КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 липня 1994 р. N 510
Київ
Про невідкладні заходи щодо забезпечення народного господарства і населення електричною і тепловою енергією в осінньо-зимовий період 1994/95 року
З метою стабілізації роботи підприємств електроенергетики та створення умов для нормального забезпечення народного господарства і населення електричною і тепловою енергією в осінньо-зимовий період 1994/95 року Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Міністерству енергетики та електрифікації, Державному комітетові по вугільній промисловості, Державному комітетові по нафті і газу вжити заходів для накопичення до 1 жовтня 1994 р. на складах електростанцій 9 млн.тонн вугілля і 1,5 млн.тонн топкового мазуту. Продовжити роботу щодо вишукування можливостей для одержання палива з-за меж України за прямими зв'язками.
2. Міністерству енергетики та електрифікації забезпечити виконання запланованих обсягів ремонту енергоблоків, парових і водогрійних котлів, турбо- і гідроагрегатів, електричної мережі. Завершити до 15 жовтня 1994 р. ремонт систем теплопостачання і паливно-транспортних господарств електростанцій до роботи в осінньо-зимовий період 1994/95 року.
3. Державному комітетові по використанню ядерної енергії:
поставити в IV кварталі ц.р. під промислове навантаження енергоблок N 6 Запорізької АЕС. Підготовку цього енергоблока до введення в експлуатацію здійснити з урахуванням висновків державної екологічної експертизи;
забезпечити підготовку енергоблоків атомних електростанцій до надійної і безпечної роботи у наступний осінньо-зимовий період.
4. Державному комітетові по нафті і газу забезпечити поставку електростанціям у III кварталі ц.р. 4,6 млрд.куб.метрів газу, а до кінця року - 3,3 млн.тонн топкового мазуту.
5. Державному комітетові по вугільній промисловості забезпечити у поточному році поставку вугілля електростанціям Міністерства енергетики і електрифікації у обсязі не менше 33 млн.тонн, у тому числі 1,25 млн.тонн шламів з зольністю не більше 45 відсотків.
6. Державному комітетові по нафті і газу, Державному комітетові по матеріальних ресурсах забезпечувати опалювальні котельні, що перебувають у комунальній власності, газом, рідким паливом і вугіллям в обсягах, визначених укладеними між ними угодами на 1994 рік.
7. Відповідно до розрахунків кредитних ресурсів на III квартал ц.р. в обсягах, погоджених з Кабінетом Міністрів України, Національному банкові надати у липні-серпні Міністерству фінансів на договірних умовах у межах первинної емісії кредити для:
підприємств і об'єднань Міністерства енергетики та електрифікації у сумі 3 трлн.крб. для закупівлі палива на осінньо-зимовий період 1994/95 року;
атомних електростанцій у сумі 1,2 трлн.крб. для закупівлі свіжого ядерного палива;
підприємств теплоенергетики, що перебувають у комунальній власності, у сумі 2,3 трлн.крб. для підготовки їх до роботи у зазначений період.
8. Міністерству фінансів:
виділити протягом липня-жовтня ц.р. Державному комітетові по матеріальних резервах передбачені в державному бюджеті кошти у розмірі 5,7 трлн.крб. для оплати палива, що закладається до державного резерву: природний газ - 9,7 млрд.куб.метрів, топковий мазут - 100 тис.тонн, вугілля - 2 млн.тонн;
забезпечити виділення централізованих капітальних вкладень для фінансування робіт на пускових енергетичних об'єктах атомних електростанцій.
9. Міністерству фінансів, Міністерству енергетики та електрифікації, Державному комітетові по матеріальних резервах провести у липні ц.р. взаємозалік боргів організацій, які фінансуються із державного бюджету, за тепло- і електроенергію та боргів енергопідприємств за паливо, що закладається до державного резерву.
10. Міжвідомчому комітетові з питань визначення пріоритетів використання валюти забезпечити в липні-вересні ц.р. щотижневий продаж за тендером не менше 10 відсотків валютних надходжень енергооб'єднанням Міністерства енергетики та електрифікації, 10 відсотків атомним електростанціям.
11. Міністерству енергетики та електрифікації, Міністерству економіки, Державному комітетові по житлово-комунальному господарству, Міністерству фінансів, Міністерству праці, Міністерству соціального захисту населення, Міністерству юстиції подати у вересні ц.р. до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо перегляду пільгових тарифів на електро- і теплоенергію для окремих груп споживачів.
12. Урядові Криму, облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам:
вжити заходів для недопущення зміни встановленого режиму енергопостачання, а також обмеження відпуску енергії споживачам-боржникам;
забезпечувати виділення підприємствам комунальної теплоенергетики дотації у повному обсязі на покриття збитків, пов'язаних з державним регулюванням цін на послуги для населення, вжити заходів для ліквідації заборгованості споживачів теплової енергії;
розробити і затвердити до 20 серпня ц.р. графік проведення промислових підприємств на резервні види палива;
установити контроль за виконанням комплексу заходів, спрямованих на підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 1994/95 року систем теплопостачання з максимальним використанням енергозберігаючого устаткування;
забезпечити введення в експлуатацію у 1994 році опалювальні котельні, передбачені державним замовленням.
Прем'єр-міністр України В.МАСОЛМіністрКабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКОІнд.37