• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок застосування номерної транзитної стрічки, розмір та порядок справляння плати за позначення нею підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 29.11.1995 № 952 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.11.1995
  • Номер: 952
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.11.1995
  • Номер: 952
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 листопада 1995 р. N 952
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 109 від 24.01.97 )
Про порядок застосування номерної транзитної стрічки, розмір та порядок справляння плати за позначення нею підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України
Відповідно до Указу Президента України від 14 липня 1995 р. N 614 "Про заходи щодо забезпечення контролю за переміщенням транзитом товарів через територію України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок застосування номерної транзитної стрічки для позначення підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України та Порядок справляння плати за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України (додаються).
2. Установити, що за позначення номерною транзитною стрічкою товарів, які переміщуються транзитом через територію України і на які законодавством України встановлено акцизний збір, митні органи України справляють плату за кожний транспортний засіб у валюті України чи в іноземній валюті першої групи класифікатора валют Національного банку України у розмірі, еквівалентному 30 доларам США.
Зазначені грошові надходження перераховуються на рахунки Державного митного комітету і використовуються виключно на облаштування пунктів пропуску через митний кордон.
Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУКМіністрКабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.40
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 листопада 1995 р. N 952
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок застосування номерної транзитної стрічки для позначення підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України
Це Положення визначає порядок застосування, зберігання, видачі та обліку номерної транзитної стрічки, перевірки її цілісності та відповідальність за її втрату чи пошкодження.
Загальні положення
1. Номерна транзитна стрічка наклеюється на транспортні засоби (автомобіль, автопричіп, вагон, контейнер тощо), які перевозять транзитом через територію України підакцизні товари, якщо вартість цих товарів в іноземній валюті перевищує еквівалент 100 доларів США.
Транспортні засоби підлягають оклеюванню номерною транзитною стрічкою і у разі, коли ними перевозяться вантажі, що містять, крім підакцизних товарів, товари та інші предмети, на які законодавством не встановлено акцизного збору.
2. Наклеювання номерної транзитної стрічки на транспортні засоби провадиться митницями на митному кордоні під час ввезення підакцизних товарів в Україну.
3. Номерна транзитна стрічка є документом суворої звітності.
Застосування номерної транзитної стрічки
4. Обидві частини (ліва і права) номерної транзитної стрічки одночасно наклеюються інспектором митниці, який здійснює митне оформлення транзитних підакцизних товарів, на транспортний засіб, що перевозить такі товари, у всі місця, пристосовані для накладення митного забезпечення (двері, люки, запобіжні кришки чи ін.).
Якщо конструкцією транспортного засобу, що перевозить транзитні підакцизні товари, не передбачено місця для накладення митного забезпечення, номерна транзитна стрічка наклеюється в будь-якому помітному місці цього транспортного засобу.
Використання тільки однієї частини номерної транзитної стрічки не допускається.
5. Номерна транзитна стрічка наклеюється на кожний транспортний засіб безпосередньо після оформлення товаросупровідних документів на транзитні підакцизні товари та засвідчення особистою номерною печаткою вантажної митної декларації (далі - ВМД) типу "Транзит".
Відривний корінець номерної транзитної стрічки наклеюється безпосередньо на товаросупроводні документи (автомобільну, авіаційну, залізничну накладну чи морський (річковий) коносамент) в будь-якому вільному місці лицьового боку так, щоб не закривати принципово важливу інформацію, що міститься в документі.
6. Одразу після наклеювання стрічки інспектор митниці робить запис у графі "А" ВМД форми МД-2 (МД-3), де зазначає кількість використаних номерних транзитних стрічок, їх серію та номери. Такий запис засвідчується особистою номерною печаткою інспектора.
7. Примірники ВМД форми МД-2 (МД-3) після їх реєстрації в окремому журналі, де виділена спеціальна графа для запису номерів та серій використаних номерних транзитних стрічок, розподіляються таким чином:
перший та другий примірники видаються на руки перевізникові для доставлення їх разом з вантажем в митницю, що закінчуватиме процедуру митного оформлення транзиту, де вони вилучаються, при цьому перший залишається в справах митниці, яка закінчила процедуру митного оформлення транзиту, а другий в місячний термін повертається цією митницею до митниці, яка оформляла ВМД та наклала митне забезпечення у вигляді номерної транзитної стрічки;
третій та четвертий примірники ВМД залишаються в митниці, яка розпочала процедуру митного оформлення транзиту підакцизних товарів з використанням номерної транзитної стрічки, причому третій примірник передається в бухгалтерію митниці як свідчення про використання стрічки і зберігається разом з платіжним документом про справляння плати за неї, а четвертий передається у відділ митної статистики для внесення записів про номер та серію номерної транзитної стрічки в електронну копію ВМД для подальшої передачі відпрацьованих за день (зміну) даних засобами електронної пошти в митницю, що закінчуватиме процедуру транзиту цих товарів.
