РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 7 жовтня 1959 р. N 1578 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 267 від 21.02.2007 )
Про зони санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас, Червонооскільського, резервних - Артемівського, Горлівського, Волинцівського та Верхньо-Кальміуського водоймищ і річок Північний Донець та Оскіл
З метою санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас, Червонооскільського, резервних - Артемівського, Горлівського, Волинцівського та Верхньо-Кальміуського водоймищ і річок Північний Донець та Оскіл, як джерел питного водопостачання Донбасу, відповідно до постанови ЦВК і РНК СРСР від 17 травня 1937 року N 96/834 "Про санітарну охорону водопроводів і джерел водопостачання" (ЗЗ СРСР 1937 р., N 35, ст. 143), Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Встановити зони санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас, Червонооскільського, резервних - Артемівського, Горлівського, Волинцівського та Верхньо-Кальміуського водоймищ і річок Північний Донець та Оскіл, згідно з додатком N 1.
2. Затвердити проект санітарних і санітарно-технічних заходів у зонах санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас і його споруд, Червонооскільського та резервних - Артемівського, Горлівського, Волинцівського, Верхньо-Кальміуського водоймищ, а також річок Північний Донець та Оскіл, згідно з додатками NN 2 і 3*.
_______________
* Додатки NN 2 і 3 не наводяться.
Зобов'язати виконкоми Сталінської і Харківської обласних Рад депутатів трудящих, Сталінський і Харківський раднаргоспи, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство торгівлі УРСР, Донбасканалбуд, Донбасводтрест, радгоспи, колгоспи та інші організації і підприємства, а також окремих осіб - домовласників, виконати санітарні та санітарно-технічні заходи в зонах санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас, річок Північний Донець, Оскіл та резервних водоймищ.
3. Зобов'язати Донбасканалбуд і Донбасводтрест одночасно з будівництвом основних споруд каналу, резервних водоймищ, фільтрувальних і насосних станцій здійснити в 1959-1960 роках огородження території зон 1-го пояса санітарної охорони, планіровку, а також виконати всі санітарні заходи згідно з затвердженим проектом будівництва каналу Північний Донець - Донбас.
4. Встановити, що всяке нове будівництво в зоні 2-го пояса водоймищ промислових підприємств, комунальних, сільськогосподарських об'єктів, у тому числі спорудження шахт, збагачувальних фабрик, бань, пралень, скотоферм і т. ін., які скидають стічні води, підлягає попередньому погодженню з органами санітарного нагляду і Донбасводтрестом.
5. Спорудження гребель на балках, які впадають у резервні водоймища, з метою будування ставків дозволити лише після погодження з органами санітарного нагляду та Донбасводтрестом як щодо самого спорудження ставків, так і щодо розташування греблі, режиму та утримання ставків, а також їх берегів.
6. Заборонити використання земельної території в смузі відчуження резервних водоймищ для оранки і випасу худоби.
7. З метою зменшення замулювання Червонооскільського і резервних водоймищ, встановити, що оранка колгоспних і радгоспних земель, які межують з цими водоймищами, може провадитись лише по горизонталях.
8. Заборонити скидання в річки Оскіл і Північний Донець у межах зони санітарної охорони 2-го пояса, а також у канал і балки водозбірних басейнів резервних водоймищ будь-яких стічних вод, навіть після їх очистки.
9. Заборонити:
а) скидання промислових стічних вод підприємств хімічної промисловості в річки Оскіл і Північний Донець на всьому протязі вище головних споруд каналу Північний Донець - Донбас;
б) закопувати трупи тварин на садибах колгоспників і колгоспів, у садах, на городах і т. ін., крім відведених для цих потреб скотомогильників на ділянках, погоджених з органами санітарного нагляду;
в) спорудження водних станцій на Артемівському, Горлівському, Волинцівському та Верхньо-Кальміуському водоймищах;
г) спорудження в 200-метровій береговій смузі Червонооскільського водоймища будь-яких споруд, крім водозабірних. Споруди, що існують, винести за межі цієї зони.
10. Заборонити в каналі та резервних водоймищах в межах 1-го пояса зони санітарної охорони купання людей, тварин, розведення водоплавної птиці, а мочіння льону, конопель, бочок, шкір, прання білизни, утилю - також і в зоні 2-го пояса санітарної охорони водоймищ і річок.
11. До заповнення Червонооскільського водоймища до проектної відмітки 72,5 винести із зони затоплення тваринницькі ферми та інше, згідно з технічним проектом зон санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас.
12. Зобов'язати Сталінський і Харківський раднаргоспи, Сталінський та Харківський облвиконкоми, міністерства і відомства УРСР забезпечити своєчасне виготовлення проектно-кошторисної документації та виділення коштів і матеріалів для виконання санітарних та санітарно-технічних заходів, зазначених у цій постанові.
13. Встановити, що в населених пунктах, які знаходяться в другому поясі зон санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас, Червонооскільського та резервних водоймищ, річок Північний Донець та Оскіл, повинна проводитись першочергова госпіталізація хворих внаслідок шлунково-кишкових інфекцій, а також хворих на бруцельоз і туляремію.
14. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР посилити ветеринарно-санітарний нагляд у межах 2-го пояса зони санітарної охорони.
Голова Ради Міністрів Української РСР Керуючий Справами Ради Міністрів Української РСР | Н.КАЛЬЧЕНКО К.БОЙКО |
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів
Української РСР
від 7 жовтня 1959 року N 1578
ЗОНИ
санітарної охорони каналу Північний Донець - Донбас, Червонооскільського, резервних - Артемівського, Горлівського, Волинцівського та Верхньо-Кальміуського водоймищ і річок Північній Донець та Оскіл
По Червонооскільському водоймищу
Встановити для Червонооскільського водоймища другий пояс зони санітарної охорони, в який включається все водоймище з береговою смугою завширшки від 2-х до 5-ти кілометрів від урізу води при нормальному підпертому горизонті, з населеними пунктами:
По Харківській області: Яцьківка - Ізюмського району; Бахтин, Борова, Гороховатка, Вище-Солоне, Жовтневе, Колесниківка, Нижче-Солоне, Ново-Платонівка, Піски-Радьківські, Підлиман, х. Титаренків - Боровського району; м. Куп'янськ, Куп'янськ-Вузловий, Богуславка, Глушківка, Голубівка, Загризове, Канцедалівка, Колесниківка, Кругляківка, Курилівка, Ново-Осипове, Піщане, Подоли, Пристін, Притулове, Сенькове, Синиха, радгосп Лісна Стінка, Болдирівка, Веселий, Генове, Дмитро-Варварівка, Заборівка, Калиновий, Ковшарівка, Кучерівка, Нова Кругляківка, Нова Лозова, Пришиб, Оливине, Осиновий, Рочняківка, Олександрія - Хомине - Куп'янського району; Дворічна, Лиман Перший, Виноградна, Горобіївка, Гряниківка, Масютівка, Новомлинський, Орлівка, Петрівка, Приоскілля, Червона Долина, Красне Перше, Красне Друге - Дворічанського району.
По Сталінській області: Рубці, Лозове, Краснолиманського району.
По р. Північний Донець від м. Ізюма, Харківської області, до Райгородської греблі і по р. Оскіл від її гирла до Червонооскільського водоймища.
Встановити другий пояс зони санітарної охорони для р. Північний Донець від м. Ізюма до Райгородської греблі і по р. Оскіл від її гирла до Червонооскільського водоймища з включенням русел річок на вказаних ділянках та прилеглих до берегів територій населених пунктів.
По Харківській області: м. Ізюм і залізничний вузол, Червоний Оскіл, Діброва, Кам'янка, Суха Кам'янка, Тихоцький, Синичине, Мала Яремівка, Студенок, Пасіка - Ізюмського району.
По Сталінській області: Богородичне, Святогорські санаторії, будинки відпочинку, піонерські табори, с. Тетянівка, Баннівське, Пришиб, Сидорове, Маяки, Райгородок, Донецький, Карпівка - Слов'янського району; Ярова, Шурове, Шандриголове, Новоселівка, Красний Лиман, Красний Яр, радгосп Комсомолець, Дробишеве, Кузьминка - Краснолиманського району.
