• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про роботу, здійснювану в господарствах Херсонської області по підвищенню ефективності використання меліорованих земель у світлі рішень жовтневого (1984 р.) Пленуму ЦК КПРС і листопадового (1984 р.) Пленуму ЦК Компартії України

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 18.06.1985 № 241
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.06.1985
  • Номер: 241
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 18.06.1985
  • Номер: 241
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 18 червня 1985 р. N 241
Київ
Про роботу, здійснювану в господарствах Херсонської області по підвищенню ефективності використання меліорованих земель у світлі рішень жовтневого (1984 р.) Пленуму ЦК КПРС і листопадового (1984 р.) Пленуму ЦК Компартії України
Заслухавши доповідь Херсонського облвиконкому (т. Кушнеренка), Рада Міністрів Української РСР відмічає, що зрошувані землі в області використовуються неефективно. На багатьох з них не досягнуто проектної врожайності. За останні чотири роки врожайність більшості сільськогосподарських культур порівняно з десятою п'ятирічкою навіть знизилася, внаслідок чого область не виконала завдань по виробництву основних видів сільськогосподарської продукції на цих землях. Недобрано 741 тис. тонн зерна, 150 тис. тонн овочів і 549 тис. тонн кормів у кормових одиницях. Всього недоодержано валової продукції на суму 97 млн. крб., або 11 процентів. Вкладені в будівництво меліоративних систем великі державні кошти не дають належної віддачі.
У 1984 році, найбільш сприятливому за погодними умовами, досягнуто проектного рівня врожайності основних сільськогосподарських культур лише на 52 процентах зрошуваних площ. Ще нижчий цей показник у Бериславському, Іванівському та Новотроїцькому районах.
Сільськогосподарські і водогосподарські органи області, ряду районів, керівники і спеціалісти господарств глибоко не аналізують причини відставання і нетворчо підходять до використання зрошуваних земель.
Слабо впроваджується досвід Каховського району і передових господарств інших районів по одержанню високих і сталих врожаїв. За чотири роки п'ятирічки господарства Каховського району одержали з кожного гектара зернових по 48,5 центнера, картоплі - 148, кормових коренеплодів - 648, сіна багаторічних трав - 88,7 і зеленої маси - 466 центнерів. У радгоспі імені Кірова Білозерського району одержано близько 600 центнерів овочів і 2400 центнерів кормових коренеплодів. Радгосп імені Латиських стрільців Цюрупинського району зібрав по 106 центнерів сіна багаторічних трав.
У ряді колгоспів і радгоспів ще не освоєно сівозміни, питома вага кормових культур не перевищує 30-35 процентів, що майже в 1,5 раза менше потрібної. Не скрізь додержуються режиму зрошення, У цьому році також не на повну потужність використовується 2,6 тис. водозабезпечених машин простоює четверта частина.
Районні агропромислові об'єднання та підприємства Сільгоспхімії не забезпечили відповідно до розроблених на кожне поле картограм повного використання мінеральних добрив, які виділяються для поливних земель, через що їх вноситься на 20 процентів менше норми. У багатьох колгоспах і радгоспах Білозерського, Іванівського, Новотроїцького і Скадовського районів низька культура землеробства, посіви заросли бур'янами, слабо впроваджується програмування врожаїв, не ведеться роздільний облік витрат і виходу продукції з поливних земель.
З боку ряду райвиконкомів не здійснюється належний контроль за роботою підприємств Сільгосптехніки і Сільгоспхімії та водогосподарських організацій, що обслуговують колгоспи і радгоспи за договорами на високоефективне використання зрошуваних земель, не скрізь застосовується колективний підряд - за цим методом обробляється лише 70-85 процентів площ.
Має місце відставання сільськогосподарського освоєння зрошуваних земель, що вводяться в дію. За роки поточної п'ятирічки споруджено лише 8,4 тис. будинків для переселенців, або 78 процентів до плану.
Заходи по виконанню рішень жовтневого (1984 р.) Пленуму ЦК КПРС і листопадового (1984 р.) Пленуму ЦК Компартії України по підвищенню ефективності використання меліорованих земель неконкурентні і носять формальний характер. Договори на високоефективне використання зрошуваних земель, укладені господарствами з організаціями і підприємствами, які здійснюють їх технічне обслуговування, слабо контролюються і не виконуються.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Роботу Херсонського облвиконкому по підвищенню ефективності використання зрошуваних земель у світлі рішень жовтневого (1984 р.) Пленуму ЦК КПРС і листопадового (1984 р.) Пленуму ЦК Компартії України визнати незадовільною.
2. Зобов'язати Херсонський облвиконком (т. Кушнеренка) ліквідувати наявні недоліки, переглянути, зокрема, розроблені заходи, забезпечити одержання проектних урожаїв на зрошуваних землях і перевищення їх на основі застосування методів роботи передових господарств. Добитися виконання встановлених завдань по виробництву продукції рослинництва на поливних землях. Для цього, зокрема:
організувати широке впровадження у виробництво досягнень науки і досвіду господарств по одержанню проектного врожаю всіх сільськогосподарських культур, а також передових бригад і ланок, 130 центнерів з гектара, овочів - по 400, кормових коренеплодів - по 1000 центнерів з гектара;
організувати в кожному колгоспі й радгоспі цілодобову роботу дощувальної техніки, не допускати зниження темпів поливу в періоди збирання зернових культур і заготівлі кормів, з тим щоб здійснити в цьому році 5-6-разове проведення поливу на площі 410 тис. гектарів та зрошення суходільних посівів на площі 65 тис. гектарів;
добитися своєчасного звільнення використовуваних земель від попередніх культур і підготовки грунту для розміщення повторних посівів у 1985 році на площі 81 тис. гектарів;
вжити заходів до впровадження не пізніше 1986 року науково обгрунтованих систем землеробства у кожному господарстві, визначити найраціональнішу структуру посівів у сівозмінах, розширити кормову групу до рекомендованих розмірів.
3. Взяти до відома заяву голови Херсонського облвиконкому т. Кушнеренка, що протягом 2-3 років досвід Каховського району і передових господарств по високоефективному використанню зрошуваних земель буде впроваджений в усіх колгоспах і радгоспах області, які мають зрошувані землі.
4. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству плодоовочевого господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Держкомсільгосптехніці УРСР і Херсонському облвиконкому:
посилити контроль за правильним укладанням і безумовним виконанням договорів на високоефективне використання зрошуваних земель;
забезпечити виділення і внесення на кожний гектар поливних земель по 330-350 кілограмів мінеральних добрив (у поживних речовинах), гербіцидів та інших матеріально-технічних ресурсів для вирощування програмованих урожаїв;
здійснити будівництво необхідної кількості складів для зберігання мінеральних добрив;
передбачати в планах збільшення обсягів робіт по будівництву житлових будинків та об'єктів культурно-побутового призначення і організувати їх виконання в установлені строки.
5. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР вжити заходів до виконання в Херсонській області планів будівництва виробничих баз для управлінь зрошувальних систем, забезпечити технічне обслуговування внутрігосподарської мережі, надійну роботу меліоративних систем та дощувальних машин "Кубань".
6. Держкомсільгосптехніці УРСР забезпечити своєчасний і якісний ремонт і технічне обслуговування насосно-силового обладнання, меліоративної та дощувальної техніки (крім машин "Фрегат" і "Кубань"), а також поставку запасних частин цієї техніки.
7. Херсонському облвиконкому доповісти в лютому 1986 р. Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 22