• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан і заходи щодо розвитку української культури

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 22.02.1996 № 236
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 22.02.1996
  • Номер: 236
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 22.02.1996
  • Номер: 236
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 лютого 1996 р. N 236
Київ
Про стан і заходи щодо розвитку української культури
Кабінет Міністрів України відзначає, що, незважаючи на труднощі соціально-економічного розвитку, в основному вдалося зберегти потенціал української культури, забезпечити роботу її закладів, мистецьких колективів, творчих спілок. Вжито ряд заходів для державної підтримки культури, фінансування основних культурно-мистецьких програм. Активізувалася творча діяльність митців, з'явилися нові визначні художні твори. Розширилося міжнародне культурне співробітництво, повніше стали задовольнятися духовні потреби національних меншин.
На базі Міністерства культури утворено Міністерство культури і мистецтв, запроваджено подвійне підпорядкування обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь культури.
Водночас у роботі установ і закладів культури мають місце серйозні недоліки. Послабилася увага до виконання Комплексної програми основних напрямів розвитку культури в Україні до 2005 року, реалізації положень Основ законодавства України про культуру. Не завершено роботу з підготовки концепції нової програми розвитку культури.
Значно скоротилася мережа закладів культури профспілок, допускається їх перепрофілювання. Звузилася сфера театрально-концертної діяльності, особливо в сільській місцевості.
У складному становищі перебуває український кінематограф. Різко скоротилося кіновиробництво, майже повністю втрачено вітчизняний кіноринок. Серйозне занепокоєння викликає діяльність кінопрокатних організацій.
Бібліотеки практично не поповнюються книгами та періодичними виданнями. Матеріальна база музеїв дає змогу експонувати не більш як 8 відсотків фондів. Виявлено непоодинокі факти розкрадання культурних цінностей. Зменшився обсяг асигнувань, що виділяються для придбання творів мистецтва. Відбувається надмірна комерціалізація закладів культури, знижуються естетичні критерії, тиражуються твори, що пропагують насильство, жорстокість, бездуховність.
Міністерство культури і мистецтв, його органи на місцях не забезпечили своєчасної перебудови роботи установ і закладів культури. Повільно розробляються і впроваджуються нормативні акти відповідно до прийнятих законів. Допускаються серйозні прорахунки в роботі з кадрами, не вживається заходів для вдосконалення структури галузі. Значна частина працівників культури виявилася не підготовленою до роботи в нових умовах, мають місце утриманські настрої, інертність, безініціативність у вирішенні творчих питань.
Практично припинилося будівництво об'єктів культури. Якщо у 1991 році було введено в дію 111 будов, то в минулому році - лише 5. Відчутним є відставання у технічному оснащенні закладів культури, зокрема у сфері театрально-концертної діяльності, циркового мистецтва, музейної справи.
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Міністерству культури і мистецтв разом з іншими міністерствами і відомствами, Урядом Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями протягом першого півріччя 1996 р. проаналізувати хід виконання законів України, указів і розпоряджень Президента України з питань культури, завдань, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, і вжити заходів для докорінного поліпшення стану справ у галузі.
2. Уряду Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
посилити увагу до діяльності закладів культури, не допускати скорочення їх мережі, перепрофілювання і надмірної комерціалізації, забезпечити створення і функціонування на території кожної адміністративно-територіальної одиниці об'єктів для задоволення духовних потреб населення, сприяти розвиткові культур національних меншин;
установити суворий контроль за використанням коштів, що виділяються з бюджетів для потреб культури, за будівництвом, реконструкцією та переоснащенням закладів культури;
розробити і реалізувати регіональні програми позабюджетної підтримки культури, створення об'єднань і фондів, активізації благодійної діяльності.
3. Міністерству фінансів і Міністерству економіки передбачати у проектах Державного бюджету України і Державної програми соціально-економічного розвитку починаючи з 1997 року більш повну реалізацію Комплексної програми основних напрямів розвитку культури в Україні до 2005 року, Основ законодавства України про культуру, збільшення обсягів асигнувань та капітальних вкладень для її потреб.
4. Міністерству культури і мистецтв, Міністерству фінансів забезпечити повне фінансування програм створення за державним замовленням та розповсюдження фільмів випуску 1996 - 1997 років.
5. Міністерству культури і мистецтв, Міністерству внутрішніх справ, вжити заходів для посилення охорони та збереження музейних цінностей, інших об'єктів культурної спадщини, розробити і затвердити у ІІ кварталі 1996 р. програму "Музейна безпека".
6. Міністерству культури і мистецтв:
виходячи з Основ законодавства України про культуру, законів про музеї, бібліотеки, інших законодавчих актів, подати Кабінетові Міністрів України у першому півріччі 1996 р. проект змін і доповнень до Комплексної програми основних напрямів розвитку культури в Україні до 2005 року, проекти законів про кіно, творчі спілки, вивезення та ввезення культурних цінностей, благодійну діяльність, а також забезпечити розроблення нормативних документів відповідно до прийнятих актів законодавства;
здійснити заходи щодо завершення у 1996-1997 роках підготовки томів Зводу пам'яток історії та культури України, Державного реєстру національного культурного надбання; внести на розгляд Уряду України пропозиції про реорганізацію деяких музейних закладів у наукові установи;
розробити до 1 липня 1996 р. програму виявлення обдарованих дітей і молоді, організації роботи з ними, забезпечення їх підтримки та заохочення до участі у мистецьких конкурсах і фестивалях.
7. Міністерству фінансів передбачати починаючи з 1997 року збільшення асигнувань для придбання творів мистецтва, фінансування програм діяльності творчих спілок.
8. Міністерству економіки, Фонду державного майна розробити і внести у І кварталі 1996 р. до Кабінету Міністрів України проекти рішень щодо передачі творчим спілкам у власність або на умовах оренди майна, яке перебуває в їх користуванні.
9. Міністерству економіки і Міністерству фінансів протягом першого півріччя 1996 р. розглянути разом з Міністерством культури і мистецтв питання про зміцнення матеріально-технічної бази культури, кіновиробництва, мистецьких навчальних закладів, створення вітчизняної індустрії технічних засобів культури та дозвілля і подати Кабінетові Міністрів України проект відповідного рішення.
10. Міністерству культури і мистецтв, Міністерству фінансів, Міністерству економіки:
забезпечити у першому півріччі 1996 р. фінансування робіт, пов'язаних із завершенням реконструкції Культурного центру України у м. Москві;
разом з Київською міською державною адміністрацією забезпечити проведення до 1 липня 1996 р. капітального ремонту Палацу культури "Україна" і до кінця поточного року - реконструкції і капітального ремонту Національної філармонії, розглянути питання про будівництво навчального корпусу Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.К.Карпенка-Карого, творчо-виробничого корпусу Національного академічного драматичного театру імені І.Франка.
11. Державному комітетові телебачення і радіомовлення разом з Міністерством культури і мистецтв вдосконалити висвітлення культурно-мистецького життя, розробити порядок використання на телебаченні кращих зразків національного фільмофонду та нових фільмів, створених за державним замовленням. Передбачати починаючи з 1996 року розширення виробництва фільмів на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення.
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУК Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО