• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо стабілізації енергопостачання народного господарства

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 05.05.1994 № 289
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.05.1994
  • Номер: 289
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 05.05.1994
  • Номер: 289
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 травня 1994 р. N 289
Київ
Про заходи щодо стабілізації енергопостачання народного господарства
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 21 жовтня 1993 року "Про деякі заходи забезпечення народного господарства електроенергією" та Указу Президента України від 23 лютого 1994 р. "Про невідкладні заходи щодо розвитку атомної енергетики та формування ядерно-паливного циклу в Україні" і з метою більш повного задоволення потреб народного господарства в енергетичних ресурсах Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Державному комітетові по використанню ядерної енергії, Міністерству енергетики та електрифікації:
забезпечити введення в експлуатацію енергоблоків атомних електростанцій у передбачені Указом Президента терміни та здійснити будівництво ліній електропередачі для видачі потужності цих енергоблоків згідно з додатком;
внести у першому півріччі 1994 року до Кабінету Міністрів України погоджені з Міністерством економіки і Міністерством фінансів пропозиції щодо забезпечення випереджального коригування тарифу на електроенергію з урахуванням динаміки цін на ядерне паливо, змін валютного курсу карбованця та інших чинників подорожчання з метою повного відшкодування витрат атомних електростанцій на виробництво електроенергії та створення за рахунок її реалізації відповідних галузевих фондів для здійснення програми підвищення безпеки роботи атомних електростанцій, введення в дію нових енергоблоків, створення виробництв з виготовлення свіжого ядерного палива, забезпечення зберігання відпрацьованого ядерного палива, науково-технічного і конструкторського супроводження атомної енергетики і промисловості, медико-санітарного забезпечення працівників атомної енергетики і промисловості.
2. Державному комітетові по використанню ядерної енергії, Міністерству енергетики та електрифікації, Академії наук із залученням заінтересованих міністерств та відомств:
розробити і внести у 1994 році до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо можливості та умов нарощування генеруючих потужностей на майданчиках діючих атомних електростанцій;
забезпечити у 1994 році розроблення концепції і програми розвитку атомної енергетики і промисловості з урахуванням схваленої Верховною Радою України Концепції розвитку паливно-енергетичного комплексу до 2010 року.
3. Державному комітетові по використанню ядерної енергії на основі визначених Міністерством охорони навколишнього природного середовища спеціальних екологічних критеріїв розробити і погодити в установленому порядку кадастр майданчиків для розміщення нових атомних станцій та підприємств ядерно-паливного циклу.
4. Міністерству охорони навколишнього природного середовища, Державному комітетові по використанню ядерної енергії, Міністерству енергетики і електрифікації розглянути комплекс питань, пов'язаних з продовженням будівництва Дністровської та Канівської гідроакумулюючих електростанцій і внести у 1994 році погоджені пропозиції до Кабінету Міністрів України.
5. Державному комітетові по використанню ядерної енергії забезпечити введення потужностей з видобутку та перероблення уранової руди і виробництва цирконію згідно з відповідною програмою. Передбачити завчасне вирішення екологічних проблем та питань соціального захисту населення в районах видобутку та перероблення уранової руди.
6. Державному комітетові по використанню ядерної енергії внести у першому півріччі 1994 року до Кабінету Міністрів України погоджені з заінтересованими міністерствами і відомствами пропозиції щодо створення у складі Державного комітету по використанню ядерної енергії медико-санітарного управління з передачею в його підпорядкування медико-санітарних частин АЕС, створення цільового валютного фонду для придбання устаткування і ліцензій на технологію виготовлення свіжого і зберігання відпрацьованого ядерного палива за рахунок коштів від експорту електроенергії, що виробляється на атомних електростанціях.
7. Державному комітетові по використанню ядерної енергії разом з Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії та Міністерством промисловості розробити проект програми щодо збільшення обсягів виробництва устаткування, виробів і матеріалів атомної тематики і подати його на розгляд Кабінету Міністрів України у 1994 році, а також забезпечити пріоритетність виготовлення та поставки устаткування, запасних частин і кабельно-провідникової продукції за заявками Державного комітету по використанню ядерної енергії.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Ю.ЗВЯГІЛЬСЬКИЙМіністрКабінету Міністрів України І.ДОЦЕНКО
Інд.37
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1994 р. N 289
ВВЕДЕННЯ В ДІЮ
електричних мереж для видачі потужності атомних електростанцій
Найменування атомних електростанцій
та електричних мереж
Одиниця
вимірювання
Обсяги
робіт
Рівненська АЕС
(блок N 4 потужністю 1000 МВт)
переведення
ПЛ Рівненська АЕС -
підстанція "Західноукраїнська"
на напругу 750 кВ




кілометрів




285
Запорізька АЕС
(блок N 6 потужністю 1000 МВт)
ПЛ 750 кВ підстанція
"Південно-Донбаська" - "Донбаська"



-"-



217
ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС -
підстанція "Каховська"
з підстанцією "Каховська"
-"-

тис.кВА
190

1000
Хмельницька АЕС
(блок N 2 потужністю 1000 МВт)
ПЛ 330 кВ Хмельницька АЕС
підстанція "Хмельницька"



кілометрів



119
-----------------
Примітка. Термін введення в дію електричних мереж визначається відповідним терміном введення енергоблоків на атомних електростанціях
МіністрКабінету Міністрів України І.ДОЦЕНКО