По каналу Північний Донець - Донбас. Встановити по каналу Північний Донець - Донбас на всьому його протязі від Райгородської греблі до Верхньо-Кальміуського водоймища зону санітарної охорони з 2-х поясів:
До першого пояса зони санітарної охорони включити: Райгородську греблю та прилеглу до берегів р. Північний Донець територію завширшки 650 метрів, від залізниці Слов'янськ - Красний Лиман до кінця відвідного каналу греблі, канал від Райгородської греблі до Верхньо-Кальміуського водоймища з напірними трубопроводами та насосними станціями 1, 2, 3 і 4-го підйомів, а також дюкери через балки: Сорище, Ступки, Кринички, Довгу, Курдюмівку та Первомайську, загальною шириною смуги до 300 метрів, що відведена в постійне користування Донбасводтресту під канал з спорудами на ньому.
В другий пояс зони санітарної охорони включити прилеглу територію по обидва боки каналу шириною від 2,0 до 2,5 кілометра, від осі каналу та розвідних каналів і водоводів шириною 25 м з такими населеними пунктами Сталінської області: Райгородок, Червнівка, Біляївка, Високо-Іванівка, Оріхуватка, Райтруд, Рай-Олександрівка - Слов'янського району; Білий Яр, Ново-Маркове - Костянтинівського району; радгосп ім. Калініна, м. Часів-Яр - Артемівського району; радгосп "Микитівський", Курдюмівка, Перше Травня, шахта 6/7 - Дзержинського району; селища: ім. Мічуріна, Ртутне, шахти Комсомолець, шахти N 5, радгосп "Червоний партизан", Пантелеймонівка - Горлівської міськради; будинок відпочинку ім. Горького, Кринична, шахта Північна Бутовка, Ясинівський коксохімічний завод, північні квартали м. Макіївки - Макіївської міськради; "Пятихатки", Михайлівка - Авдіївського району; Рясний, Первомайка - Єнакіївського району.
По резервних водоймищах
Встановити по резервних - Артемівському, Горлівському, Волинцівському та Верхньо-Кальміуському водоймищах каналу Північний Донець - Донбас зону санітарної охорони з 2-х поясів, а саме:
По Артемівському водоймищу до 1-го пояса включити все водоймище з береговою смугою до 100 метрів на всьому його протязі, площадку насосних станцій в нижньому б'єфі греблі з відвідним каналом водоспуску; площадку фільтрувальної станції біля м. Артемівська.
В другий пояс зони санітарної охорони включити всю водозбірну площу водоймища з населеними пунктами: м. Часів-Яр, центральна садиба радгоспу ім. Калініна, його відділення N 1, N 2, садиба Закотянського лісництва, піонертабір, села Богданівка, Григорівка і Підгорівка.
По Горлівському водоймищу - в перший пояс включити все водоймище з береговою смугою завширшки до 100-150 метрів, греблю, а також територію в нижньому б'єфі греблі, де розташовані насосна станція, водопроводи та інші споруди.
В другий пояс зони санітарної охорони включити всю водозбірну площу водоймища з розташованими на ній господарськими будівлями радгоспу "Червоний партизан", х. Федяївка.
По Волинцівському водоймищу - в перший пояс включити територію, на якій розташовані гребля, насосні станції, водоймище по дзеркалу води вище на 1 км від греблі і берегову смугу шириною до 100 метрів на цій дільниці; площадку фільтрувальної станції.
В другий пояс зони санітарної охорони включити всю водозбірну площу водоймища з розташованими на ній населеними пунктами: Єленівка, шахта "Хацапетівка-Західна" Хацапетівського шахтоуправління, шахта N 3 Булавинського шахтоуправління, радгосп ім. Мікояна, та його відділення N 1 і N 2, села Булавин, Савелівка, Грізний, Червоний, Данилівка, Іллінка, Убіжище, Ольховатка.
По Верхньо-Кальміуському водоймищу в перший пояс включити все водоймище, греблю, площу резервної насосної станції, фільтрувальної станції, територію між фільтрувальною станцією і відвалами заводів, 100-метрову смугу зелених насаджень навколо водоймища з уширенням цієї смуги до 500 метрів між селищем ім. XVIII партз'їзду і водоймищем.
В другий пояс включити всю водозбірну площу водоймища з селищами ім. XVIII партз'їзду, Перше Травня, а також відвали Макіївського металургійного та коксохімічного заводів.
Керуючий Справами Ради Міністрів Української РСР | К.БОЙКО |