 лютого 1999 року.
Просити Генеральну прокуратуру України взяти під контроль розгляд пов'язаних з незаконним проведенням взаємозаліків справ, які перебувають у правоохоронних органах.
2. Звернути увагу голів обласних державних адміністрацій: Вінницької - Чумака М.Ф., Дніпропетровської - Мігдеєва О.В., Житомирської - Лушкіна В.А., Київської - Засухи А.А, Луганської - Єфремова О.С., Одеської - Гриневецького С.Р., Чернігівської - Каскевича М.Г. на недостатній контроль за цільовим використанням бюджетних коштів на фінансування програм і заходів для потреб агропромислового комплексу, передусім фінансування робіт із селекції у рослинництві та тваринництві, і зажадати від них притягти осіб, які допустили використання бюджетних коштів не за призначенням, до відповідальності.
Міністерству фінансів, Міністерству агропромислового комплексу, Державному комітетові рибного господарства, Державному комітетові по водному господарству, Державному комітетові по земельних ресурсах разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями за підсумками роботи у першому півріччі 1999 р. провести перевірки цільового використання бюджетних коштів, результати яких розглянути на засіданнях колегій, та про вжиті заходи поінформувати Кабінет Міністрів України до 1 вересня 1999 року.
3. Звернути увагу заступника Міністра агропромислового комплексу Привалова В.Д. і голови правління Державної акціонерної компанії "Хліб України" Омельяненка Г.Г. на низький рівень організаторської роботи з виконання актів Президента України та Кабінету Міністрів України щодо відшкодування заборгованості підприємств - позичальників перед державним бюджетом з виконання гарантійних зобов'язань Кабінету Міністрів України за іноземними кредитами на придбання матеріально-технічних ресурсів та сільськогосподарської техніки для агропромислового комплексу і зобов'язати їх активізувати роботу з погашення боргів позичальниками та оформлення податкової застави.
4. У зв'язку з незабезпеченням виконання рішень Кабінету Міністрів України про погашення недоїмки перед Пенсійним фондом шляхом поставки сільськогосподарської продукції, а також переробки продовольчого зерна та використання його для задоволення потреб регіонів попередити голів обласних державних адміністрацій: Донецької - Януковича В. Ф., Запорізької - Куратченка В.О., Кіровоградської - Башкірова М.В., Одеської - Гриневецького С.Р., Херсонської - Касьяненка А.І., Чернігівської - Каскевича М.Г.; голову правління Державної акціонерної компанії "Хліб України" Омельяненка Г.Г., голову Пенсійного фонду Зайчука Б.О., що у разі невжиття до 1 лютого 1999 р. додаткових заходів для поліпшення стану справ вони будуть притягнуті до відповідальності згідно із законодавством.
Інформацію про проведену роботу подати Кабінетові Міністрів України до 1 березня 1999 року.
5. Голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головам обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій разом з Пенсійним фондом, Міністерством агропромислового комплексу та Державною акціонерною компанією "Хліб України" визначити перелік, обсяги та механізм розрахунків за ліквідну сільськогосподарську продукцію і забезпечити поставку її в рахунок погашення заборгованості перед Пенсійним фондом, яка склалась на 1 січня 1999 р., та укладення до 15 лютого 1999 р. з відповідними заготівельними організаціями, визначеними Пенсійним фондом, угод про реалізацію цієї продукції. У разі неможливості продажу продукції за визначеними цінами проводити за згодою сторін її уцінку в порядку, затвердженому Міністерством агропромислового комплексу, Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Міністерством юстиції.
6. Державній податковій адміністрації разом із заінтересованими міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади передбачити у проекті Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку механізм визначення обсягів та заготівельних цін сільськогосподарської продукції, що повинна поставлятися в рахунок сплати такого податку, а також встановлення тарифів на послуги з приймання та зберігання цієї продукції.
7. Міністерству фінансів і Головному управлінню Державного казначейства забезпечити фінансування видатків, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" для потреб агропромислового комплексу з урахуванням виконання дохідної частини державного бюджету, але не нижче ніж середній рівень фінансування видатків у національній економіці.
8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Тігіпка С.Л.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 22