8. Номерна транзитна стрічка знімається інспектором митниці, що закінчує процедуру митного оформлення транзиту підакцизних товарів, після того, як він впевниться в тому, що стрічка не зазнала пошкоджень, що її вигляд, колір, номер та серія відповідають затвердженим зразкам, що в товаросупровідних документах наклеєно корінець саме від цієї стрічки, а номер та серія відповідають записам у графі "А" доданої ВМД.
9. Виїзд транспортних засобів з наклеєною номерною транзитною стрічкою за межі митної території України не допускається.
10. У випадках, коли разом з підакцизними товарами, що переміщуються транзитом через територію України, тим самим транспортним засобом перевозяться товари чи інші предмети, призначені для отримувачів, розташованих на території України, митниця, в зоні діяльності якої здійснюється митне оформлення таких товарів та інших предметів, має право знімати номерну транзитну стрічку згідно з вимогами пункту 8 цього Положення.
Після митного оформлення товарів та інших предметів, призначених для отримувачів на території України, інспектор митниці повинен наклеїти нову номерну транзитну стрічку на транспортний засіб, але після стягнення платежів за використання нової номерної транзитної стрічки, перевірки відповідності найменувань та кількості підакцизних товарів, що підлягають подальшому транспортуванню, відомостям, зазначеним в товаросупровідних документах на цей вантаж та доданій до них ВМД.
Корінець від знятої стрічки залишається на товаросупровідних документах, але гаситься шляхом перекреслення, вчинення запису "Знято" та проставлення відбитка особистої номерної печатки інспектора. Корінець від нової стрічки наклеюється на той же товаросупровідний документ, де знаходиться і старий корінець, в будь-якому вільному місці лицьового боку так, щоб не закривати принципово важливу інформацію, зазначену в документі.
Інспектор митниці, який наклеїв нову номерну транзитну стрічку, повинен у графі "А" ВМД:
обережно закреслити одним штрихом номер та серію знятої стрічки так, щоб забезпечити можливість чітко їх розібрати;
вчинити новий запис із зазначенням серії та номера нової наклеєної номерної транзитної стрічки і засвідчити його особистою номерною печаткою.
11. Знищення залишків використаних лівих та правих частин номерних транзитних стрічок провадиться щомісячно в порядку, встановленому для документів суворої звітності.
Перевірка цілісності номерної транзитної стрічки
12. Перевіряти цілісність та відповідність записам в товаросупровідних документах та ВМД кольорів, номерів та серій номерних транзитних стрічок мають право митні органи та відповідні органи МВС, СБУ.
У разі виявлення порушень чи невідповідностей органи МВС та СБУ повинні терміново повідомити про це в найближчий митний орган України.
13. Отримавши інформацію про наявність пошкоджень номерної транзитної стрічки, ці митниці повинні зробити переогляд транспортного засобу для визначення відповідності найменувань та кількості підакцизних товарів, що перевозяться цим транспортним засобом, записам, вчиненим у товаросупровідних документах та доданій до них ВМД, використовуючи митні зони, митні ліцензійні склади чи будь-які придатні для цього місця.
Зберігання, видача та облік номерних транзитних стрічок
14. Номерна транзитна стрічка до використання зберігається митницями в умовах, що забезпечують її недоторканність та захист від фізичного псування нарівні з іншими документами суворої звітності.
15. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу номерної транзитної стрічки покладається на керівника митної установи.
16. Номерна транзитна стрічка видається під розписку в спеціально заведеному журналі начальникові оперативного підрозділу митниці чи старшому зміни у кількості, визначеній керівництвом митниці, і використовується в міру потреби.
У цьому журналі зазначаються реквізити платіжного документа, згідно з яким було стягнено плату за використання номерної транзитної стрічки.
Крім того, в митниці окремо зберігаються як свідчення про використання стрічки, примірники ВМД на транзитні підакцизні товари, оформлені з використанням номерної транзитної стрічки.
Відповідальність за втрату чи пошкодження номерної транзитної стрічки
17. Відповідальність за втрату чи пошкодження номерної транзитної стрічки як виду митного забезпечення встановлюється Митним кодексом України.
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 листопада 1995 р. N 952
ПОРЯДОК
справляння плати за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України
1. Плата за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів, які переміщуються транзитом через територію України, здійснюється декларантом під час митного оформлення товарів.
2. Митне оформлення та пропуск через митну територію України підакцизних товарів здійснюється, як правило, після внесення належної плати.
3. Плата за позначення підакцизних товарів номерною транзитною стрічкою вноситься:
попередньо або під час митного оформлення товарів;
у валюті України або в іноземній валюті першої групи класифікатора валют Національного банку.
Для перерахунку іноземної валюти застосовується офіційний курс Національного банку, що діє на день реєстрації вантажної митної декларації (далі - ВМД) типу "Транзит".
4. Нарахування плати за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів провадиться у графі 47 ВМД.
Нарахування плати і заповнення графи 47 ВМД може провадитися як декларантом, так і інспектором митниці під час митного оформлення товарів, що декларуються.
5. Порядок оформлення ВМД під час нарахування плати за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів визначається Держмиткомом.
6. Плата за позначення номерною транзитною стрічкою підакцизних товарів перераховується митними установами на рахунки Держмиткому до 10 числа місяця, що настає за звітним.