• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про першочергові заходи щодо розвитку національної системи дизайну та ергономіки і впровадження їх досягнень у промисловому комплексі, обєктах житлової, виробничої і соціально-культурної сфер

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 20.01.1997 № 37
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 20.01.1997
  • Номер: 37
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 20.01.1997
  • Номер: 37
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 січня 1997 р. N 37
Київ
Про першочергові заходи щодо розвитку національної системи дизайну та ергономіки і впровадження їх досягнень у промисловому комплексі, об'єктах житлової, виробничої і соціально-культурної сфер
Ураховуючи значення дизайну та ергономіки в поліпшенні якості промислової продукції та її конкурентоспроможності на світовому ринку, створенні сучасних умов праці та життєдіяльності людини, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям:
розробити в I кварталі 1997 р. організаційні заходи щодо розвитку дизайну та ергономіки як складових частин науково-технічної політики галузей з метою підвищення ефективності виробництва, удосконалення споживчих властивостей промислової продукції, поліпшення умов і підвищення безпеки трудової діяльності, здійснення дизайн-ергономічних розробок для забезпечення проектування та створення промислових виробів, які мають народногосподарське значення і поставляються на експорт;
створити в першому півріччі 1997 р. галузеві дизайн-ергономічні служби, дизайн-центри з проблем асортименту, якості та конкурентоспроможності промислових виробів, умов праці та життєдіяльності людини;
внести необхідні доповнення в галузеву нормативно-технічну документацію щодо визначення дизайн-ергономічного забезпечення як обов'язкової вимоги на всіх етапах роботи із створення та модернізації промислових виробів;
забезпечити перегляд методичних матеріалів стосовно формування галузевих і регіональних програм розвитку промисловості з урахуванням показників дизайну та ергономіки.
2. Міністерству економіки, Міністерству фінансів за участю інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, Спілки дизайнерів, Всеукраїнської ергономічної асоціації:
підготувати в I кварталі 1997 р. пропозиції щодо економічного стимулювання дизайну та ергономіки, а також щодо запровадження звання "Заслужений дизайнер України";
розробити в першому півріччі 1997 р. систему заходів для контролю з боку держави за рівнем дизайн-ергономічних властивостей промислової продукції.
3. Державному комітетові по стандартизації, метрології та сертифікації, Міністерству економіки, Міністерству у справах науки і технологій, Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерству промисловості, Міністерству охорони здоров'я, Державному комітетові у справах містобудування і архітектури, Державному комітетові по нагляду за охороною праці:
розробити у першому півріччі 1997 р. програму комплексної стандартизації у галузі дизайну та ергономіки;
подати в установленому порядку пропозиції щодо утворення в 1997 році Технічного комітету стандартизації у галузі дизайну та ергономіки.
4. Міністерству економіки, Національному агентству з питань інформатизації при Президентові України за участю заінтересованих міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Спілки дизайнерів, Всеукраїнської ергономічної асоціації підготувати в I кварталі 1997 р. пропозиції щодо створення в 1997-1998 роках комп'ютерної дизайн-ергономічної мережі України з наступною її інтеграцією в міжнародне співтовариство мереж "Інтернет".
5. Міністерству освіти за участю Міністерства у справах науки і технологій, Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Спілки дизайнерів України, Всеукраїнської ергономічної асоціації в першому півріччі 1997 року:
розробити пропозиції щодо формування системи підготовки та перепідготовки фахівців (у тому числі вищої кваліфікації) у галузі дизайну та ергономіки;
затвердити перелік базових навчальних закладів з підготовки та перепідготовки фахівців в галузі дизайну та ергономіки.
6. Раді з дизайну при Кабінеті Міністрів України за участю Спілки дизайнерів та Всеукраїнської ергономічної асоціації внести в I кварталі 1997 р. в установленому порядку пропозиції з акредитації організацій та фахівців, зайнятих в галузі дизайну та ергономіки.
7. Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерству промисловості, Міністерству економіки, Державному комітетові по стандартизації, метрології та сертифікації, Державному комітетові у справах містобудування і архітектури за участю Ради з дизайну при Кабінеті Міністрів України підготувати до 1 червня 1997 р. пропозиції щодо утворення Міжгалузевого дизайн-ергономічного центру з еталонів кольорів, декоративно-захисних покриттів, проблем тари та упаковки.
8. Міністерству охорони здоров'я, Державному комітетові по нагляду за охороною праці, Державному патентному відомству за участю заінтересованих міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради з дизайну при Кабінеті Міністрів України підготувати до 1 червня 1997 р. пропозиції щодо внесення змін та доповнень до чинних законодавчих актів України.
9. Покласти на Національний науково-дослідний інститут дизайну Міністерства економіки функції головної організації з проблем дизайну та ергономіки України.
Міністерству економіки провести роботу для зміцнення та розвитку наукової і матеріально-технічної бази Національного науково-дослідного інституту дизайну.
10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство економіки.
Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО
Інд.31